ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בפסיכולוגיה ומשפטים

תואר ראשון בפסיכולוגיה ומשפטים

מה כדאי לדעת על לימודי פסיכולוגיה ומשפטים?

תחום המשפטים הוא תחום ותיק וישן, שכן משחר ההיסטוריה נזקק האדם לייצוג משפטי, בין אם כתובע ובין אם כנתבע, אשר הלך והתפתח וכיום נחשב לפופולארי במיוחד. כמו כן, בבסיסה של הפסיכולוגיה, הנקראת נקראת גם מדע הנפש, ניצבת ההנחה לפיה התנהגותם של בני האדם אינה מקרית, ומאחוריה עומדים כללים מובהקים וברורים אותם ניתן לזהות ולאבחן.

לימודי תואר ראשון משולב במשפטים ובפסיכולוגיה נחשבים ללימודים יוקרתיים ומבוקשים. עולם המשפטים ועולם הפסיכולוגיה הם אמנם עולמות תוכן שונים, אך הם קשורים זה בזה בכך שבשניהם יש עיסוק בבני אדם. משפטן שיש לו רקע בתחום הפסיכולוגיה יוכל להבין טוב יותר את הבסיס התיאורטי של העיסוק המשפטי למשל, מאחר שהוא יבין טוב יותר כיצד כללים ומוסדות משפטיים משפיעים על ההתנהגות האנושית בחברה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ומשפטים?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במשפטים ופסיכולוגיה?

לימודי תואר ראשון במשפטים נלמדים במגוון אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ. הלימודים מאפשרים הכשרה של הבוגרים כעורכי דין לאחר שנת התמחות (סטאז') ועמידה בבחינה של לשכת עורכי הדין. הלימודים עוסקים בחוק כמסדיר את היחסים בין בני אדם בחברה, ומאפשרים לסטודנטים ללמוד לעומק על החוק הישראלי ומערכת המשפט הישראלית, על חוק ומשפט בעולם, על תפיסות משפטיות שונות, ועוד.

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה הנם לימודים מרתקים ומורכבים. לימודי תואר ראשון אינם נותנים לבוגרים הכשרה כפסיכולוגים (לשם כך צריך יש צורך בלמידה לתואר שני בפסיכולוגיה), אך הם מקנים לסטודנטים ידע מעמיק ונרחב בתחומי הפסיכולוגיה השונים - תיאוריות, מושגי יסוד, שיטות מחקר וכיוצא בזה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד פסיכולוגיה ומשפטים?

גם משפטים וגם פסיכולוגיה הם שני תחומים שהעובדים במסגרתם באים במגע עם בני האדם: תפקידו של הפסיכולוג הוא לעזור ללקוחותיו בפן הנפשי ולתת להם הכוונה בנושאים מסוימים, ותפקידו של עורך הדין הוא לתת ללקוח מענה משפטי או לעזור לו להיחלץ מסיטואציות אליהן הוא נקלע. לפיכך, לימודי משפטים ופסיכולוגיה לתואר ראשון מיועדים למועמדים אוהבי אדם, אידיאליסטיים, אסרטיביים ולטיפוסים חברתיים שאוהבים לעזור לזולת.

באופן כללי, על הפונים ללימודי משפטים וסוציולוגיה להיות עם "עור של פיל", היות שבמסגרת עבודתם עליהם להתמודד עם מקרים שונים ומצבים מסובכים שאליהם נקלעים בני אדם. יתר על כן, גם בפן הלימודי - לימודי פסיכולוגיה ולימודי משפטים הם לימודים קשים, עמוסים ותובעניים כשלעצמם, לא כל שכן כאשר משלבים אותם יחד. נוסף על כך, הבאים ללמוד תחומים כמו משפטים ופסיכולוגיה צריכים להיות בעלי זיכרון מצוין ליכולות למידה גבוהה כדי להתמודד עם החומר הרב הנלמד בשני התחומים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים ופסיכולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי משפטים ופסיכולוגיה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. חלק מהמוסדות דורשים ציון סף מינימלי בבחינה הפסיכומטרית ואף מגדירים ציון משוקלל (בדרך כלל מדובר בחישוב ייחודי למוסד הלימודים, המהווה שילוב של ממוצע הבגרויות עם הציון בבחינה הפסיכומטרית על חלקיה השונים) כתנאי לקבלה. לעומתם, חלק מהמוסדות מסתמכים רק על קריטריון אחד מהשניים – או על הציון בבחינה הפסיכומטרית או על ממוצע הבגרויות.

על כן, אנו ממליצים לבחון את מוסדות הלימוד השונים ואת דרישותיהם, ולפעול בהתאם לדרישות מוסד הלימודים המבוקש. כך, תוכלו לדעת כיצד ניתן לשפר את סיכויי הקבלה שלכם. מידע נוסף תוכלי למצוא בקישורים הבאים: תנאי קבלה – לימודי משפטים, תנאי קבלה – לימודי פסיכולוגיה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים ופסיכולוגיה?

תואר ראשון במשפטים ובפסיכולוגיה לרוב אורך בין שלוש וחצי שנים לארבע שנים. אולם, חשוב להדגיש כי ישנן מספר סיבות שבגינן משך הלימודים עשוי להשתנות, ולכן לא ניתן לומר מהו משך הזמן המדויק.

ראשית, כל מוסד אקדמי שם את דגשיו על תכנים אחרים ועל כן משך התוכנית משתנה בין המוסדות השונים. לכן, אם תרצו לדעת מה משך הלימודים במוסד הלימוד המבוקש, תוכלו לבדוק זאת מולם.

שנית, בשל אילוצים מסוימים, כדוגמת עבודה, ישנם סטודנטים אשר פורסים את תוכנית הלימודים על פני משך זמן ארוך יותר. על כן, משך התוכנית תלוי גם בכם ובהתחייבויות הקודמות שלכם.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בפסיכולוגיה ומשפטים?

המסלול ללימודי משפטים ופסיכולוגיה כולל נושאי לימוד מעשירים ומרתקים, המקנים ללומדים ידע תיאורטי רב. בלימודי משפטים אף יש התנסות מעשית בקליניקות, שתכליתן היא שילוב בין הידע התיאורטי לעשייה משפטית תוך כדי הלימודים.

תוכניות הלימודים בלימודי תואר ראשון במשפטים כוללות מגוון רחב של נושאים, כמו: תורת המשפט, מקורות המשפט הישראלי, דיני חוזים, דיני עונשין, דיני תאגידים, דיני קניין, דיני ראיות, דיני מיסים, דיני עבודה, משפט ציבורי מנהלי, משפט בינלאומי ועוד.

תוכניות הלימודים בלימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה כוללות גם הן שלל נושאים מרתקים, וביניהם: מבוא לפסיכולוגיה, תורת האישיות, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חיובית, פסיכולוגיה חברתית, תיאוריות באישיות, כישורים פסיכולוגיים טיפוליים, פסיכולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה אבנורמלית, כישורים פסיכולוגיים בארגון, קוגניציות חברתיות, פסיכולוגיה ניהולית ועוד
פתיחה

מה עושים אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה ומשפטים?

השילוב בין לימודי משפטים לבין לימודי פסיכולוגיה הוא שילוב מנצח, היות שמדובר בשני תחומים מבוקשים ביותר בשוק העבודה. ישנם מסלולים שבמסגרתם הבוגרים מסיימים לימודי תואר ראשון במשפטים ומקבלים תואר LL.B עם חוג בפסיכולוגיה. כמו כן, ישנם מסלולים לתואר ראשון כפול שבהם הבוגרים מסיימים גם עם תואר B.A. בפסיכולוגיה.

הבוגרים יוכלו להשתלב במשרדי עורכי דין, לשכות משפט בשירות המדינה, משרדים ממשלתיים, מועצות אזוריות וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם המקצועיים באופן פרטי. חשוב לדעת כי עבודה כעורכי דין מותנת במעבר מבחני לשכת עורכי הדין.

נוסף על כך, בוגרי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם יכולים להיות פסיכולוגים, אך הם יוכלו להשתלב בתחומי תעסוקה רבים, כגון חברות העוסקות בתחום המשפט שמקבלות לשורותיהן מועמדים בוגרי לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון, עבודות שיקומיות ובעבודות חונכות, עבודות הדרכתיות במערכת החינוך הבלתי פורמלית, תפקידי גיוס ומיון בחברות כוח אדם, כמדריכים במוסדות שונים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי פסיכולוגיה ומשפטים?

אחת האפשרויות העומדת בפני בוגרי תואר ראשון במשפטים היא השתלבות בלימודי תואר שני במשפטים. לימודים אלו מקנים לבוגריהם כלים ומיומנויות מתקדמים בתחום, כדי להכינם להשתלבות מוצלחת בתפקידים בכירים יותר.

אפשרות העומדת בפני בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה היא השתלבות בלימודי תואר שני בפסיכולוגיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה כפסיכולוגים מורשים באחת מן ההתמחויות הקיימות, כגון: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חינוכית ועוד.

תחום לימודים נוסף שבו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו, יוכשרו הבוגרים למילוי תפקידים מקצועיים וניהוליים מתקדמים בארגונים השונים, זאת באמצעות העמקת ידיעותיהם בתחומי הניהול השונים והמגוונים. באופן זה יוכלו הבוגרים להתקדם בעבודותיהם לתפקידים בכירים יותר.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ