ייעוץ לימודים חינם!

אוניברסיטת חיפה

תואר שני

אוניברסיטת חיפה מציעה מגוון תוכניות לימוד לתואר שני. האוניברסיטה מקבלת לשורותיה את בוגריה ותלמידים חדשים. לתארים השניים ישנם מסלולים עשירים וחלקם בעלי תזה. התארים השניים מועברים בפקולטות השונות באוניברסיטה, על ידי מיטב המרצים המקצועיים ביותר בתחומם. 

תואר שני בארכאולוגיה

החוג לארכיאולוגיה בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בארכיאולוגיה. מסלול זה ניתן ללמוד עם תזה ובלי תזה. לימודי תואר שני מטרתם להעמיק את הידע וההבנה של הסטודנטים בתחום הארכיאולוגיה החל מהעידן הפרהיסטורי דרך הארכיאולוגיה של ארץ ישראל והמזרח הקדום, הארכיאולוגיה של ארץ ישראל בתקופה הקלאסית הארכיאולוגיה של יוון ורומא ועד לארכיאולוגיה של ישראל בימי הביניים. 

תואר שני בהיסטוריה כללית

החוג להיסטוריה כללית בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בהיסטוריה כללית. יש המון מסלולים בהם ניתן ללמוד כגון מסלולים עם ובלי תזה, מסלולים בליווי אישי, ועוד. כמו כן יש מספר התמחויות, לדוגמא התמחות בלימודי אירופה, בתרבות קלאסית, לימודי ארה''ב ועוד. 

תואר שני בלימודי אסיה

החוג ללימודי אסיה של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בלימודי אסיה. מטרת הלימודים הינה להקנות לסטודנטים ידע מעמיק בתחום לימודי אסיה המודרנית והעכשווית. כמו כן, מסלול "מוסמך ללימודי אסיה" נועד להכין לשוק העבודה בוגרים שיוכלו להשתלב בתחום הכלכלה, המסחר, הפוליטיקה, הביטחון ומדיניות החוץ, המשפטים, האנרגיה, התיירות ותעשיית התרבות. הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות, ומתבססים על עבודה עצמאית והשתתפות פעילה של כלל הסטודנטים בתהליך הלמידה.

תואר שני בלימודי ארץ ישראל

החוג ללימודי ארץ ישראל בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בלימודי ארץ ישראל. הלימודים לתואר מוסמך בלימודי ארץ ישראל מתקיימים במסלול עם תזה ובמסלול ללא תיזה, הכולל בחינת גמר. משך הלימודים במסלול עם כתיבת עבודת גמר מחקרית הינו עד 3 שנים, ותכנית הלימודים כוללת בסך הכל 32 שעות. במסלול ללא תזה משך הלימודים הינו שנתיים לכל היותר, ותכנית הלימודים כוללת 36 שעות. במהלך הלימודים לתואר שני יעסקו הסטודנטים לעומק במגוון תחומים, ביניהם: גיאוגרפיה היסטורית, היסטוריה, אנתרופולוגיה, חברה ומדינה, העת החדשה, העת העתיקה ועוד. מטרת התכנית היא לספק ללומדים בסיס יציב לכלים ושיטות הנדרשות למחקר עצמאי של ארץ ומדינת ישראל. הלימודים דורשים עבודה עצמית ולימוד במסגרת שיעורים וסמינרים.

לימודי נשים ומגדר

תואר שני בלימודי נשים ומגדר באוניברסיטת חיפה מטרתו להקנות לסטודנטים ידע מעמיק בדיון ובמחקר המגדרי, וכן לציידם בכלים למחקר תוך פיתוח ראייה מורכבת של המציאות המגדרית וכיצד מסגרות מגדריות משפיעות על חיינו. הלימודים הינם בינתחומיים ובעלי אוריינטציה מחקרית. אוניברסיטת חיפה מציעה לימודים לתואר שני, אך הידע שירכש יוכל לשמש בלימודי התואר השלישי וכן במעגל העבודה. לימודי תואר שני בנשים ומגדר מתקיימים באוריינטציה מחקרית, ומקיפים מגוון נושאים שמייצגים את העיסוק האקדמי בחקר נשים ומגדר, כמו גם את החיבורים התיאורטיים שבין הדיסציפלינות השונות אליהם נחשפו הסטודנטים במהלך התואר הראשון. 

תואר שני בלשון עברית

אוניברסיטת חיפה והחוג ללשון עברית מציעים לימודי תואר שני בלשון עברית, המתקיים במגוון מסלולי לימוד. לימודי תואר שני בלשון עברית מהווים את ההמשך הישיר ללימודי תואר ראשון בחוג ללשון עברית. הלימודים נועדו להעמיק את הידיעות של הסטודנט בחקר הלשון העברית על תקופותיה השונות, וכן לבסס את שליטתם בכלי ובשיטות המחקר הנהוגים בתחומי הפילולוגיה והבלשנות העברית למקצועותיהן העיקריים. מטרת הלימודים הינה להכשיר בוגרים לשוק העבודה אשר בידם היכולת לחקור באופן עצמאי ולהורות בכיתות גבוהות בתיכון. 

תואר שני במקרא

החוג למקרא בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני במקרא במסלול עם תזה. לימודי תואר שני במקרא במסלול עם תזה נועדו להעמיק את ידיעות הסטודנט אודות חקר דרכי המקרא, לרבות הקניית כלים להתמחות ולמחקר. במהלך הלימודים יכתוב הסטודנט עבודת מחקר בהנחיית אחד ממורי החוג. בנוסף לכך ישנו מסלול ללא תזה. החוג מקיים מדי שנה ימי עיון במקרא בל"ג בעומר ובחנוכה. ביום העיון בל"ג בעומר מתקיימת חלוקת מלגות עידוד והצטיינות לתלמידים. כמו כן, במהלך הלימודים יתקיימו סיורים באתרים ארכיאולוגיים, והשתתפות ב- 5 פעילויות מזה את הסטודנט בשתי שש"ס בתכנית הלימודים. נוסף על אלו הסטודנטים יפגשו עם מרצים אורחים וידונו בנושאים שונים בחקר המקרא.

תואר שני בכתיבה יוצרת

החוג לספרות עברית והשוואתית של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בכתיבה יוצרת, המתקיימים במסלול עם פרויקט גמר. לימודי תואר שני בספרות עברית בתכנית לכתיבה יוצרת מאפשרת לסטודנטים לרכוש מיומנויות כתיבה, פיתוח חשיבה יצירתית וקריאה ביקורתית כמו גם להכיר את השפה ולסייע ביצירה תוך שימוש בלשון ככלי ליצירה. במהלך הלימודים יתנסו הסטודנטים בסדנאות יצירה בשירה, פרוזה, מחזאות ותרגום.

תואר שני בפילוסופיה

אוניברסיטת חיפה והחוג לפילוסופיה מציעים לימודים במסגרת תואר שני בפילוסופיה, המתקיים במסלול עם וללא כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה). לימודי "מוסמך" בפילוסופיה נועדו להעמיק את ידיעות הסטודנט בפילוסופיה ולאפשר לו להתמחות בתחומים שונים, לרבות כתיבת עבודת גמר מחקרית או בחינת גמר. תכנית הלימודים תלמד את הסטודנטים לחשוב בצורה יצירתית וביקורתית, תוך דיון בשאלות פתוחות הניצבות בחזית המדע המודרני והפילוסופיה של המדע. הלימודים נפרשים על פני שנתיים במסלול ללא תזה ובמסלול עם תזה משך הלימודים הינו שלוש שנים. 

תואר שני בשפה וספרות אנגלית

החוג לשפה וספרות אנגלית בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בשפה וספרות אנגלית, המתקיימים במסלול עם תזה ובמסלול עם בחינת גמר. לימודי תואר שני בשפה וספרות אנגלית נועדו להרחיב את ידיעות הסטודנט בספרות ובבלשנות אנגלית, וכן לספק לו כלים לחקירת נושאים שלו. בשני מסלולי הלימוד נדרשים הסטודנטים לשפה זרה אירופאית מודרנית או קלאסית בהיקף 2 סמסטרים וכן ללמוד את הקורס "תיאוריה ספרותית". 
*קיימת אפשרות לתכנית לימודים אישית, באישור ראש החוג והדיקן ללימודים מתקדמים.

תואר שני בשימור מורשת התרבות החומרית

אוניברסיטת חיפה והחוג לארכיאולוגיה מציעים לימודי תואר שני במגמת שימור מורשת התרבות החומרית המתקיימים במסלול עם או ללא תזה. לימודי תואר שני בארכיאולוגיה במגמת שימור מורשת התרבות חומרית הינם לימודים ייחודיים, המשלבים מחקר אקדמי עם כישורים מעשיים. הדרישה לאנשים בעלי השכלה בתחום שימור ערכי התרבות בישראל הולכת וגדלה, ולכן מטרת התוכנית הינה להכשיר את הבוגרים למגוון נושאים מדיסציפלינת השימור. לרשות הסטודנטים סגל הוראה, המורכב מאנשי מחקר יישומי של חומרים וטכנולוגיות וכן ממרצים העוסקים בשימור תרבויות ומורשתן. בין נושאי הלימוד נכללים התכנים הבאים: אתיקה, תיאוריה, היסטוריה ופילוסופיה של דיסציפלינת השימור, שיטות תיעוד, שיטות מחקר בשימור ויישומן, שיטות תיעוד, שיטות טיפול ושימור מעשי ועוד. 

תואר שני בתכנית תרבות הקולנוע

הפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציעה תואר שני בתכנית תרבות הקולנוע. מטרת התכנית היא להעניק לסטודנטים מסגרת עיונית למחקר אקדמי בעולם התרבות והקולנוע, תוך הבנת ההשפעות ההדדיות ביניהם והכשרת דור המשך למחקר והוראה בתחומים אלו. התכנית משלבת מגוון נושאי לימוד מעולם החברה והתרבות, ותרומתה הרבה תבוא לידי ביטוי בפיתוח מחקרים השוואתיים שישתקפו בקולנוע.

סטודנטים שיסיימו בהצלחה את התואר יזכו בהרחבת המבט המחקרי על הקיים, וכן ירכשו יסודות ללימודים אינטר-דיסציפלינריים ואינטראקטיביים באמצעות הוראה שיטתית. המחקרים נסמכים על שיטות מחקר מגוונות ועל דיסציפלינות מחקריות משולבות, ביניהן: היסטוריה וקולנוע, פילוסופיה וקולנוע, קולנוע השוואתי, קולנוע מזרח תיכוני ועוד.

תואר שני במדעי המדינה

בית הספר למדעי המדינה של הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני במדעי המדינה, המתקיים במסלול עם עבודת גמר מחקרית או במסלול עם פרויקט / בחינת גמר. 

תואר שני בפסיכולוגיה

החוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה מחקרית, התנהגותית, תעסקותית ועוד. במסלולי לימודים אלו מתקיימת תכנית לימודים מלאה עם קורסים שונים, שנועדו לספק ללומדים ידע תיאורטי מעמיק בפסיכולוגיה קוגניטיבית. כמו כן, במהלך התואר ירכשו הסטודנטים כלים מתודולוגיים לצד הכשרה מחקרית אינטנסיבית, ואלו יסייעו להם לתכנן ולנהל מחקר עצמאי בנושאים בעלי חשיבות תיאורטית או יישומית. 

תואר שני במנהל עסקים

אוניברסיטת חיפה מציעה לימודים לתואר שני במסגרת החוג למנהל עסקים. החוג למנהל עסקים מכשיר את הסטודנטים להשתלב בשוק העבודה כמנהלי עסקים בעתיד. החוג מציע מגוון מסלולים לתארים שונים. במסלול זה יש מספר התמחויות: תואר שני למנהלים, תואר שני בניהול ארגונים ללא רווח, ניהול נדל''ן ושמאות, ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש, ותוכנית התמחות באנגלית. 

תואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה

תכנית חדשה וייחודית המציעה לסטודנטים לרכוש בסיס ידע וכלים יישומיים בתכנון וניהול של סביבה בנויה בגדש על קיימות.

תואר שני בכלכלה

החוג לכלכלה של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר שני בכלכלה. לימודי תואר שני בכלכלה מכשירה את הבוגרים למחקר ברמה אקדמית וכן ככלכלנים בכירים בפעילות עסקית וציבורית במשק. על מנת להביא את הבוגרים לרמות אלו ייעשה שימוש בכלי ניתוח כמותיים חדשניים וכן יילמדו מקצועות יישומיים לאורך התואר. בתכנית הלימודים עם התמחות במימון לחשבונאים הלימודים יתמקדו בהכשרה במימון ובניהול השקעות. הלימודים במסלול עם תזה נמשכים 3 שנים, בעוד במסלול ללא תיזה משך הלימודים הינו שנתיים. במסלול עם התמחות במימון לחשבונאים הלימודים יכולים להתבצע על פני 3 סמסטרים לפחות. במסלול המשותף עם הטכניון הלימודים מתקיימים עם תזה בלבד.

תואר שני במדעי המחשב

אוניברסיטת חיפה והחוג למדעי המחשב מציעים לימודים במסגרת תואר שני במדעי המחשב. במסלול ללא תזה נדרשים הסטודנטים להשלים 36 שעות לימוד שבועיות בסמסטר, בעוד שבמסלול עם תזה הדרישה הינה ל- 32 או 28 שעות שבועיות סמסטריאליות. מרבית הקורסים הנלמדים הינם בהיקף של 3 שעות לימוד שבועיות סמסטריאליות, וחלק מהם מתקיימים במעבדה. בנוסף, מוצעים סמינרים בהיקף 2 שעות שבועיות סמסטריאליות. נושאי הלימוד יכללו שלושה תחומים: תיאוריה של מדעי המחשב, מערכות חמרה ותוכנה ויישומים מתקדמים.

תואר שני במערכות מידע

אוניברסיטת חיפה והחוג למערכות מידע מציעים לימודים לתואר שני במערכות מידע. הלימודים בתכנית מתקיימים במסלול עם כתיבת עבודה מחקרית ובמסלול עם כתיבת פרויקט (ללא תזה). לימודי תואר שני במערכות מידע באוניברסיטת חיפה נועדו להעשיר את ידיעות הסטודנטים בתחום מערכות המידע, וכן להקנות להם כלים וחשיפה לביצוע מחקר או פרוייקט בתחום.

תואר שני בסוציולוגיה

אוניברסיטת חיפה והחוג לסוציולוגיה אנתרופולוגיה מציעים לימודים במסגרת תואר שני בסוציולוגיה אנתרופולוגיה במגוון תחומים. בין הנושאים הנלמדים: קורסים מתקדמים בסוציולוגיה, מנהיגות, למידה ארגונית, משפט עבודה, משאבי אנוש, כלכלה ארגונית, סדנאות, הדמיות, התנסות מעשית מודרכת ועוד. ישנם כמה מסלולי לימוד: פיתוח ארגוני וסוציולוגיה בשילוב אנתרופולגיה.

תואר שני בסטטיסטיקה

החוג לסטטיסטיקה של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים לתואר שני בסטטיסטיקה. לימודי סטטיסטיקה לתואר שני במגמות השונות נועדו להקנות לסטודנטים ידע נרחב ומעמיק יותר בתחום, וכן להוסיף על הידע המצוי בידם שיטות וכלים במקצועות סטטיסטיים וכמותיים לצד כלי מחקר וניתוח ברמה מתקדמת.

תואר שני בתקשורת

החוג לתקשורת של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים מתקדמים במסגרת תואר שני בתקשורת. יחסי ציבור ותקשורת אסטרטגית הינם תחומי לימוד שהופכים בעשורים האחרונים למבוקשים, ונחשבים כשדות משניים בתוך חקר התקשורת. תכנית הלימודים מתקיימת ללא תיזה ומיועדת לבוגרי תואר ראשון בתקשורת, המבקשים לרכוש ידע תיאורטי וכלים פרקטיים בתחום. במסגרת הלימודים יתמקדו התכנים בשינוי עמדות וניהול רושם, יחסי ציבור אסטרטגיים ומשברים, תקשורת אסטרטגית, אסטרטגיות תקשורת ועוד. 

תואר שני בחוג לחינוך מתמטי

אוניברסיטת חיפה מציעה לימודי תואר שני בחוג לחינוך מתמטי ואפשרות לתעודת הוראה במתמטיקה. החוג לחינוך מתמטי של הפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה מציע לימודים בחינוך מתמטי לבתי ספר יסודים ולתיכונים ואוניברסיטאות. יתר על כן, החוג אחראי על פיתוח מחקרים ופיתוחים חינוכיים שונים. מטרת הלימודים בחוג הינה להכשיר אנשי מקצוע אשר יקדמו את הוראת המתמטיקה בכל הגילאים והמערכות, יעסקו בחקר בחינוך המתמטי ויפתחו תכניות לימודים בהכשרת מורים למתמטיקה.

תואר ראשון במנהיגות ומדיניות בחינוך

אוניברסיטת חיפה מציעה תואר שני בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך. תכנית הלימודים בחוג שואפת להכשיר אנשי חינוך מקצועיים ומנוסים בתחום המדיניות, הרגון, הניהול והמנהיגות. הלימודים מתקיימים במסגרת שתי מגמות עיקריות: המגמה לניהול מערכות חינוך: מטרתה של המגמה להקנות ידע בתחומי ניהול ומשאבי אנוש ולהקנות להם כלים ניהוליים. המגמה לחינוך, חברה ותרבות – מטרת המגמה לעסוק בקשר שבין חינוך, תרבות וחברה תוך שימת דגש על חינוך בלתי פורמלי במטרה לפתח ראייה ולמידה ביקורתית של תהליכים חינוכיים במסגרות השונות. 

תואר שני בחינוך מיוחד

אוניברסיטת חיפה מציעה תואר שני בחינוך מיוחד. מטרתם של הלימודים לואר השני היא להעניק לסטודנטים ידע, מיומנויות שונות וחשיבה יצירתית, כדי שהבוגרים יוכלו למלא תפקידים בכירים בתחומי המחקר והחינוך של אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן, מטרתם של לימודי התואר השני היא להכין את הסטודנטים לקראת לימודים לתואר שלישי. הסטונדנטים יעמיקו בהיבטים התיאורטיים, המחקריים והיישומיים של תחומי החינוך המיוחד. התמקדות בנושאים הבאים: לקויות התפתחותיות ולקויות תקשורת, הפרעות רגשיות ובעיות התנהגות, לקויות חושיות והתמחות במחשבים או בגיל הרך. בוגרי המסלול יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בכירים בתחומי המחקר וההוראה של אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

תואר שני במשפטים

אוניברסיטת חיפה מציעה לימודי משפטים לתואר שני במגוון מסלולי לימוד. בכל המסלולים ניתן לבחור בתכנית עם תזה ובתכנית ללא תזה. במסגרת הלימודים לתואר שני במשפטים באוניברסיטת חיפה, ניתן לבחור בתואר שני עם כתיבת עבודת תזה ובתואר שני ללא תזה. מסלול עם כתיבת תזה- הינו מסלול המתאים למועמדים שרוצים להמשיך ללימודי דוקטורט. מסלול לתואר שני ללא תזה אורך כשנתיים ונועד להעמיק את ידיעות הסטודנטים בתחום המשפט. 

תואר שני בקרימינולוגיה

החוג לקרימינולוגיה ואוניברסיטת חיפה מציעים לימודי לתואר שני בקרימינולוגיה. לימודי מוסמך בקרימינולוגיה נועדו לפתח את הבוגרים ולספק להם כלים ומיומנויות ליישום, ניתוח והערכה של תופעות בתחומי הפשיעה, העבריינות והקורבנות ברמת הפרט והחברה. כמו כן, החוג רואה לעצמו כמטרה לבנות לסטודנטים בסיס מתודולוגי רחב ויכולת ליישם את הידע הנלמד על מנת להשתלב בארגוני אכיפת חוק, מניעה ושיקום וכליאה. בית הספר לקרימינולוגיה מעמיד לרשות המועמדים לתואר שני בקרימינולוגיה שלושה תחומי התמחות: חקר פשיעה ועבריינות, שיקום ותקון והתמכרות. הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון בקרימינולוגיה או תואר מתחום רלוונטי אחר, אשר רואים לנכון להעמיק ולהרחיב את הידע התיאורטי המצוי בידם וכן לפתח את הידע המחקרי בתחום הקרימינולוגיה.

תואר שני בשירותי אנוש

אוניברסיטת חיפה מציעה לימודי שירותי אנוש לתואר שני. הלימודים לתואר שני בשירותי אנוש שואפים להקנות לסטודנטים ידע וכלים שיאפשרו להם להתברג בתפקידי ניהול בתחום משאבי האנוש. הלימודים בתכנית כוללים נושאים מגוונים כגון: גישות ניהוליות בארגוני שירות, מערכות שירות בחברה ובמשק, זיהוי צרכים ופיתוח שירותים אפקטיביים ואיכותיים לאוכלוסיות מטרה מגוונות, התנהגות וצרכים של לקוחות ושל עובדים בתפקידי שירות ועוד.

תואר שני בריפוי בעיסוק

אוניברסיטת חיפה מציעה לימודי ריפוי בעיסוק לתואר שני במסגרת הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות. לימודי תואר שני בריפוי בעיסוק שואפים להעמיק את ידיעותיהם של מרפאים ומרפאות בעיסוק בתחום, לפתח בקרב הסטודנטים שיטות חדשניות לטיפול במגבלות מוטוריות, קוגנטיביות ואחרות. כמו כן, הסטודנטים יקבלו הכשרה שתאפשר להם להשתלב בתפקידי מחקר, הוראה והדרכה קלינית במסגרות אקדמיות או בתפקידי ניהול במערכות הבריאות, החינוך והרווחה.

תואר שני בפיזיותרפיה

הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה מציעה לימודי תואר שני M.Sc בפיזיותרפיה. לימודי התואר השני מעמיקים את המחקר הבסיסי בתחומי הפיזיותרפיה, מכשירים את הסטודנטים לעבודות מחקר, מעודדים חשיבה קהילתית-מערכתית, מכשירים פיזיותרפיסטים מיומנים בקידום הידע ועוד. הסטודנטים ילמדו על שיטות ותפיסות חדשות בתחום הפיזיותרפיה, ילמדו לאתר את מוקד הבעיה בקרב הקהילה וילמדו לתת טיפול מתאים לאוכלוסיות השונות. הסטודנט בתכנית יוכל לבחור מבין 2 מסלולי לימוד. מסלול ראשון הכולל כתיבת עבודת גמר (תזה), ומסלול שני הכולל כתיבת עבודה מסכמת.

תואר שני בגרונטולוגיה

הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה מציעה לימודי תואר שני בגרונטולוגיה. בזכות השיפור ברמת איכות החיים גם ממוצע תוחלת החיים עלה ולכן תחום הגרונטולוגיה תופס תאוצה ונהיה מבוקש מאוד במוסדות להשכלה גבוה. לימודי תואר שני בגרונטולוגיה שואפים להכשיר אנשי מקצוע שיוכלו להשתלב בשירותי הבריאות והרווחה המיועדים לקשישים, או להשתלב בהוראה ומחקר בתחום הזקנה. 

תואר שני בבריאות נפש קהילתית

הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות של אוניברסיטת חיפה מציעה מסלול לתואר שני בחוג לבריאות נפש קהילתית. הלימודים בחוג לבריאות נפש קהילתית שואפים להקנות לסטודנטים ידע בתחום וכלים למתן שירות בתחום ולקדם את בריאות הנפש בקרב החברה בה אנו חיים. התכנית שמה דגש על תכנים מגוונים בתחום בריאות הנפש כמו: מניעה והתערבויות בשיקום, טראומה, ניהול ומחקר בבריאות נפש, בריאות נפש קהילתית, שיקום, שילוב והחלמה, הגברת חוסנם של אנשים להתמודדות ועם הפראות נפשיות ומניעתן, מיפוי האפיונים החברתיים, הקוגניטיביים והרגשיים של מצבי בריאות נפש ועוד.

תואר שני בעבודה סוציאלית

הפקולטה לרווחה ובריאות באוניברסיטת חיפה מציעה מסלול לתואר שני בעבודה סוציאלית. כמו כן, הפקולטה מציעה תכנית לימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית עבור המגזר החרדי והדתי. הלימודים לתואר שני מרחיבים את הידע המעשי בתחום העבודה הסוציאלית. הלימודים לתואר השני מאפשרים לסטודנטים לרכוש השכלה נוספת כדי להרחיב את האפשרויות התעסוקתיות. 

תואר שני בבריאות הציבור

אוניברסיטת חיפה מציעה לימודי תואר שני בבית הספר לבריאות הציבור. לבריאות הציבור חלק חשוב מאוד בחברה ובמדינה שכן היא אחראית על שירותי הבריאות הניתנים וכל דבר הקשור לתחום הבריאות (מים, מזון, תשתיות וכדומה). מטרת בית הספר לבריאות הציבור הינה להכשיר אנשי מקצוע שיוכלו להנהיג ולאייש משרות בכירות בתחומי בריאות הציבור השונים בארץ. החוג מציע לימודים במסגרת מסלול מחקרי הכולל הגשת תזה ובמסלול הכולל פרויקט גמר.

תואר שני בסיעוד

הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות של אוניברסיטת חיפה מציעה מסלול לתואר שני בסיעוד. כמו כן, אוניברסיטת חיפה מציעה לימודי תואר שני בחוג לסיעוד בשלוחה של אוניברסיטת חיפה בבני ברק, במסלול ללא תזה. מטרתה של התכנית היא להרחיב את הידע ולפתח מיומנויות בתחום המחקר בקרב אנשי מקצוע בכירים בתחום הסיעוד. בסיום התכנית יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידים בכירים במערכת הבריאות, להשתלב במסלולי הוראה ומחקר.

תואר שני במתמטיקה

החוג למתמטיקה בפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה נוסד בשנות ה- 70, ונמנה בין שבע מחלקות למתמטיקה באוניברסיטאות בישראל. תחומי המחקר של סגל החוג סובבים סביב אלגברה, מתמטיקה שימושית, קומבינטוריקה, משוואות דיפרנציאליות, לוגיקה, תיאוריה של מדעי המחשב, אנליזה פונקציונלית ועוד. משנת 2001 הוקם המרכז למתמטיקה חישובית וחישובי מחשב, שתומך בשלל פעילויות מחקריות, כנסים, הרצאות מיוחדות ועוד. במסגרת החוג ניתן ללמוד לתואר ראשון, תואר שני וכן לימודים לתואר דוקטורט.

תואר שני בנוירוביולוגיה

חוג סגול לנוירוביולוגיה בפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים מתקדמים לתואר שני. הלימודים בחוג נועדו לאפשר לסטודנטים מצטיינים בתחומים רלוונטיים להעמיק את הידע לצד קבלת הכשרה מעשית אינטנסיבית במחקר בתחום הנוירו-ביולוגיה. החוג מתמקד בהבנת ההתנהגות מתוך הבנה שהיא מהווה ביטוי לעקרונות תפקודיים ומבניים של מערכת העצבים ויחידותיה. לימודי תואר שני בנוירוביולוגיה משלבים מחקר בין תחומי עם שיטות מולקולאריות ושימוש בסורקי מוח, שמטרתם לבחון את התרומה של רמות ארגון עצביות וסביבתיות שונות להתנהגות בע"ח ואנשים. במסגרת הלימודים ישולבו שיטות מחקריות חדשות, מהמובילות בתחום המדע, ביניהן: רישום אותו חשמליים במוח וסורקי מוח. בוגרי המסלול משתלבים באקדמיה ובמחקר, בתעשיות ביוטכנולוגיות ותרופות וכן בארגוני מחקר ופיתוח בתחום הנוירוביולוגיה והביולוגיה.

תואר שני בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית

הפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה מציעה לימודים במסגרת תואר שני בביולוגיה אבולוציוניות וסביבתית. לימודי תואר שני בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית באוניברסיטת חיפה מתקיימים במסלול עם כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה), בהיקף של 14 שש"ס. תכנית הלימודים משלבת קורסי בחירה בהיקף 14 שש"ס וכן קורסי עזר ללא ניקוד. עד תום שנת הלימודים הראשונה נדרשים הסטודנטים להגיש הצעת מחקר שתועבר לשיפוט. במהלך הלימודים לתואר מוסמך בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית באוניברסיטת חיפה נדרשים הסטודנטים להגיש 2 עבודות סמינריוניות, ובנוסף, על הסטודנטים להשתתף בסמינר מחלקתי באבולוציה, בפורום תלמידי מחקר, בהשתלמות "בטיחות בעבודה" ובהשתלמות "הסמכה לסטודנטים למחקר בבע"ח".

תואר שני בביולוגיה של האדם

הפקולטה של מדעי הטבע באוניברסיטת חיפה מציעה לימודים במסגרת החוג לביולוגיה של האדם במסגרת לימודי תואר שני. הלימודים עוסקים במגוון תחומים ביניהם: נוירופסיכולוגיה התפתחותית, אבולוציה של אורגניזמים, מבוא לנוירוביולוגיה מערכתית, נוירו-אנדוקרינולוגיה ועוד. תכנית הלימודים מכשירה מדענים למחקר תוך שילוב לימודים לתואר במדעי החיים לצד הכשרה מקיפה בפסיכולוגיה או במדעי המחשב / מתמטיקה. 

תואר שני בהתמחות בביואינפורמטיקה

הפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה מציע לימודי תואר שני בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית עם התמחות בביו-אינפורמטיקה. תואר שני בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית בהתמחות בביואינפורמטיקה הינו מסלול לימודים חדש ומתפתח, אשר הביקוש לאנשים מוסמכים בענפי המחקר והתעשייה בתחום זה הולך וגדל. הביו-אינפורמטיקה מטרתה לפתור שאלות ביולוגיות באמצעות שימוש באלגוריתמיים מתמטיים. תכנית הלימודים לתואר שני בביואינפורמטיקה מתקיימת במסלול עם ביצוע מחקר וכתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה). היקף הלימודים הינו 28 שש"ס, כאשר סה"כ משך הלימודים הינו עד שנתיים. על הסטודנטים ללמוד קורסי חובה בהיקף של 14 שש"ס וכן קורסי בחירה בתחומים: ביולוגיה, מדעי המחשב ומתמטיקה שימושית בהיקף 14 שש"ס.

תואר שני במדעים גיאו-ימיים

החוג למדעים גיאו ימיים בפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה מציע לימודי תואר שני במדעים גיאו-ימיים. החוג למדעים גיאו ימיים נוסד בשנת 2007, ומהווה את אחד מחוגי בית הספר למדעי הים על שם ליאון צ'רני, ומתקיים תחת הפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה. החוג משמש מרכז מצוינות ללימודים מתקדמים, ומאמין בגישה רב תחומית למדעי הים, תוך יישום שיטות חישוב ועיבוד נתונים מתקדמות. הלימודים מיועדים לסטודנטים ואנשי מקצוע המבקשים להתמחות בתחום הסביבה הימית, וכן לאלו המעוניינים לרכוש ידע מעמיק תוך ראייה רחבה שיסייעו להם בביסוס החלטותיהם המקצועיות.

תואר שני בביולוגיה ימית

בית הספר למדעי הים באוניברסיטת חיפה מציע לימודי ביולוגיה ימית לתואר שני. הים מכסה 70% מפני כדור הארץ והינו בסיס חיוני לקיומנו. החוג לביולוגיה ימית של אוניברסיטת חיפה שם לו למטרה להכשיר דור חדש של מדענים שיוכלו להנחות קבלת החלטות מדיניות ובין-לאומיות לשימוש במשאבי הים. חוג זה של אוניברסיטת חיפה מכשיר ביולוגים ימיים שיוכלו להשתמש בידע נרחב ובכלי מחקר שונים כדי להבין את תהליכי השינוי החלים באוקיינוסים, ניטור האוקיינוסים, לעזור בשימור המורשת והסביבה הימית ועוד. הלימודים בחוג מתקיימים בכיתות אשר צופות ישירות אל הים התיכון וחופו.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ