תואר שני בעבודה וניהול ארגון

לימודי עבודה וארגון לתואר שני

מנהלים, בעלי תפקידים בכירים ועובדים בארגון, המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ומומחיותם בתחום עיסוקם ושואפים להתקדם בתפקידם ולשפר את תנאי שכרם, יכולים להשתלב בלימודי תואר שני באחד ממסלולי הלימוד הרבים המוצעים בתחום לימודי העבודה והארגון, בהתאם לתפקידם ולהעדפותיהם האישיות. בוגרי המסלולים השונים יעשירו את ארגז הכלים שלהם ואת ידיעותיהם בתחומי העבודה והארגון.

ניתן ללמוד תואר שני במגוון מסלולי לימוד הקשורים לעבודה ולארגון ובמספר רב של מוסדות לימוד אקדמיים, לרבות מכללות. בין מסלולי הלימוד המוצעים ניתן למצוא לימודי תואר שני בלימודי עבודה, תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, תואר שני במדעי הניהול, תואר שני במנהל החינוך, תואר שני בניהול משאבי אנוש, תואר שני בפרקטיקה של ייעוץ אינטגרטיבי, תואר שני בניהול ולוגיסטיקה ועוד.

תואר שני בעבודה וניהול ארגון

לימודי עבודה וארגון הם שם כולל לכמה תחומי לימוד שונים, ביניהם גם לימודי התנהגות ארגונית, העוסקים בחקר ובהבנת הגורם האנושי בארגון. הלימודים מפתחים בקרב הסטודנטים יכולת חשיבה וראייה מערכתית, המשלבת הבנה בניהול כלכלי ואסטרטגי של ארגון יחד עם ידע והבנה בתחומים התנהגותיים. העוסק בהתנהגות ארגונית, עוסק בעבודתו בארגון ובטיפול בעובדי הגוף או החברה, על כן בהכשרתו הוא נחשף לתיאוריות מתחום הפסיכולוגיה, לרעיונות משדה הסוציולוגיה הארגונית, וכן משלב הבנה בניהול כלכלי ובאסטרטגיה של הארגון ובנושאים כמו מימון, שיווק וניהול מערכות מידע.

תכניות הלימוד המקצועיות משלבות לצד השכלה תיאורטית רב-תחומית, גם התנסות מעשית בשטח, בצורת סדנאות, פרויקטים, פרקטיקום וסמינריונים. תכניות הלימוד המחקריות שמות דגש רב יותר על הקניית ידע ומיומנויות לעריכת מחקרים בתחום זה, אך עם זאת אינן זונחות את ההכשרה המקצועית לביצוע תפקידים בניהול משאבי אנוש, פיתוח וייעוץ ארגוני וכדומה.

תנאי קבלה לתואר שני בעבודה וניהול ארגון

להגשת מועמדות ללימודי תואר שני בעבודה וארגון על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון, בכל תחום, שממוצע ציוניהם הינו מעל 80. חוגים מסוימים דורשים מכתב ממזכירות מוסד הלימודים הקודם המציין את דירוגו של המועמד בקרב תלמידי אותו שנתון כמוהו, אשר סיימו את התואר. בנוסף על כך, לעתים נדרשת כתיבת חיבור בנושא שנקבע על ידי המחלקה. מועמדים שרוצים בכך רשאים להגיש מכתבי המלצה לטובת התרשמות ועדת הקבלה. תלמידים שחסרים רקע רלוונטי ללימודי התואר השני, נדרשים להשלים במהלך שנת הלימודים הראשונה קורסי יסוד ומבוא שיקבעו על ידי המחלקה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בעבודה וניהול ארגון

בוגרי התואר השני בעבודה ובארגון יכולים להשתלב בתפקידי ניהול משאבי אנוש, יחסי עבודה או פיתוח וייעוץ ארגוני במגוון חברות וארגונים הפועלים בארץ. כמו כן, בפני בוגרי נתיב הלימוד המחקרי פתוחה האפשרות להיכנס למסלול הלימודים לתואר שלישי, דוקטורט בתחום, ובכך גם להשתלב בין צוותי ההוראה והמחקר במוסדות השונים להשכלה גבוהה בארץ. 

מסלולי לימוד לתואר שני בעבודה וניהול ארגון

הלימודים לתואר מוסמך בעבודה ובארגון מוצעים בשני נתיבים, נתיב מחקרי ונתיב מקצועי, כשבדרך כלל מוסדות הלימוד לתואר מציעות את אחד משני הנתיבים. הנתיב המחקרי נועד בעיקרו למעוניינים להמשיך ולפתח קריירה אקדמית, וייחודו בעבודת הגמר אותה יש להגיש, שהינה עבודה מחקרית שבבסיסה תזה מקורית של הסטודנט, שתכתב בליווי של מרצה מן החוג. הנתיב השני הוא המקצועי ובו עבודת הגמר, או בחינת הגמר, אינן מחקריות ומסלול זה מיועד בעיקר לבעלי תפקידים, בהווה ובעתיד המעוניינים להרחיב את השכלתם המקצועית ולפתוח בפניהם אפשרויות תעסוקה נוספות.

שני הנתיבים מורכבים מקורסי השלמה מן התואר הראשון (לאלו שהמחלקה תקבע כי יש צורך בכך), מקורסי חובה מן החוג ומשיעורים המקנים ידע לביצוע מחקר אקדמי, מקורסי בחירה בנושאים שונים מן החוג ומחוגים אחרים משיקים, מסמינרים, סדנאות ומפרויקט הגמר. הלימודים נפרשים על פני שנתיים, כשבמקרים חריגים תתאפשר הארכה, בכפוף לאישור ועדת ההוראה של החוג.

קורסים בתואר שני בעבודה וניהול ארגון

לימודי תואר שני בתחומי עבודה וארגון כוללים קורסים ונושאי לימוד רבים, ביניהם: ייעוץ ארגוני, קואצ'ינג, מודלים ושיטות חיזוי, חקר ביצועים, פיתוח מיומנויות מנהיגותיות וניהוליות, ניהול, כלכלה, סטטיסטיקה, אסטרטגיה ניהולית, מנהיגות עסקית, התנהגות ארגונית, אתיקה וערכים חברתיים בארגונים, שיטת מחקר, תורת הריאיון, לוגיסטיקה לאומית, ניהול מערכות מידע לוגיסטיות, אסטרטגיה שיווקית, מודיעין עסקי, ניהול משאבי אנוש, סוציולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה ארגונית, יחסי עבודה, דיני עבודה, מערכות מידע בארגון, יסודות השיווק, אינטראקציה בינאישית, למידה ארגונית וניהול ידע, ניהול קריירות ארגוניות ועוד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני בעבודה וניהול ארגון?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חברתי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23
עידן // בתאריך 01.06.2017 בשעה 12:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר