ייעוץ לימודים חינם!

אוניברסיטת חיפה

הפקולטה למדעי הרוח

הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה מציעה מגוון מסלולי לימודים אקדמיים בתחומים השונים של מדעי הרוח, לתואר ראשון, תואר שני (מוסמך) ותואר דוקטור, במסגרת מספר בתי ספר וחוגים אקדמיים המשתייכים לפקולטה ופועלים במסגרתה.
 

תואר ראשון בארכיאולוגיה

החוג לארכיאולוגיה של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה מציע לימודים לתואר ראשון בארכיאולוגיה, המתקיים במסלול דו חוגי וחד חוגי (משנה ב' בלבד). לימודי ארכיאולוגיה נועדו לספק לסטודנטים ידע רחב ומקיף בנושאים הקשורים לארכיאולוגיה ולתרבות החומרית של ארץ ישראל, ארצות אגן הים התיכון והלבנט. בוגרי החוג משתלבים במוזיאונים לארכיאולוגיה, בהוראה בבתי ספר, תיירות בארץ ישראל.

תואר ראשון בהיסטוריה כללית

בית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת חיפה והפקולטה למדעי הרוח מציעים לימודים במסגרת תואר ראשון בהיסטוריה כללית. לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כללית נועדו לספק לסטודנט כלים וידע הנדרשים על מנת להבין תהליכים היסטוריים ובעיקר כאלו שהתרחשו באירופה ואמריקה ומושפעות מהמורשת של רומא, יוון והתרבות הנוצרית. בין הקורסים הנלמדים משולבים נושאים מגוונים, ביניהם: היסטוריה פוליטית, היסטוריה כלכלית, היסטוריה חברתית, היסטוריה תרבותית, היסטוריה מגדרית, אסכולות וזרמים בחקר ההיסטוריה, הרצאות, דיונים, הדרכה אישית תוך שימוש באמצעים אודיו-ויזואליים ועוד. תכנית הלימודים מחולקת לארבע תקופות: העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה והעת החדישה. במהלך הלימודים תילמד שפה זרה ברמת מתחילים וכן יתקיימו סדנאות למיומנויות מחקר, אוריינות מחשב ושיעור היסטוריוגרפי.

תואר ראשון בלימודי אסיה

החוג ללימודי אסיה של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בלימודי אסיה, המתקיים במתכונת חד חוגית ודו חוגית. תואר ראשון בלימודי אסיה נועד להקנות למשתתפים ידע אקדמי מעמיק אודות אסיה, תוך התמקדות ביפן, סין או הודו. כמו כן, נועדו הלימודים להקנות לסטודנטים ידע אודות התרבות, ההיסטוריה, החברה, הכלכלה, הפוליטיקה, הביטחון, היחסים הבינלאומיים, התקשורת, הפילוסופיה, הדת והאמנות של מדינות מרכז אסיה בדגש על התקופה המודרנית והעכשווית. באמצעות התואר יוכלו הבוגרים לתקשר בכתב ובעל פה בשפות: סינית, יפנית, הינדי וקוריאנית. על כל סטודנט לבחור באחת מתוך שלוש מגמות ההתמחות (סין, יפן או הודו) מיד עם הצטרפותו לחוג, ובמהלך הלימודים תילמד שפת האזור בהתאם להתמחות שנבחרה. כמו כן, יכללו קורסים עיוניים וקורסים על אזורים אחרים מעבר לאזור ההתמחות.

תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל

החוג ללימודי ארץ ישראל בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל במסלול דו חוגי וחד חוגי. לימודי ארץ ישראל נועדו להקנות לסטודנטים ידע בין-תחומי על ארץ ישראל, תוך עידוד ללימוד ומחקר עצמאיים בתחומי ההוראה המעוגנים בתחומי הגיאוגרפיה, החברה והמדינה, ההיסטוריה והתפתחות התרבות החומרית. תכנית הלימודים שמה דגש על היסטוריה של העמים שפעלו, חיו ועדיין מתקיימים בארץ ובמדינת ישראל. כמו כן, יילמדו תכנים מתחומי הגיאוגרפיה הפיסית, הגיאוגרפיה החברתית - כלכלית, הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, הגיאוגרפיה ההיסטורית ומדע המדינה. 

תואר ראשון רב תחומי

החוג ללימודים רב תחומיים של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון במסלול דו חוגי. תואר ראשון בלימודים רב תחומיים מטרתו הינה לספק לסטודנטים השכלה אקדמית רחבה יותר בתחומים מגוונים מעולם המדעים, לרבות מדעי הרוח והחברה. כמו כן, באמצעות המסלול יכולים הסטודנטים לבחור בצירופי לימודים מיוחדים העונים על נטיותיהם ותחומי ההתעניינות שלהם. ישנן מגוון תוכניות המשלבות את הלימודים הרב תחומיים עם תוכניות הלימוד באומנות.

תואר ראשון בלשון עברית

החוג ללשון עברית והפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציעים לימודים במסגרת תואר ראשון בלשון עברית במסלול חד ודו חוגי. לימודי תואר ראשון בלשון עברית מהווים בסיס עיוני ומתודי מקיף ומעמיק לחקר השפה העברית בעלת השורשים העתיקים וההיסטוריה הארוכה והייחודית. במהלך התואר תילמד העברית מנקודות מבט שונות, למשל דרך תורת ההגה, תורת הצורות, פרגמאטיקה, סמנטיקה ועוד. בנוסף, תילמד השפה העברית לתקופותיה ומקומה במשפחת השפות השמיות וכן יילמדו קורסים שעוסקים בהשקה בין השפה ככלי תקשורתי לבין תחומים אחרים, כמו: משפט וחברה.

תואר ראשון במוזיקה

בית הספר לאמנויות בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון דו חוגי בחוג למוסיקה. לימודי תואר ראשון בחוג למוסיקה באוניברסיטת חיפה נועדו להקנות לסטודנטים ידע אקדמי ומקצועי בדיסציפלינות שונות, לצד הכרת הספקטרום הרחב של המוזיקה. המועמדים שיעמדו בתנאי הקבלה של החוג נדרשים להכשיר עצמם בתחומים הבאים: הרמוניה, סולפג', קונטרפונקט, תורת הכלים ותזמור, כתיבת תווים, הפקה והוראה באמצעות המחשב, יכולת לקיים דיאלוג אינטלקטואלי עם מערכות אקדמיות בתחומי אמנות, הרוח, החברה והמדעים, ידע שיטתי בתולדות המוסיקה המערבית והמזרח תיכונית, מוסיקה של עדות ישראל ועוד.

תואר ראשון במקרא

החוג למקרא בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון במקרא, המתקיים במסלול דו חוגי ובמסלול חד חוגי. מטרת המסלול הינה לספק לסטודנטים את ידיעת המקרא והבנתו, וזאת באמצעות הקניית כלים ושיטות לחקר המקרא המודרני. לאורך התואר ילמדו הסטודנטים להעביר ביקורת על הספרות המקראית ויעסקו בהיסטוריה של תקופת המקרא, בלשון המקרא ולשונות קרובות, בתרגומים עתיקים ופרשנות יהודית וכן באמונות ודעות. במסגרת המסלול הדו חוגי מתקיימים שלושה שלבים: הדרג הראשון עוסק במבוא לנוסח המקרא, פרשנות ימי הביניים, הדרכה ביבליוגרפית, חטיבה טקסטואלית וכן מתקיימים שיעורי בחירה בתחום עיון ספרותי ותולדות עם ישראל בתקופת המקרא. בדרג השני יתמקדו הלימודים בנושאים: מבוא לספרות המקרא, לשון המקרא, חטיבה טקסטואלית, תולדות עם ישראל וסמינריון. הדרג השלישי יכלול תכנים אודות מגילות מדבר יהודה - קומראן, מקורות לתולדות עם ישראל, שיעורים אודות חקר המקרא ועוד. 

תואר ראשון בספרות השוואתית

החוג לספרות עברית והשוואתית של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון במגמת ספרות השוואתית. לימודי ספרות השוואתית לתואר ראשון מטרתם לעסוק בספרות ולהבינה באופן שיטתי מעבר לגבולות לאומיים ולשוניים. הספרות ההשוואתית תילמד מחמש זוויות שונות: היסטורית, סוגית, תיאורטית, תרבותית ועברית. בין הנושאים הנלמדים: זרמים מרכזיים בתולדות הספרות, מוקדי השפעה וחיקוי גומלין בין תרבויות, הסיפור והדרמה וסוגי המשנה שלהן, הספרות והלשון העברית - סוגים ומעמד חברתי, מגיע הספרות העברית עם ספרויות אחרות, ספרות יידיש, הכרות בסיסית עם תחום הספרות ועוד. 

תואר ראשון בפילוסופיה

החוג לפילוסופיה בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בפילוסופיה המתקיים במסלול חד ודו חוגי. לימודי פילוסופיה לתואר ראשון נועדו להקנות לסטודנטים ידע בשיטות הפילוסופיות העיקריות, כמו גם כושר לקריאה עצמאית של טקסט פילוסופי ויכולת לבחון שיקולי דעת פילוסופיים. הלימודים במסלול זה נפרסים על פני 3 שנות לימוד. תכנית הלימודים משלבת בין קורסי חובה ושיעורי בחירה. במהלך השנתיים הראשונות מוקדשים הלימודים לתחומים הבאים: מבוא להיסטוריה של הפילוסופיה, התחומים היסודיים של אתיקה, תורת הלוגיקה וכתיבה פילוסופית. החל משנת הלימודים השנייה ישתתפו הסטודנטים בסמינריונים ויכירו תכנים נוספים במסגרת שיעורי הבחירה.

תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית

החוג לשפה וספרות אנגלית של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית המתקיימים במסלול דו חוגי ובמסלול חד חוגי. לימודי תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית מציעים לסטודנט ידע מעמיק בתחום הספרות האנגלית והאמריקאית, כמו גם כלים לקריאת טקסטים ספרותיים, היכרות עם עקרונות הבלשנות היישומית והתיאורטית וכן חשיפה להיבטים השונים של תרבות המערב. הלימודים מתקיימים במסלול דו חוגי וחד חוגי, כאשר תלמידי המסלול הדו חוגי יקבלו את התואר הראשון לאחר סיום החובות בשני החוגים. תלמידי המסלול החד חוגי יקבלו את התואר לאחר מילוי החובות בחוג לשפה וספרות אנגלית. 

תואר ראשון בשפה וספרות ערבית

החוג לשפה וספרות ערבית בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בשפה וספרות ערבית, המתקיימים במסלול דו חוגי. לימודי תואר ראשון בשפה וספרות ערבית נועדו להעשיר את ידיעות הסטודנט אודות הלשון הערבית על תקופותיה ורבדיה וכן לחשוף אותו לתולדות הספרות הערבית הקלאסית והמודרנית ולתרבות האסלאם. בנוסף, הלימודים מפגישים את הסטודנט עם מגוון הגישות המסורתיות והמודרניות של תולדות הלשון הערבית ודקדוקה ומקנים לסטודנטים כלים לניתוח יצירות ותופעות ספרותיות לצד גישות מחקריות לז'אנרים ולזרמים בתולדות הספרות היפה והעיונית.

תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

החוג לתולדות ישראל בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל, המתקיים במסלול דו חוגי וחד חוגי. לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל נועדו להקנות למשתתפים ידע מעמיק בתולדות עם ישראל מראשיתו ועד ימינו. הלימודים כוללים הבנה והכרה של התהליכים החברתיים, הכלכליים, התרבותיים והפוליטיים, תוך הקניית כלים המאפשרים גישה ביקורתית אל המקורות תוך שימוש בתרגילים וסמינריונים. תכנית הלימודים מקיפה ארבע תקופות: תקופת המקרא - מראשית של עם ישראל עד שיבת ציון, תקופת בית שני, המשנה והתלמוד - משיבת ציון עד הכיבוש, תקופת ימי הביניים - מהכיבוש הערבי עד המשבר השבתאי ותקופת העת החדשה מאמצע המאה ה- 71 ועד ימינו.

תואר ראשון במחשבת ישראל

לימודי תואר ראשון במחשבת ישראל מקנים לסטודנטים ידע והבנה מעמיקים בהתפתחות הרעיונות המוסריים, הדתיים, החברתיים והלאומיים של העם היהודי, תוך דגש על ההיבטים הפילוסופיים וההיסטוריים. החוג להיסטוריה של עם ישראל רוצה לחשוף את הסטודנטים לעולם הרוחני של העם היהודי ורואה בהקניית ידע בסיסי רחב במחשב ישראל כמטרה מרכזית. במסגרת התואר נכללים 3 מדורים, בהם יוכלו הסטודנטים להתמחות: ספרות חז"ל, פילוסופיה יהודית וקבלה וחסידות. 

תואר ראשון בתאטרון

בית הספר לאמנויות של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בתיאטרון במסלול חד ודו חוגי. החוג לתיאטרון שם לעצמו למטרה להקנות ללומדים ידע, הבנה והתנסות בתחומי אמנות התיאטרון. הלימודים מיועדים לכל המבקשים ללמוד משחק ובימוי, וכן לשואפים להתפתח כיוצרי תיאטרון עצמאיים בעלי אופק אינטלקטואלי ואמנותי רחב. בנוסף, מיועדים הלימודים לשוחרי תיאטרון המעוניינים להתנסות באמנות המהווה את התשתית בתולדות התרבות האנושית והמחשבה ההומניסטית. הלימודים כוללים שיעורי מעבדה במשחק, תנועה, בימוי, סדנאות עיצוב חלל וסדנאות אחרות כמו גם פרויקטים ויצירות בימתיות. 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ