ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בצרפתית

מה כדאי לדעת על לימודי צרפתית?

צרפתית הינה שפה נפוצה יחסית, אשר נחשבת לשפה הרשמית בכ-30 מדינות ברחבי העולם, החל מקנדה המצויה במערב, דרך בלגיה וצרפת הנמצאות באירופה ועד למדינות אפריקאיות שונות כמו קונגו, קמרון וחוף השנהב. כמו כן, נחשבת הצרפתית לאחת השפות היפות ביותר בעולם, ואף מכונה אף שפת האהבה, היופי והאופנה. הצרפתית נלמדת כשפה שנייה במדינות רבות והיא מהווה אחת אחת השפות הרשמיות במבחר קהילות וארגונים, ביניהם: האיחוד האירופי, הוועד האולימפי הבין לאומי, האו"ם, איגוד הדואר הבין לאומי ועוד.

תואר ראשון בצרפתית עוסק פעמים רבות לא רק בלימוד השפה עצמה, אלא גם בלימוד התרבות, ההסטוריה והספרות הצרפתיות. לכן אפשר לומר שמדובר בתואר ראשון מקיף ומעשיר במיוחד, שירחיב את האופקים של הסטודנטים ויקנה להם מיומנויות חשובות לחקר וניתוח השפה הצרפתית.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בצרפתית?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בצרפתית?

לימודי תואר ראשון בצרפתית עוסקים בהתפתחותה של התרבות הצרפתית והשפה הצרפתית לאורך השנים. ניתן להשתלב בלימודי צרפתית הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי הפונה למבקשים ללמוד את השפה, התרבות והספרות הצרפתית, או במתכונת של תואר ראשון דו חוגי שמטרתו להקנות ידע רב תחומי המשלב בין השפה הצרפתית לבין תחום לימודי נוסף. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בצרפתית כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך ידיעת השפה הצרפתית, הבנתה של השפה הכתובה והמדוברת והבנתה של סביבתה התרבותית. כמו כן, ירכשו המשתתפים ידע מקיף במרכיביה השונים של התרבות הצרפתית, לרבות פוליטיקה, אמנות, מדיניות, היסטוריה ועוד.
פתיחה

למי מתאימים לימודי צרפתית?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בצרפתית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המעוניינים לרכוש ידע והבנה בשפה נוספת, שפה פופולארית ושימושית, נעימה לאוזן וחשובה, אשר יש ברצונם לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית המאפשרת הבנה של השפה, התרבות והספרות הצרפתית, וכן לרכוש כלים ומיומנויות הנדרשים לצורך שליטה בשפה הצרפתית ברמה מלאה ומקצועית.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בצרפתית?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בצרפתית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בין דרישות הקבלה הנפוצות ניתן למצוא כי על המועמדים להפגין שליטה בשפה הצרפתית ברמה בסיסית, זאת מאחר ומרבית השיעורים מתנהלים בשפה הצרפתית. בדרך כלל, מועמדים שאינם בעלי ידע קודם בתחום יידרשו לעבור קורסי מבואות של השפה הצרפתית. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי צרפתית?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בצרפתית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בצרפתית?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בצרפתית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: בלשנות, תרבות צרפת, תולדות המחשבה הצרפתית, אמנויות, היסטוריה, הגייה וכתיבה בשפה הצרפתית, אוצר מילים, דקדוק צרפתי, המרחב הפרנקופוני וצרפת במאה העשרים, הבעה בעל פה, הבעה בכתב, הדרכה בכתיבת עבודות, הוראת השפה, סמנטיקה, מבנה השפה יישומי, תולדות הלשון הצרפתית, הפסטיבלים בצרפת, הומור מילולי וחזותי בצרפת, הבנת הנשמע, צרפתית מדוברת, אקטואליה, חקר השיח ורטוריקה, היהדות בצרפת, תרגום, זרמים בספרות הצרפתית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בצרפתית?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בצרפתית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בצרפתית מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בצרפתית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון מוסדות, ביניהם משרדי ממשלה, משרד החוץ, משרד התיירות, וכן בתפקידי כתיבה עצמאית, כלכלה צרפתית בארץ ובעולם ועוד. כמו כן, בוגרי לימודי צרפתית במסלול לתואר ראשון דו חוגי יוכלו להשתמש ביכולותיהם בשפה הצרפתית במסגרת ההסמכה אותה רכשו.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בצרפתית?

בוגרי לימודי תואר ראשון בצרפתית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תעודת הוראה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמורים איכותיים ומקצועיים, בעלי הסמכה מאושרת מטעם משרד החינוך, אשר יש באפשרותם להשתלב במוסדות החינוך השונים וללמד את השפה הצרפתית במסגרת עבודתם. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס בורסה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למסחר בבורסה תוך גריפת רווחים והימנעות מהפסדים. הידע אותו רכשו בשילוב הבנתם והכרתם את השפה הצרפתית יוכל לסייע להם רבות בתחום.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ