ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במשפטים ותקשורת

תואר ראשון במשפטים ותקשורת

מה כדאי לדעת על לימודי משפטים ותקשורת?

גם עולם התקשורת וגם עולם המשפטים הם תחומים במדעי החברה, והמכנה המשותף הגדול ביותר שלהם הוא שהם תחומים המתפתחים רבות עם הזמן. ענף התקשורת הוא ענף שהתפתח לאורך ההיסטוריה, וגם כיום הוא ממשיך להתקדם בצעדי ענק. אמצעי התקשורת אינם משמשים כבר כפלטפורמות להעברת מידע גרידא, אלא הם אמצעים בעלי השפעה כלכלית, חברתית ומדינית. דברים המובעים באמצעי התקשורת מכתיבים את הלך הרוח, ובכך מתבטאת השפעתם הרבה.

לימודי תואר ראשון במשפטים הם כרטיס הכניסה של הסטודנטים לעולם הצדק והמשפט, והם מהווים שלב הכרחי בדרך להפיכה לעורכי דין ולמשפטנים. מטרת הלימודים היא חקירת הקודים ההתנהגותיים השונים והחוקים שהחברה האנושית בנתה לאורך הדורות, אשר נועדו להסדיר את האינטראקציה החברתית באופן פורמלי ולהפריד בין המותר לאסור.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במשפטים ותקשורת?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במשפטים ותקשורת?

המסלול לתואר ראשון במשפטים מציע לסטודנטים להתעמק בעולם תוכן מרתק, ולהקנות להם ידע תיאורטי רחב תוך מתן כלים מעשיים להשתלבות בשוק העבודה. בשנים האחרונות גדלה חשיבותם של הלימודים האקדמיים, מכיוון שדרישות הקבלה בשוק העבודה הפכו לקשות יותר ויותר. בשל כך, סטודנטים רבים אינם מסתפקים עוד בלימודים של תחום אחד בלבד ופונים למסלולים המורכבים ממספר תחומים שונים.

לימודי תקשורת הפכו בעשור האחרון למבוקשים ביותר, מאחר שממדיה של המדיה, המורכבת מהאינטרנט, הטלוויזיה, הרדיו והעיתונות, התרחבו עד מאוד בכל הקשור לתקשורת בכלל ולתקשורת בין בני אדם בפרט. בלימודי משפטים הסטודנטים מוכשרים ליישום מעשי של כלל הידע העיוני שאותו הם רוכשים לאורך התואר, תוך מתן דגש לעקרונות השיטה המשפטית, לשיקולים הערכיים אשר מעצבים את פני המשפט, מטרות החוק ומאפייניו, שיטות המשפט ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד משפטים ותקשורת?

התוכנית ללימודי תואר ראשון בתקשורת ומשפטים מתאימה לקהל הרחב ולאנשים שרוצים להיחשף לנושאים מרתקים ומעניינים, אשר נמצאים בסדר היום של כל אחד ואחת מאיתנו. כמו כן, לרוב יפנו לתוכנית זו אנשים אשר לא מסתפקים בלמידת מקצוע ספציפי ויש ברצונם לשלב שני עולמות תוכן שונים, ובכך להרוויח יתרון יחסי במקצועות מסוימים הדורשים זאת.

לימודי משפטים פונים לאנשים שהחוק והמשפט מעוררים בהם עניין רב, והם רוצים להיות עורכי דין ומשפטנים, ולימודי התקשורת מתאימים לאלו שרוצים לעסוק בתחומי המדיה השונים, כדוגמת טלוויזיה, רדיו, עיתונאות וכדומה. התואר המשולב מתאים לאלו שיש ברצונם להגיע למשרות הדורשות את שני התחומים יחדיו וגם לאנשים שרוצים להרחיב את עולם התוכן האישי שלהם במסלול מאתגר ומיוחד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים ותקשורת?

תנאי הקבלה ללימודי משפטים ותקשורת משתנים ממוסד למוסד, ובהתאם למספר המקומות ולמספר הנרשמים לשנת לימודים ספציפית. לימודי משפטים ותקשורת לרוב מותנים בציון פסיכומטרי ובממוצע בגרויות מסוים, אך ישנם מוסדות אקדמיים שמאפשרים קבלה רק על סמך קריטריון אחד מהשניים. אם כן, אנחנו ממליצים לבחון את המוסדות השונים אשר מציעים מסלול זה, ולבדוק היכן נכון לכם ללמוד. מה גם שייתכן כי ישנם מוסדות שבהם סיכויי הקבלה שלכם גבוהים יותר, ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון לפני שבוחרים היכן ללמוד.

למידע נוסף על תנאי הקבלה, מומלץ לעיין בקישורים הבאים: תנאי קבלה - לימודי משפטים, תנאי קבלה - לימודי תקשורת.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים ותקשורת?

לרוב, הלימודים אורכים בין שלוש לשלוש וחצי שנים. אולם, יש להדגיש כי משך התוכנית משתנה לעיתים ממוסד לימודים אחד למוסד לימודים אחר, ולכן כדאי לבדוק זאת מול מוסד הלימודים המבוקש. נוסף על כך, ישנם תלמידים שמפאת אילוצים אישיים, כגון עבודה, פורסים את התוכנית לאורך פרק זמן ארוך יותר, ולכן משך הלימודים לעיתים משתנה בין הסטודנטים.

מעבר לכך, חשוב לציין כי חלק מהמוסדות מציעים מסלול ללימודי ערב, כך שלסטודנטים שאין ביכולתם ללמוד בשעות הבוקר מטעמים אלו ואחרים ניתנת האפשרות ללמוד בשעות מאוחרות יותר. יש לציין כי בחלק מהמוסדות המציעים תוכנית זו מתקיים גם סמסטר קיץ.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים ותקשורת?

במסגרת לימודי המשפטים ייחשפו הסטודנטים למאפיינים השונים של החוק והמשפט ויחקרו את ההיסטוריה והרקע להתפתחות החוק והמשפט, את עקרונות היסוד של השיטה המשפטית, את השיקולים הערכיים המעצבים את פני המשפט, את עולם המושגים המשפטי, את מטרות החוק ומאפייניו בעבר ובהווה במדינות שונות ברחבי העולם, את מערכות המשפט השונות הקיימות וכן הלאה. ההכשרה אומנם כוללת מידע עיוני רב, אך הסטודנטים צוברים גם ניסיון מעשי בקליניקות, שתכליתן היא לקדם צבירת ידע תיאורטי תוך עשייה משפטית כבר לאורך הלימודים.

לרוב, בלימודי התקשורת ילמדו הסטודנטים מידע תיאורטי מקיף ונרחב, תוך התנסות מעשית ורכישת מיומנויות מעשיות שונות. התוכנית לתואר הראשון היא ייחודית ומעניקה ללומדים אותה כלים לניתוח ולהבנת תהליכים תקשורתיים המתרחשים הן בארץ והן בעולם. מעבר לכך, בחלק ממוסדות הלימוד הסטודנטים עוברים סדנאות עריכה ותוכנית הלימוד שלהם כוללת נושאים כגון פסיכולוגיה חברתית, תקשורת ודעת קהל, דיני תקשורת ואתיקה בתקשורת, עריכת חדשות ועוד.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במשפטים ותקשורת?

בתום הלימודים, מוענק לבוגרים תואר ראשון במשפטים - תואר LL.B. המעוניינים ברישיון עריכת דין יידרשו לעבור תקופת התמחות בת שנה אשר בסופה ייבחנו בבחינות לשכת עורכי הדין (בכתב ובעל פה). בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במשפטים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרדי עורכי דין שונים, משרדים ממשלתיים, לשכות משפט בשירות המדינה ועוד.

כמו כן, ישנם מסלולים שבהם הסטודנטים לומדים משפטים עם חטיבה בתקשורת, וישנם מסלולים שבהם הסטודנטים מקבלים תואר B.A. בתקשורת. בתחום התקשורת יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידי עיתונאות ופרסום, לעבוד ככתבים, לערוך מהדורות חדשות ועוד. כמו כן, ניתן להשתלב במקומות תעסוקה הדורשים גם הכשרה במשפטים וגם הכשרה בתקשורת. לדוגמה, ניתן לעבוד ככתבים או כעיתונאים בתחום המשפטים, ובכך להשתמש בידע משני עולמות התוכן.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במשפטים ותקשורת?

ניתן להמשיך ללימודי תואר שני במשפטים או ללימודי תואר שני בתקשורת. לימודי תואר שני נועדו להרחיב את הידע ולפתח את היכולות המקצועיות. לעתים בוגרי התואר הראשון פונים ישירות ללימודי תואר שני, ולעיתים הם מעדיפים לצבור ניסיון תעסוקתי לפני שהם פונים ללימודים מתקדמים.

לימודי משפטים לתואר שני מציעים התמחויות בתחומים שונים, כמו: משפטים במסלול עסקי מסחרי, מסלול משפט, היסטוריה ופילוסופיה, מסלול משפט, חברה ופוליטיקה, משפט וכלכלה, משפטים במשפט עברי, דיני ישראל, מסלול גישור, משא ומתן ויישוב סכסוכים וכדומה. אחת האפשרויות העומדות בפני בוגרי תואר ראשון בתקשורת היא קורס שיווק באינטרנט. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקידום מוצרים ושירותים במרשתת ובמנועי חיפוש והם ילמדו על תדמית ויחסי ציבור באינטרנט, מודלים לפרסום, כתיבה שיווקית ועוד שלל נושאים מרתקים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ