ייעוץ לימודים חינם!

לימודי משפטים ומחשבים

מה כדאי לדעת על לימודי משפטים ומחשבים?

מגלה עניין במשפטים? תמיד אהבת מחשבים? יש לך התלבטות במה לבחור? כיום קיימת אפשרות ללימודים משולבים. המחשבים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, כמו גם מערכת המשפט אשר ממלאת תפקיד חשוב בחיי האדם.

זהו שילוב ייחודי בין שני תחומים הנראים מרוחקים זה מזה ממבט ראשון. לימודי משפטים מתמקדים בעיקר בחוקים, דינים, תיאוריות משפטיות שונות ועוד, ולרוב הבוגרים יהפכו למשפטנים או לעורכי דין. לימודי מדעי המחשב מנגד, מתמקדים בנוסחאות, תכנות, תיאוריות שונות, לימודי פיזיקה ומתמטיקה וכדומה, ומטרת הלימודים היא להעניק לסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים שיאפשרו להם הבנה מעמיקה של תחום המחשבים. אף על פי כן, השילוב בין לימודי משפטים ללימודי מחשבים מכשיר בוגרים מיומנים ומקצועיים שנפתח להם צוהר רחב אל עולם התעסוקה.

למי מתאים ללמוד לימודי משפטים ומחשבים?

1
יזם
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במשפטים ומחשבים

המסלול המשלב לימודי משפטים ולימודי מדעי המחשב מעניק לבוגריו תואר ראשון בשני תחומים מבוקשים, בתנאי שעמדו בכלל הדרישות והמטלות בהצלחה, לרבות עמידה בחובת נוכחות, מעבר מבחנים, הגשת עבודות וכיוצא בזאת. לימודי המשפטים בדרך כלל יעניקו לבוגרים תואר L.LB, ולימודי מדעי המחשב לרוב יעניקו לבוגרים תואר .B.A במדעי המחשב מטעם המוסד האקדמי שבו השלימו את לימודיהם.

לכן, בוגרי המסלול יוכלו לעבוד במגוון רחב של תחומים, ולעיתים אף ימצאו מקצועות הנותנים יתרון לאלו שלמדו את שני התחומים יחדיו. המסלול מקנה לבוגריו ידע תיאורטי רחב היקף, תוך רכישת כלים פרקטיים שיוכלו להשתמש בו בהגיעם למשרות שונות בעת סיום מסלול הלימודים. שני התחומים, מחשבים ומשפט, הם מבוקשים ביותר ומקנים לבוגרים יתרון - הן בזכות ארגז הכלים המקצועי שרוכשים והן מבחינת ההתפתחות האישית.
פתיחה

למי מתאים ללמוד משפטים ומדעי המחשב?

התוכנית ללימודי תואר ראשון במחשבים ומשפטים מתאימה לקהל הרחב. אולם, חשוב לשים לב כי היא מתאימה במיוחד לאנשים שאפתנים, סקרנים, בעלי יכולות למידה גבוהות שלא מפחדים מאתגרים. תחומי הלימודים הם מרתקים, אך מדובר בלימודים לא פשוטים, שכן הם כוללים ספקטרום רחב של נושאים מעולמות תוכן שונים.

לימודי משפטים לרוב מתאימים לאנשים שמשפט הצדק הוא בראש מעיינם ויש להם את התשוקה לשיפור הסדר החברתי הקיים. כמו כן, רבים מבוגרי המסלול הם אנשים חברתיים שמגלים הנאה מעבודה עם אנשים. לימודי מחשבים מתאימים לאנשים שאוהבים ללמוד דברים חדשים ושיש להם רצון לעמוד בחזית הטכנולוגית. עולמות המחשוב והטכנולוגיה מאופיינים בשינויים תדירים הדורשים למידה מתמדת גם לאחר סיום התואר. משום כך, הם מתאימים לאנשים שעבודה קשה אינה מרתיעה אותם, לאלו בעלי אוריינטציה טכנית, ולבעלי חדוות למידה. המשותף לתואר במדעי המחשב ולתואר במשפטים הוא שהם מתאימים לאנשים שמעוניינים בעבודות דינאמיות ומגוונות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים ומחשבים?

הלימודים פונים לקהל הרחב. חשוב לדעת כי רוב המוסדות מתנים את הקבלה ללימודים הן בציון סף מינימלי בבחינה הפסיכומטרית והן בממוצע בגרויות משוקלל (בדרך כלל מדובר בחישוב ייחודי למוסד הלימודים, המהווה שילוב של ממוצע הבגרויות עם הציון בבחינה הפסיכומטרית על חלקיה השונים). לעומתם, ישנם מוסדות מסוימים המסתמכים על קריטריון אחד מהשניים, ולכן כדאי לברר איזה מוסד לימודים הכי מתאים עבורכם. ייתכן כי תעדיפו לשפר את הבגרויות ולגשת לבחינה הפסיכומטרית על מנת ללמוד במוסד לימודים מסוים, אך לעיתים ניתן למצוא מוסדות אקדמיים שבהם אתם עומדים בתנאי הסף לקבלה כבר עכשיו.

מידע נוסף על תנאי הקבלה ניתן למצוא גם בקישורים הבאים: תנאי קבלה - לימודי משפטים, תנאי קבלה - לימודי מחשבים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים ומדעי המחשב?

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב נמשכים בדרך כלל כשלוש שנים, אך יש להביא בחשבון שאם אתם משלבים מחלקה נוספת, דוגמת לימודי משפטים, סך הלימודים יכולים להתפרס על פני כשלוש וחצי עד ארבע שנים. לימודי תואר ראשון במשפטים נמשכים בין שלוש וחצי לארבע שנים, והם כוללים גם התמחות ומבחן לשכה להסמכת עורכי דין.

חשוב לדעת כי משך הלימודים עשוי להשתנות בין המוסדות השונים להשכלה גבוהה, ולכן יש לברר את משך הלימודים עם מוסד הלימודים המבוקש. כמו כן, ישנם תלמידים שמפאת אילוצים אישיים פורסים את הלימוד על פני פרק זמן ארוך יותר, ולכן משך הלימודים יכול להיות שונה בין תלמידים שונים שלומדים באותו מוסד אקדמי.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי המחשב ומשפטים?

החפיפה בין לימודי משפט ולימודי מחשבים היא מועטה, ולכן הלימודים כוללים ספקטרום רחב של נושאי לימודים שונים, מגוונים ומעניינים.

לימודים בתחום המחשבים עוסקים במדע המחשב ומתמקדים בתיאוריה העומדת בבסיסו. התיאוריה היא ברובה מתמטית, ואי לכך חלק גדול מהלימודים הם בתחום המתמטיקה. לימודי המחשבים כוללים נושאי לימוד מגוונים, כגון: תכנות, קומבינטוריקה, מבני נתונים ואלגוריתמים, מבנה מחשבים, מערכות הפעלה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגוריתמים, מיקרו מחשבים, מבנה מחשבים, מעגלים משולבים ועוד.

במסגרת לימודי המשפטים נחשפים הסטודנטים למאפיינים שונים של החוק והמשפט, לעולם המושגים המשפטי, לעקרונות היסוד של השיטה המשפטית, למאפייני החוק והמשפט בעבר ובהווה במדינות שונות ברחבי העולם, לשיקולים הערכיים המעצבים את פני המשפט, לאופן התפתחות המשפט וכדומה.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במשפטים ומחשבים?

הבוחרים להשתלב בתחום המשפטים יוכלו לעבוד כעורכי דין, משפטנים, יועצים משפטיים או להשתלב בשלוחות השונות של משרד המשפטים: משרד מבקר המדינה, מנהל מקרקעי ישראל, פרקליטות, עיריות ומועצות מקומיות, בתי המשפט, המוסד לביטוח לאומי, סניגוריה ציבורית, משרדי ממשלה, הרשות לניירות ערך וכדומה. בנוסף לכך, ניתן להשתלב בארגונים מסחריים, אקדמיה, אגודות פרטיות וציבוריות, משרדי עורכי דין פרטיים, חברות ובתי עסק במגזר הפרטי, עמותות ועוד.

הבוחרים להשתלב בתחום המחשבים יוכלו להשתלב בעבודה בחברות ההיי-טק בתפקידים שונים כמו מפתחי מחשב ויישומי מחשב חדשים, וכן במגוון מקומות אחרים כמתחזקי מערכות ורשתות, מפתחים, נותני תמיכה טכנית וכדומה.

מכיוון שישנן סוגיות שחשוב לשים עליהן את הדגש, כמו פרטיות ואבטחת מידע, תחרות ואחריות פלילית של גורמים שעושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, עולה צורך במשק לאנשים המוכשרים בשני התחומים.
פתיחה

לימודי המשך במשפטים ומחשבים

בוגרי המסלול יוכלו לפנות ללימודי המשך במגוון תחומים. מחד, הם יוכלו להמשיך לתואר שני במתמטיקה או תואר שני במדעי המחשב, ומאידך הם יוכלו להמשיך לתואר שני במשפטים, שבו יוכלו להתמחות בתחומים רבים: משפטים במסלול עסקי מסחרי, מסלול משפט, היסטוריה ופילוסופיה, מסלול משפט, חברה ופוליטיקה, משפט וכלכלה, משפטים במשפט עברי, דיני ישראל ועוד.

לימודי תואר שני ירחיבו את האופקים בתחום המחשבים או בתחום המשפטים ויעזרו לבוגרים להתקבל למקומות עבודה משתלמים יותר ומתגמלים יותר. את לימודי התואר השני במשפטים ניתן לעשות במסלול הכולל תזה שממנו ניתן להמשיך לדוקטורט או במסלול ללא תזה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ