ייעוץ לימודים חינם!

קורס בעיות תקשורת ואוטיזם

לימודי בעיות תקשורת ואוטיזם

ילדים רבים סובלים מבעיות תקשורת, ופעמים רבות בעיות אילו אינן מטופלות בזמן וכראוי. הפרעות בתקשורת נובעות כתוצאה מסיבות רבות, ועל כן אנשי החינוך נדרשים להכיר את הבעיות הללו ולדעת כיצד ניתן לסייע לילדים אשר מתמודדים איתן. אוטיזם הוא הפרעת התפתחות מקיפה, שנובעת מבעיה נוירולוגית, בעיה גנטית תורשתית או מבעיות בלידה עצמה, אשר מופיעה בדרך כלל בשלוש השנים הראשונות של חיי הילד ונמשכת לאורך כל החיים. היסבה לאוטיזם הינה תפקוד לקוי של מערכת העצבים המרכזית.

הפרעה זו מאופיינת בשלושה ליקויים עיקריים המופיעים ביחד: ליקוי ביחסי גומלין חברתיים, ליקוי במיומנות תקשורת מילוליות ולא מילוליות ודפוסי התנהגות החוזרים על עצמם. מוגבלות שכלית אינה מאפיין הכרחי, וגם לא הפרעת קשב וריכוז. כמו כן, מתבטאת הפרעה זו בקושי בהבעת רגשות והבעות פנים, הפרעות בדיבור, אוצר מילים דל, אי שימוש בדיבור ועוד. 

למי מתאים ללמוד קורס בעיות תקשורת ואוטיזם?

1
חברתי
2
יזם
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס בעיות תקשורת ואוטיזם

ככל שגדלה והתרחבה המודעות לקיומן של הפרעות תקשורת בקרב ילדים ומבוגרים כאחד, עלה מספר המאובחנים על הרצף האוטיסטי. כתוצאה מכך, קמה דרישה בשוק העבודה לאנשי מקצוע מומחים ומיומנים שיש באפשרותם לסייע בשילוב ילדים בעלי הפרעות בתקשורת במערכת החינוך הרגילה ולתמוך בהם ובמשפחותיהם. 

הלימודים בקורס בעיות בתקשורת ואוטיזם כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב ומרכזי זה. המשתתפים יעסקו בהתפתחותה של הלקות והשפעותיה על הסתגלות הפרט בהיבטים חברתיים, קוגנטיביים ותקשורתיים. כמו כן, יוכשרו בשיטות שונות לטיפול וסיוע, ביניהן ניתוח התנהגות ABA, עבודה עם מודלים קוגנטיביים CBT ועוד, ולשילוב הילדים במסגרת הכיתתית במערכת החינוך הרגילה.
פתיחה

למי מתאים קורס בעיות תקשורת ואוטיזם?

הלימודים בקורס בעיות תקשורת ואוטיזם פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי אכפתיות לזולת, סבלנות ורצון לעזור ולסייע לאוכלוסיות שונות ומיוחדות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים אנשי חינוך, מורים, אנשי חינוך מיוחד, מטפלים, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, מטפלים באמנות, מטפלים באמצעות בעלי חיים, קלינאי תקשורת וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם וללמוד לסייע למאובחנים בבעיות תקשורת שונות.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס בעיות תקשורת ואוטיזם?

תנאי הקבלה לקורס בעיות תקשורת ואוטיזם יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. לימודים אלו מקבלים לשורותיהם בעלי מקצוע בתחומים הרלוונטיים, אשר יש ברצונם להכשיר עצמם כמטפלים בילדים עם בעיות תקשורת ואוטיזם.

מרבית הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי תואר ראשון רלוונטי וניסיון של שנתיים לפחות בעבודה קלינית עם ילדים ומתבגרים הלוקים באוטיזם ועם מערכת משפחתית. כמו כן, נדרשים המועמדים לעבור ועדת קבלה, דינמיקה קבוצתית וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס בעיות בתקשורת ואוטיזם?

משך הלימודים בקורס בעיות בתקשורת ואוטיזם עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 200 ל-400 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס בעיות תקשורת ואוטיזם?

תכנית הלימודים בקורס בעיות תקשורת ואוטיזם משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אוטיזם - אפיונים, בעיות בתקשורת, התפתחות תקשורתית, התפתחות קוגניטיבית, התפתחות רגשית חברתית, איזון חושי, דרכי התערבות וחינוך, אבחון והערכה, שיטות וגישות טיפוליות שונות, עבודה עם המשפחה, עזרה מתחומים פארא רפואיים, שיטות הדרכה, מיומנויות עבודה בצוות רפואי, דיור לאוטיסטים, תסמונת אספרגר ומאפיינים של הקשת האוטיסטית הרחבה יותר  ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס בעיות תקשורת ואוטיזם?

לבוגרי קורס בעיות תקשורת ואוטיזם אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס בעיות תקשורת ואוטיזם עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת צוותי עבודה המטפלים בילדים עם בעיות תקשורת ומסייעות לילדים להתקדם ולהשתלב בחברה, במעונות ומרכזים לילדים אוטיסטים, דיור מוגן בקהילה, ליווי מבוגרים אוטיסטים, השתלבות בבתי ספר שונים או שימוש במיומנויות שנרכשו במסגרת עבודה טיפולית וייעוצית. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס בעיות בתקשורת ואוטיזם?

בוגרי קורס בעיות בתקשורת ואוטיזם המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס אבחון דידקטי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאבחון ילדים ומבוגרים בעלי קשיים קוגנטיביים בתחומי השפה, הקריאה, הכתיבה והמתמטיקה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס קואוצ'ינג ADHD. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לביצוע תהליך אימון אישי באוכלוסיות המאופיינות בהפרעות קשב וריכוז מתוך מטרה להקל על התמודדותם עם קשיים אלו.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ