ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית

פקולטה זו המשלבת בין שני התחומים של הנדסה אזרחית והנדסה חקלאית מציעה מגוון מסלולי לימוד מעניינים בתחומי ההנדסה לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. 

תואר ראשון בהנדסה אזרחית
לימודי הנדסה אזרחית עוסקים בתכנונם, הקמתם ותפעולם של מבנים ומערכות שונות דוגמת שדה תעופה, תחבורה, גשרים, בניינים רבי קומות, מבנים הידראוליים וכדומה. המעוניינים להשתלב בתחום זה צריכים להצטיין במדעים המדויקים: פיזיקה, מתמטיקה, כימיה ועוד.

תואר ראשון בהנדסת מבנים
תחום זה מתמקד בעניינים כמו תכנון חוזק מבנים, עמידותם בפני עומסים, יציבותם וכדומה. מהנדסי בניין אחראיים על תכנון מבנים דוגמת מבני מגורים, ממגורות, אולמות, גשרים, מבני תעשייה ואחסנה, מגדלי מים, מבנים ציבוריים ועוד.

תואר ראשון בהנדסה אזרחית- ניהול ובנייה
מטרתו של מסלול זה היא להכשיר מהנדסים מקצועיים בעלי ידע הנדסי וניהולי, כדי שיוכלו לעמוד בפני קבלת החלטות שהליך ההוצאה מן הכוח אל הפועל של פרויקט בנייה נתון. הפרויקטים נהיים מורכבים יותר במהלך השנים מבחינת הניהול, התיאום, הביצוע והבקרה של ההוצאה אל הפועל.

תואר ראשון בהנדסת מים
תחום הנדסת מים הוא תחום ייחודי המשלב תחומי לימוד רבים מן היסודות המתמטיים: פיזיקה, ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה, מדעי המחשב ועוד. לימודי הנדסת מים בטכניון מכשירים את הסטודנטים לעבודה כמהנדסי מים בחברות השונות ומקנים להם ידע רלוונטי כדי לענות על בעיותיו של משק המים.

מערכון מיכון, חישה ובקרה
מסלול זה מכשיר את הסטודנטים לשמש כמהנדסים המטפלים בטכנולוגיות שונות בתחומי מיכון, חישה ובקרה בתשתיות שונות – סביבתיות, אזרחיות וחקלאיות. כמו כן, מקצוע זה מושתת על יסודות מתחומים מדעיים: פיזיקה, מתמטיקה, מדעי המחשב, כימיה ועוד.

תואר ראשון בהנדסת תחבורה
במסלול זה לומדים הסטודנטים להבין את תחום התחבורה, לפתור בעיות תחבורה, לשלב את הידע והטכנולוגיה כדי לשרת את מטרות האדם, להגביר את הבטיחות בכבישי ישראל, לעבוד בתחום התעשייה ההנדסית מבלי לפגוע באיכות הסביבה ועוד.

תואר ראשון בהנדסת הסביבה
תחום הסביבה שבה אנו חיים הוא אחד התחומים המרכזיים העומדים על סדר היום הציבורי בארץ ובעולם. במסגרת לימודי הנדסת סביבה לתואר ראשון בטכניון נחשפים הסטודנטים לתחומים שונים כמו קרקע, אטמוספירה, מים, השפעתו של האדם על הסביבה ועוד. 
 
תואר ראשון בהנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה
תחום זה עוסק בקביעת מיקום על פני כדור הארץ ובחלל ובניתוח המידע המרחבי. לימודי מיפוי וגיאו-אינפורמציה של הטכניון משלבים בתכנית הלימודים שלהם תחומי לימוד מהמדעים המדויקים דוגמת מתמטיקה, פיזיקה, מדעים פלנטריים, מדעי המחשב, גיאודזיה וכדומה.
 
תואר שני בלימודי הנדסת מבנים
הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית מציעה לימודי תואר שני (מגיסטר) ודוקטורט (Ph.D). הלימודים מאפשרים לסטודנטים לפתח את המחקר בתחום הנדסת מבנים.

תואר שני בניהול הבנייה
ניתן ללמוד לתואר מגיסטר למדעים בהנדסה אזרחית במסלול ללא תזה או במסלול עם תזה המאפשר להמשיך ללימודי דוקטורט בניהול הבנייה.

תואר שני בחומרים, תפקוד וטכנולוגיה של הבנייה
במסלול זה ניתן ללמוד לתואר מגיסטר למדעים בהנדסה אזרחית (חומרים, תפקוד וטכנולוגיה של הבניה( ללא תזה או עם תזה, אם הסטודנטים מעוניינים להמשיך ללימודי דוקטורט.

תואר שני בגיאוטכניקה
הנדסה גיאוטכנית היא תחום העוסק בקרקע, מים וסלע תת-קרקעיים ומקשר אותם לתכנון ובנייה של פרויקטים הנדסיים שונים. ניתן ללמוד לתואר מגיסטר למדעים בהנדסה אזרחית (גיאוטכניקה) במסלול ללא תזה או במסלול עם תזה המאפשר להמשיך ללימודי דוקטורט.

תואר שני בהידרודינמיקה ומשאבי מים
מסלול זה כולל נושאי לימוד דוגמת מבנים ימיים, הידרולוגיה של מי תהום, סביבות חופיות וימיות, מערכות משאבי מים ועוד. מסלול מגיסטר למדעים בהנדסה אזרחית (הידרודינמיקה ומשאבי מים) ומסלול מגיסטר למדעים בהנדסה וניהול משאבי מים הם מסלולים עם תזה המאפשרים לסטודנטים להמשיך ללימודי דוקטורט.

תואר שני בהנדסה סביבתית
תחום זה עוסק בהפחתת הזיהום הסביבתי בים, באוויר וביבשה. לימודי הנדסה סביבתית מציעים כמה תכניות לימוד. התארים מגיסטר למדעים בהנדסה סביבתית ומגיסטר למדעים במדעי איכות הסביבה מוצעים עם תזה. בסיומם ממשיכים הסטודנטים ללימודי דוקטורט. מסלול מגיסטר להנדסה סביבתית הוא מסלול ללא תזה.

תואר שני בהנדסה חקלאית
במסגרת מסלול זה ניתן להשתלב בלימודי מוסמכים בתחומים שונים: הנדסת קרקע, מים והשקיה, איכות הסביבה, הנדסת חומרים ביולוגיים ומשאבים טבעיים, חקלאות מבוקרת, ניהול מערכות חקלאיות ומשאבים טבעיים, מערכות אקולוגיות ועוד.

תואר שני בהנדסת תחבורה ודרכים
תחום זה עוסק בהיבטים שונים לצורך תכנון, תחזוקה, הקמה וניהול של מערכת תחבורה בטיחותית ויעילה. מסלול זה מציע מגוון תכניות לימוד עם תזה (אפשרות ללימודי דוקטורט) וללא תזה.

תואר שני בהנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה
תחום זה עוסק בקביעת מיקומים על פני כדור הארץ והחלל. המסלול לתארים מתקדמים מציע תכניות לימוד שונות הכוללות מסלולים עם תזה אשר מאפשרים להמשיך ללימודי דוקטורט. 
 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים