ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במשפטים וחשבונאות

תואר ראשון במשפטים וחשבונאות

מה כדאי לדעת על לימודי משפטים וחשבונאות?

המסלול ללימודי משפטים בשילוב חשבונאות מקנה לבוגריו תואר ראשון ייחודי המיועד לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום המשפט המסחרי ולהתמחות בדיני חוזים, תאגידים ותחומים נוספים שמשיקים לעולם העסקים. לימודים אלו מעניקים לבוגרים יתרון בצאתם אל שוק העבודה. מסלול לימודים משולב זה הוא מסלול מבוקש, והלימודים מקנים מיומנויות שיסייעו לבוגרים להתקבל לתפקידי מפתח ועמדות ניהול בארגונים. בתום לימודיהם יוכלו הסטודנטים להתמחות בתחום עריכת הדין וגם בתחום ראיית החשבון.

על אף שמסלול זה הוא מבין המסלולים המשולבים המשתלמים ביותר המוצעים במוסדות הלימוד השונים בארץ, חשוב לזכור כי מדובר במסלול לימודים תובעני שדורש השקעה של מאמצים רבים. לימודי משפטים ולימודי חשבונאות הם לימודים לא פשוטים בפני עצמם, כך ששילוב ביניהם יוצר עומס לימודי רב למדי. לפיכך, כדי להצליח בתואר ראשון במשפטים וחשבונאות ולסיימו כראוי, יש להיות אדם שאפתן עם משמעת עצמית גבוהה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במשפטים וחשבונאות?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במשפטים וחשבונאות?

משפטים וחשבונאות הם שני תחומי לימוד יוקרתיים ומבוקשים מאוד כיום בשוק העבודה. לאור הנהירה הגדולה לאקדמיה, אנשים מתקשים למצוא תחום לימודים שייתן להם יתרון על פני אחרים בעת קבלה לעבודה. לימודי תואר ראשון במשפטים וחשבונאות מאפשרים למידה של שני תחומים מבוקשים ויוקרתיים בעת ובעונה אחת על מנת להקל על הקושי הטמון בבחירת מקצוע.

לימודי משפטים לתואר ראשון הפכו ברבות השנים ללימודים מבוקשים מאוד ומשכורתו של עורך דין לרוב משתלמת. אומנם דרכו של עורך דין מתחיל אינה קלה והפיכה לעורך דין מותנית במעבר מבחני הלשכה, אך לבסוף ימצא את עצמו בוגר התואר בתפקיד מספק ומאתגר. לימודי חשבונאות ופיננסיים כוללים מגוון תחומים, ביניהם: חשבונאות, ראיית חשבון, מיסים, סטטיסטיקה ועוד. בוגר תואר ראשון בחשבונאות שעבר את המבחנים והוסמך לעסוק בראיית חשבון מבצע ביקורות על דוחות כספיים ומחווה עליהם את דעתו.
פתיחה

למי מתאים ללמוד משפטים וחשבונאות?

הלימודים פונים לקהל הרחב, אך יש לעמוד בתנאי הקבלה המשתנים בין מוסדות הלימוד. מאחר שהמסלול המשולב ללימודי חשבונאות ומשפטים אינו פשוט, על הסטודנטים להיות בעלי יכולות למידה גבוהות, יכולת הבעה בכתב ובעל פה, חדוות למידה ושאפתנות.

לימודי משפטים מתאימים במיוחד לאנשים שאוהבים לעזור לאחרים, המאמינים כי הם יוכלו לסייע לאלו שצריכים לממש את הזכויות המגיעות להם לפי חוק. כמו כן, רבים מהפונים לתחום זה הם אנשים אסרטיביים שאוהבים עבודה מול אנשים. לימודי חשבונאות מיועדים לאנשים בעלי ראש ריאלי שאוהבים חישובים ומתעניינים בתחום ראיית החשבון ולסטודנטים רציניים שמוכנים להשקיע בלימודיהם. אנשים הפונים לתחום זה לרוב מגלים עניין בתחום הפיננסי ובעולם הכלכלה והעסקים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים וחשבונאות?

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי משפטים וחשבונאות משתנה בין המוסדות האקדמיים השונים, והוא תלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. למרות האמור לעיל, חשוב לדעת כי ישנם מקומות שמסתמכים רק על ציון הבגרות או רק על הציון בבחינה הפסיכומטרית. כדי לקבל את המידע הרלוונטי ביותר עבורכם, יש לבדוק את תנאי הקבלה במוסדות הלימוד המעניינים אתכם, ולאור כך לקבל החלטה מושכלת.

כמו כן, ניתן למצוא מידע נוסף גם בקישורים הבאים: תנאי קבלה - לימודי משפטים, תנאי קבלה - לימודי כלכלה וחשבונאות.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים וחשבונאות?

משך לימודי תואר ראשון במשפטים וחשבונאות הוא לרוב ארבע שנים, אך יש לקחת בחשבון שמשך הלמידה יכול להשתנות ממספר סיבות. ראשית, כל מוסד לימודים מציע תוכנית שנפרסת על פני זמן אחר, ולכן יש לברר זאת מול מוסד הלימודים הספציפי. נוסף על כך, ישנם תלמידים בעלי התחייבויות קודמות, כדוגמת עבודה, ולכן הלמידה עשויה להתפרס על פני משך זמן ארוך יותר.

נוסף על כך, ישנם מוסדות להשכלה גבוהה המציעים מסלולים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו רלוונטית בעיקר עבור אלו המעוניינים לרכוש השכלה בתחום, שאין ביכולתם לפנות שעות הבוקר לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים וחשבונאות?

לימודי משפטים נועדו להקנות לסטודנטים ידע עיוני רב וכלים מעשיים, כדי שיוכלו להשתלב בתחום המשפטי כעורכי דין, כמשפטנים וכדומה. באופן כללי, הלימודים כוללים מגוון נושאי לימוד: משפט חוקתי, תורת המשפט, עוולות מסחריות, דיני עבודה, משפט בין לאומי, הגבלים עסקיים, משפט פלילי, הדין האזרחי, דיני הירושה, דיני הגנת הפרטיות, דיני נזיקין, דיני ביטוח, קניין רוחני, דיני משפחה, משפט ישראלי וכיוצא בזאת. הדרך שבה הבוגרים מקבלים כלים מעשיים היא באמצעות קליניקות, שתכליתן היא לקדם צבירת ידע תיאורטי תוך עשייה משפטית כבר לאורך הלימודים.

לימודי החשבונאות כוללים בתוכם לימודי רישום וניתוח של אירועים פיננסיים במערכת כלכלית נתונה וכן הצגת תמציתם בפני בעלי העניין הרלוונטיים. תואר ראשון בחשבונאות כולל מגוון נושאי לימוד: יסודות החשבונאות, התנהגות ארגונית, הנהלת חשבונות, משפט מסחרי, יחסי עבודה, דיני מיסים, מערכות מידע לחשבונאים, שיווק וכדומה.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במשפטים וחשבונאות?

בשוק קיים ביקוש לבוגרי משפטים וחשבונאות, ועל כן עומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה רבות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתפקידים כמו: משפטנות, עריכת דין, ייעוץ משפטי, פרקליטות, ראיית חשבון ועוד, והם יוכלו לעבוד במוסדות שונים, כמו: במשרדי ממשלה, בתי משפט, הרשות לניירות ערך, מועצות מקומיות, ארגונים מסחריים, משרדי רואי חשבון, משרדי עורכי דין וכדומה.  מעבר לכך, יש בוגרים אשר בוחרים לעבוד כעצמאיים, והם מציעים את שירותם באופן חיצוני או לגופים פרטיים וציבוריים כאחד.

כמו כן, בוגרי התואר במשפטים וחשבונאות יוכלו להשתלב במשרות המשלבות את שני התחומים יחדיו, כגון: רואי חשבון בחברות גדולות, עמדות מפתח בתחום הפיננסי והניהולי, עורכי דין במשרדים יוקרתיים העוסקים בעולם המסחרי, עמדות ניהול בכירות במגזר הציבורי ועוד. היתרון בשילוב שני מקצועות מתגמלים ומשתלמים כמו משפטים וחשבונאות הוא מגוון רחב יותר של אפשרויות תעסוקה הנפתחות בפני הבוגרים היוצאים לשוק העבודה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי חשבונאות ומשפטים?

בהמשך ללימודים, יוכלו הבוגרים ללמוד תואר שני בחשבונאות, אשר נמשך בין שנתיים לשלוש שנים, כתלות במוסד הלימודים. התואר מקנה לבוגריו יתרון משמעותי, הן מבחינת שכר והן מבחינת קידום מקצועי. במסגרת התואר השני, חלק מהסטודנטים מתמקצעים במנהל עסקים או במימון וניהול חשבונאי, אך קיימות אפשרויות נוספות.

כמו כן, הבוגרים יוכלו לפנות לתואר שני במשפטים בשני מסלולים: מסלול ללא תזה שלרוב אורך כשנה, ומסלול עם תזה שאורך כשלוש שנים. במסגרת הלימודים, הסטודנטים מרחיבים את הידע הקיים ומתמקצעים אף יותר בתחום החוק והמשפט.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ