ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

אוניברסיטת אריאל

תואר ראשון בהנדסת כימיה וחומרים

הנדסת כימיה וחומרים מהווה מסלול לימודים חדש אשר נועד להכשיר מומחים בכימיה ובהנדסת חומרים. תוכנית הלימודים שמה דגש על "כימיה ירוקה" - שילוב של מדע חומרים עם הדרישות לאיכות הסביבה בתעשיות, ומתבססת על חומרים עדכניים ושיטות מתוחכמות. במחלקה ניתן לבחור בהתמחות - טכנולוגיית מים.

מידע כללי
תחום הנדסת הכימיה והחומרים מהווה תחום חדשני, העוסק בכימיה ובהנדסה של חומרים מגוונים כגון חומרים מתכתיים, מורכבים, פולימרים טבעיים וסינתטיים, זכוכיות וחומרים קרמיים. תוכנית הלימודים מכשירה מומחים להנדסת חומרים אשר ישתלבו במגוון רחב של תעשיות כגון ייצור חומרים, עיבוד חומרים, הנדסה אזרחית, בנייה, פיתוח מערכות, פרויקטים ביטחוניים וצבאיים, ייצור ועיבוד של חומרים פלסטיים, הנדסת טכנולוגיית מים ועוד. המהנדס הכימי אחראי על בחירה נכונה של חומרים במטרה לפתור בעיות בתכנון מתקנים ומבנים, תוך שימוש בידע אודות תכונותיהם והתנהגותם של החומרים. בארץ קיים מחסור באנשים המוכשרים בתחום הנדסת כימיה וטכנולוגיות מים. מסלול זה כולל התמחות בשנים ג' ו-ד' בנושאים כגון: טיפול בשפכי תעשייה ובתים, טכנולוגיות מודרניות של טיפול במים, תכנון מערכות מים, התפלה ועוד.

יתרונות הלימודים במסלול
אוניברסיטת אריאל מעמידה לרשות הסגל והסטודנטים מגוון מעבדות אשר חודשו בשנה האחרונה. המחלקה מונה 13 חברי סגל מובילים בתחומם, אשר חוקרים ומתמחים בתחומים כגון הכנת קומפלקסים של מתכות מעבר וחקר תכונותיהם, קישור טוקסינים ותרופות לאנטיגנים והשפעתם על תפקודי תאים, חקירת מלחים בים המלח, ריאקציות בשיטת המכונו- כימית, פיתוח מיקרו- טורבינות, פיתוח טכנולוגיות "ירוקות", פיתוח ואופטימיזציה של טכנולוגיות ייצור חומרים ועוד. 

נושאי לימוד
הלימודים במגמת הנדסת כימיה וחומרים כוללים נושאים בסיסיים במתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה, נושאים בסיסיים בהנדסה, נושאים כלליים כמו כלכלה, ניהול בטיחות, ולימודים כלליים הרלוונטיים למהנדס חומרים ולמגמת הלימוד. הידע והכלים שירכוש הסטודנט במהלך הלימודים יאפשרו לו לפתור בעיות בעולם המודרני ויקלו על השתלבותו במסגרות עבודה שונות, בארץ ובחו"ל.

מסלול הנדסת בטיחות
אסונות תעופה שנמנעו וליקויי בטיחות חמורים להם השלכות אקולוגיות, כלכליות או חברתיות, הם רק חלק מהאירועים המלמדים על חשיבותה ההולכת וגדלה של סוגיית הנדסת הבטיחות, ועל העלייה בביקוש למומחים בתחום. תחום הנדסת הבטיחות הוא עולם תוכן מרכזי, ההולך וגדל ומשתלב בעולמות תוכן הנדסיים ומדעיים רבים ומגוונים כמו תעשייה, תעופה, רפואה, ביוטכנולוגיה, מחקר, פיתוח וניהול פרויקטים ועוד. מטרת תכנית הלימודים הינה להכשיר מהנדסים בעלי ידע ורקע מתאים להתמודדות עם בעיות מורכבות של הקמת וניהול מערך לניהול בטיחות.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים