ייעוץ לימודים חינם!

קורס פיסול בסוכר

לימודי פיסול בסוכר - רוצה לקשט בעזרת סוכר?

בשנים האחרונות, תחום הקונדיטוריה והאפייה הולך ומתפתח, הן בזכות תכניות בישול, ספרי בישול, בלוגים לאפייה ומתכונים, רשתות חברתיות וכדומה. עובדה זו גרמה לרבים ללהתעניין בהכנה וקישוט של עוגות בצורה מרהיבה, יפה ומושכת. הקישוטים אליהם היינו רגילים בעבר נחשבים כיום לפשוטים, ותחום קישוט העוגות הפך להיות עבודה של ממש. 

הפיסול בסוכר הוא שילוב בין יצירתיות, אמנות ובישול, ותחום זה הפך לפופולארי במיוחד ברחבי הארץ והעולם. הביקוש לעוגות מפוארות וייחודיות אשר מעוטרות בפסלונים ובציורים מרהיבים העשויים מבצק סוכר וממתוקים אחרים הולך וגובר. בזמן שאנו אוכלים עוגה, מלבד לשים לב לטעמה, אנו מתייחסים גם לנראות ולחיצוניות שלה, ועל כן תחום הפיסול בסוכר הלך וצבר תאוצה.

למי מתאים ללמוד קורס פיסול בסוכר?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס פיסול בסוכר

קונדיטוריות רבות ברחבי הארץ והעולם מקשטות את חלונות הראווה בעוגות מיוחדות, צבעוניות, בעלות עיצובים מרהיבים העשויים מבצק סוכר. בצק סוכר הינו חומר רך יחסית, בדומה לפסטלינה או פימו, והוא מאפשר ליצור עיצובים וקישוטים יפים במיוחד. בעבר, דמויות מעוטרות מבצק סוכר יוחסו לחגיגות האצולה בלבד, אמנם כיום הפכו העוגות המעוטרות לנפוצות ושגרתיות.

הלימודים בקורס פיסול בסוכר כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום יצירתי זה. המשתתפים ילמדו את שלבי ההכנה המדויקים הנדרשים להצלחת הבצק, שילובי הצבעים המומלצים, כמות הסוכר הנדרשת בעת הכנת העיסה, סוגי חומרי הגלם האיכותיים ביותר ועוד, זאת תוך מתן דגש למימוש היצירתיות האישית של המשתתפים.
פתיחה

למי מתאים קורס פיסול בסוכר?

הלימודים בקורס פיסול בסוכרפונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האפייה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאוהבי היצירה והאמנות המעוניינים להפוך את כישרונם ליצירה טעימה, כמו גם לחובבי האפייה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה ולרכוש מיומנויות עבודה עם בצק סוכר. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים קונדיטורים, שוקולטיירים, טבחים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם וללמוד מיומנויות חדשות אותן יוכלו לשלב בעבודתם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס פיסול בסוכר?

תנאי הקבלה לקורס פיסול בסוכר יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים יותר, על המועמדים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי קודם וידע בתחום העיצוב והפיסול בבצק סוכר. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס פיסול בסוכר?

משך הלימודים בקורס פיסול בסוכר עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים 24 ל-50 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני בין ארבעה לשישה עשר מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס פיסול בסוכר?

תכנית הלימודים בקורס פיסול בסוכר משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: היכרות עם בצק הסוכר, סוגי עוגות ומשטחים, תכונותיו ומאפייניו הייחודיים של בצק הסוכר, היכרות עם אביזרים וכלי עבודה לפיסול בסוכר, הכנת בצק סוכר, קרם מקשר, טכניקות עבודה שונות, ציור על עוגה, טכניקות להעתקה של ציור, טכניקות עיצוב ופיסול, פיסול חיות, פיסול דמויות אנושיות, עיצוב חפצים שונים, פיסול פרחים, פיסול תחרה, יסודות הפיסול, פיסול דמויות עומדות, יושבות ושוכבות, קולאז'ים מבצק סוכר, גימורים וסגירות לעוגות, עוגות תלת ממדיות, עוגות בקומות, קפלים בבצק סוכר ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס פיסול בסוכר?

לבוגרי קורס פיסול בסוכר אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס פיסול בסוכר עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת קונדיטוריות, בתי מאפה, בתי קפה, מסעדות, בתי מלון וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק פרטי משלהם לאפייה וקישוט של עוגות, אותן יוכלו למכור לקהל הרחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס פיסול בסוכר?

בוגרי קורס פיסול בסוכר המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס שיווק באינטרנט. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם במרב טכניקות ואטסטרגיות השיווק באינטרנט וברשתות החברתיות, מיומנות שתוכל לסייע להם בפרסום העוגות שהם מכינים ומקשטים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס הכנת גבינות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להכנת גבינות טעימות ואיכותיות במטבח הביתי ומחומרי גלם איכותיים במיוחד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ