ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בתקשורת ועיתונאות

מה כדאי לדעת על לימודי תקשורת ועיתונאות?

המסלול לתואר ראשון בתקשורת ועיתונאות טומן בחובו עולם תוכן מרתק, המקנה ללומדים ידע תיאורטי רחב תוך מתן כלים מעשיים להשתלבות בשוק העבודה בתחום התקשורת הכתובה. מטרת הלימודים היא להקנות לסטודנטים ידע כללי עשיר ונרחב בתחום התקשורת, תוך מתן כלים מעשיים כגון סדנאות, סימולציות המדמות זמן אמת, ביצוע תחקירים וכדומה. באופן זה הלימודים מכינים את הבוגרים לעבודה בתחום בדרך הטובה ביותר.

לימודי תקשורת ועיתונאות הפכו בעשור האחרון למבוקשים ביותר, מאחר שממדיה של המדיה בחיינו, המורכבת מהאינטרנט, הטלוויזיה, הרדיו והעיתונות, התרחבו עד מאוד בכל הקשור לתקשורת בכלל ולתקשורת בין בני אדם בפרט. בלימודי תואר ראשון בתקשורת ועיתונאות ניתן דגש על האופן שבו העיתונאות מעצבת את חיינו, עריכת חדשות, אתיקה עיתונאית, כתיבת תכנים ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בתקשורת ועיתונאות?

1
חוקר
2
חברתי
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בעיתונאות ותקשורת?

ענף התקשורת הוא ענף שהתפתח לאורך ההיסטוריה, וגם כיום הוא ממשיך להתקדם בצעדי ענק. כלי התקשורת אינם משמשים כבר כפלטפורמות להעברת מידע בלבד, והם כלים בעלי השפעה כלכלית, חברתית ומדינית. דברים המובעים באמצעי התקשורת מכתיבים את הלך הרוח, וזו הדרך הנפוצה ביותר להעברת המידע לאזרחים.

כמו כן, עבודת העיתונאים נחשבת לאיכותית ויוקרתית. תחום העיתונאות מושך אליו רבים בגלל האתגרים השונים שהוא מציב, וכך מתאים מקצוע זה לכל המעוניין להעלות את רמות האדרנלין שבדמו. על העיתונאים להיות חדים ומוכנים, שכן בכל רגע יכולה לצוץ ידיעה חדשה ומרעישה. על כן, עליהם לעקוב היטב אחר האירועים המתרחשים בארץ כדי להיות הראשונים שידווחו על תקריות ואירועים שונים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד תקשורת ועיתונאות?

לימודי תואר ראשון בתקשורת ובעיתונאות מתאימים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לעבור מסלול מרתק ומעניין, שבמסגרתו רוכשים כלים רבים להבנת התקשורת ואופן השפעתה על החברה. חשוב לדעת שלרוב הפונים לתחום זה הם בעלי יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובעל פה, רצינות, סקרנות, יצירתיות והתוכנית מתאימה במיוחד לאנשים החלטיים בעלי ביטחון עצמי.

כמו כן, הלימודים יתאימו לאנשים שמתעניינים בתחום התקשורת ובתחום העיתונאות בפרט, שרוצים לחקור את תהליכיה ומאפייניה השונים של התקשורת וששואפים לפתח קריירה מצליחה בלב העשייה החברתית והתקשורתית כגורם משפיע ומשמעותי. מעבר לכך, התוכנית מתאימה לאנשים שרוצים להרחיב את עולם התוכן האישי שלהם וגם לאנשים שרוצים לרכוש מקצוע מאתגר ומספק.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בתקשורת ועיתונאות?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בתקשורת ועיתונאות משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים מסלול זה. בדרך כלל, על המועמד המעוניין בתואר לעמוד בציון פסיכומטרי מסוים, וכן להיות בעל תעודת בגרות מלאה. עם זאת, ישנם מוסדות לימוד אשר מאפשרים קבלה רק על סמך אחד מן הקריטריונים הללו וישנם מקומות הקובעים תנאי קבלה נוספים.

אם כן, כדי לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניכם ולבחור בטובה ביותר עבורכם, רצוי להתעדכן מול מוסדות הלימוד השונים המציעים מסלול לימודים לתואר זה ולקבל את כלל המידע הרלוונטי עבורכם. מידע נוסף תוכלו למצוא בקישור הבא: תנאי קבלה – לימודי תקשורת.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תקשורת ועיתונאות?

משך לימודי תואר ראשון בתקשורת ועיתונאות לעיתים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. לרוב, הלימודים אורכים כשלוש שנים, אך משך הלמידה משתנה בהתאם להיקף החומר הנלמד, אילוצי הסטודנטים המתעוררים לאורך תקופת הלמידה ובעקבות התחייבויות קודמות של הסטודנט.

חשוב לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד מציעים מסלולי לימוד במתכונת של לימודי ערב. יש בכך יתרון משמעותי עבור אנשים רבים, מכיוון שמסלולים אלה יכולים להתאים לסטודנטים אשר אינם יכולים לפנות זמן ללימודים בשעות הבוקר והצוהריים בשל מחויבויות קודמות. באופן זה, גם הם יכולים ללמוד את התואר שבו הם חפצים. אם מסלול במתכונת לימודי ערב יכול להתאים לכם יותר, כדאי לשקול זאת בעת בחירת מוסד הלימודים.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בעיתונאות ותקשורת?

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בתקשורת ועיתונאות מכילה ידע תיאורטי רחב היקף בתחומים אלו. באופן זה, הבוגרים נחשפים לתכנים רבים שמעשירים את עולם התוכן המקצועי שלהם, וכך הם מגיעים לשוק כאנשי מקצוע בעלי ידע רחב. חשוב לדעת כי תוכניות רבות כוללות גם הכנה מעשית, והסטודנטים עוברים סדנאות, לומדים כיצד לבצע תחקירים, חווים תרגולים בזמן אמת ועוד.

כחלק מתוכנית הלימוד, במוסדות לימוד רבים יילמדו הסטודנטים את הנושאים הבאים: תקשורת ופסיכולוגיה חברתית, תולדות התקשורת, אתיקה עיתונאית, רטוריקה, כתיבה ועריכה בעיתונאות, צנעת הפרט, עריכת חדשות, צנזורה, שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות, פוליטיקה, כלכלה ועוד שלל תחומים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בתקשורת ועיתונאות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בתקשורת ועיתונאות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון .B.A. בתקשורת מטעם המוסד הלימודי שבו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי המסלול עומדות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. מצד אחד, יוכלו הבוגרים לעסוק בתחום הפרסום והשיווק הדיגיטלי גם כשכירים במשרדי פרסום ומדיה וגם להציע את שירותם כעצמאיים לבעלי עסקים שונים. מצד שני, בייחוד מכיוון שניתן דגש לתחום העיתונאות, יוכלו הבוגרים להפוך לכתבי חדשות ולתחקירנים, לכתוב טורים בעיתונים שונים, להגיש תוכניות טלוויזיה בתחומים אקטואליים ובהמשך אף להפוך לעורכים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תקשורת ועיתונאות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בתקשורת ועיתונאות המעוניינים ברכישת ידע נוסף והעשרת עולם התוכן שלהם, יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתקשורת. לימודי תואר שני מתנהלים בשני סוגי מסלולים – מחקרי ולא מחקרי, כאשר המסלול המחקרי כולל הגשת עבודת תזה שבה על הסטודנט לחקור נושא מסוים בתחום התקשורת. הלימודים יכולים לאפשר לבוגרים להרחיב את סמכויותיהם ואת הידע המקצוע שלהם, וכך גם לאפשר להם להשתלב בתפקידים בכירים יותר. נוסף על כך, יש הבוחרים לעשות זאת לצורך הרחבת עולם התוכן האישי שלהם, מתוך סקרנות, עניין ואהבה לתחום התקשורת והעיתונאות.

כמו כן, הבוגרים יוכלו להמשיך ללימודי המשך שלא כוללים תואר. אחת מהאפשרויות העומדות בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס כתיבה יוצרת. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לצבירת ביטחון עצמי בכתיבה, שיתוף אחרים ביצירותיהם, פיתוח היצירתיות והדמיון שלהם וגיבוש סגנון כתיבה ייחודי משלהם.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ