ייעוץ לימודים חינם
תואר שני בהנדסת מערכות

תואר שני בהנדסת מערכות

מה כדאי לדעת על לימודי תואר שני בהנדסת מערכות?

מערכת הנדסית היא מערכת מורכבת שבנויה מרכיבים הנדסיים שונים, כאשר לכל אחד מאלו תורות הנדסיות ושיקולי תוכן הייחודיים לו. המערכת מורכבת מאוסף מכלולים הפועלים יחדיו להשגת מטרה משותפת. מהנדס מערכות, בשונה ממהנדסים של תחומים כמו הנדסת חשמל, הנדסת מכונות או הנדסת תוכנה, נדרש להיות בעל ראייה כוללנית ורב תחומית על מנת שיוכל לתת מענה ולטפל בבעיות רב תחומיות שעלולות להיווצר ביצירתה ובמהלך חייה של המערכת.

מטרת התואר השני בהנדסת מערכות להעישר את הידע, הלכים והמיומנויות של בוגרי התואר הראשון כדי לתת מענה לדרישה ההולכת וגוברת בתעשייה למהנדסים בכירים ומיומנים. לימודי תואר שני בהנדסת מערכות מיועדים לבוגרי תואר ראשון בהנדסה בתחומים שונים, בהתאם לשיקולי מוסד הלימודים. בתום התוכנית יזכה הבוגר לתעודת מוסמך במדעים – M.Sc. מסלול זה עשוי להתקיים כמסלול מחקרי (עם תזה), או במסלול ללא תזה.

למי מתאים ללמוד תואר שני בהנדסת מערכות?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר שני בהנדסת מערכות?

עם העלייה החדה בהשפעת הטכנוגיה על חייונ, הנסדת מערכות נהפכה לחלק בלתי נפרד מעוטלם זה, וכיום מהנדסי מערכות מבוקשים מאוד. לימודי תואר שני בהנדסת מערכות מקנים לסטודנטים ידע מעמיק בניתוח מערכות ויכולת סקירת תהליכים ושיטות חדישות במחזור חיי המוצר, יחד עם יכולת ניתוח אמינות המערכות הטכנולוגיות, ידע בתכנון ויכולת קבלת החלטות אסטרטגיות בתנאי אי ודאות. כמו כן, בוגרי התואר יוצאים לשוק העבוד עם הבנה במבחני משך חיי המוצר, התמצאות בתכנון מערכות בקרה ויכולת ניתוח והגדרה של דרישות במערכות עתירות תוכנה.

כל כלים ומיומנויות אלו ישרתו אותם במגוון תחומים כמו טכנולוגיה, הייטק ואפילו רפואה. הידע שנרכש בלימודי התואר השני מעלים את סיכויי הקבלה לתפקידי מפתח ניהוליים או בכירים בעולם מתפתח זה.

פתיחה

למי מתאימים לימודי הנדסת מערכות לתואר שני?

לימודי תואר שני בהנדסת מערכות מיועדים בראש ובראשונה לבעלי תואר ראשון בהנדסת מערכות. אך לא רק, גם בעלי תואר ראשון במקצוע הנדסי או מדעי אחר, כגון: תואר ראשון בכימיה, פיזיקה או ביולוגיה, יכולים להשתלב במסלול. לימודי תואר שני בהנדסת מערכות מיועדים לאלו שרוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום ולהרחיב את כישורי המחקר שלהם. הלימודים יתאימו לסטודנטים המעוניינים לרכוש כלים ניהוליים ומחקריים הדרושים לתחום, להעמיק את כישורי המחקר שלהם ולרכוש כלים חשובים לעבודתם המקצועית בעתיד. כמו כן, לימודי התואר השני יפתחו בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה נוספות ומשרות ניהולית, וישפרו את מעמדם המקצועי ושכרם.

בנוסף, בוגרי המסלול המחקרי בהנדסת מערכות יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום. בסיום לימודי התואר השלישי, יוכלו הבוגרים להשתלב בסגל המחקר וההוראה של המוסדות להשכלה גבוהה כמרצים וחוקרים מן השורה הראשונה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת מערכות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני משתנים ממוסד למוסד, לרוב הקבלה לתואר שני במוסד לימוד אקדמי תלויה בהישגיו של הסטודנט במסגרת לימודי תואר ראשון, אך יתכן ובנוסף יידרש המועמד לעמוד בתנאי קבלה נוספים כגון ראיון קבלה, מבחני קבלה ספציפיים למקצוע, דינאמיקות קבוצתיות, הצגת המלצות מבעלי מקצוע וכדומה. כל הנ"ל משתנים כתלות במוסד הספציפי ועל כן כדאי לבדוק את תנאי הקבלה הקיימים במוסדות השונים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בהנדסת מערכות?

תואר שני בהנדסת מערכות נלמד בדרך כלל במשך כשנתיים, אך עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו. בחלק מהאונברסיטאות ישנם שני מסלולים לתואר שני בהנדסת מערכות, האחד הינו מסלול עם תזה מחקרית, שבסופו על הבוגר להגיש עבודת מחקר מקורית, ואילו המסלול השני הינו מסלול מקצועי ללא תזה, שבו אין דרישה להגשה של עבודת מחקר. לרוב הלימודים לתואר שני בהנדסת מערכות הכוללים כתיבת תזה אורכים זמן רב יותר מאלו במסלול המקצועי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר שני בהנדסת מערכות?

לימודי תואר שני בהנדסת מערכות מעמיקים את הידע, היכולות והמיומנויות בתחום זה. במשך הלימודים הסטונדט נחשף לשלל תכנים חדשים שיהפכו אותו למוכשר יותר ומיומן יותר בתחומו. בזמן לימודים אלו הסטודנט רוכש ידע בניתוח מערכות ויכולת סקירת תהליכים ושיטות חדישות במחזור חיי המוצר יחד ען  יכולת ניתוח אמינות המערכות הטכנולוגיות, ידע בתכנון ויכולת קבלת החלטות אסטרטגיות בתנאי אי ודאות והבנה במבחני משך חיי המוצר.
 
כמו כן בוגרי התואר יוצאים לשוק העבודה עם יכולת התמצאות בתכנון מערכות בקרה, יכולת ניתוח והגדרה של דרישות במערכות עתירות תוכנה, ידע רב בשילוב בין מפעיל אנושי ומערכת הנדסית, הבנה שלהמודלים כמותיים לפתרון בעיות מורכבות, ידע בהיבטים הניהוליים הקשורים בניהול פרויקטים, ידע במודלים כלכליים לקבלת החלטות, על יסוד כדאיות ההשקעה בהם ועוד.
פתיחה

מה אפשר לעשות עם תואר שני בהנדסת מערכות?

מטרתו של תואר שני בהנדסת מערכות הינה להקנות למהנדסים הבנה מערכתית רב-תחומית ולציידם ביכולת ליצור מערכות הנדסיות מורכבות בתהליך המבוסס על מתודולוגיות של הנדסת מערכות. תואר שני בהנדסת מערכות מעניק לבוגרים הכשרה אשר תאפשר להם להוביל פרויקטים הנדסיים תוך הבנה מעמיקה ומיומנויות רבות בניהול תהליכים מערכתיים מורכבים וכיום תקשורת יעילה עם סביבת העבודה.
 
כמו כן, תואר זה מיועד לבעלי תואר ראשון בהנדסה ומותאם למהנדסים אשר במסגרת עבודתם בתעשייה מתמודדים עם בעיות מערכתיות רב תחומיות ולמהנדסים העובדים בתעשייה ושואפים לפתח מוצרים מערכתיים ורב תחומיים. תוכנית לימודים זו, על פי רוב, מותאמת לאנשים עובדים, ועוזרת להם לשפר את ידיעותיהם, מעמדם ותנאי השכר שלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר שני בהנדסת מערכות?

בוגרי תואר מוסמך אוניבריסטה בהנדסת מערכות אשר מעוניינים לעסוק במחקר מקצועי בשטח בתחום הנדסת החומרים וכן להמשיך לקריירה אקדמית, יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום. רק בוגרי התואר בשני במסלול המקצועי, המחייב הגשת עבודת תזה, יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט. בוגרים אשר סיימו את המסלול המקצועי ומעוניינים להמשיך ללימודי תואר שלישי יידרשו להשלמות המכשירות את התלמיד לעבודת מחקר עצמאית.

על מנת להתקבל למסלול הדוקטורט על המועמדים להציג הישגים אקדמים גבוהים במסגרת התואר השני, להציג מכתבי המלצה, לעבור ראיון אישי וועדת קבלה. מסיימי מסלול הדוקטורט יוכלו לפתח קריירה אקדמית ולהשתלב בסגל המחקר וההוראה במוסדות להשכלה גבוהה, בתור מרצים וחוקרים מן השורה הראשונה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ