תואר שני במשפטים

צדק מאתגר אתכם?

לימודים לתואר מוסמך במשפטים מעמיקים ומרחיבים את השכלתם המשפטית של בוגרי התואר הראשון בתחום. הם תורמים לפיתוחם האישי ומאתגרים אותם מעבר לעבודתם היומיומית, מה שיכול לסייע להתקדמות הקריירה שלהם, להשתלבות בתפקידים בכירים ולקבלת אחריות רחבה יותר במסגרת עבודתם. תכניות הלימוד לתואר מוסמך מתקיימות בכל האוניברסיטאות, למעט אוניברסיטת בן גוריון, ובנוסף במספר מכללות אקדמיות. התכניות כוללות על פי רוב, מסלולי התמחות, שנועדו להכשיר ולמקצע משפטנים בתחום מסוים בהתאם להתעניינותם ולעיסוקם. יתר על כן, בחוגים מסוימים ניתן למצוא תכניות לימוד לתואר שני במשפטים המיועדות ללא משפטנים.

תכניות התמחות

הלימודים לתואר מוסמך במשפטים מתקיימים בכמה תכניות התמחות שונות, אשר מעניקות ידע מעמיק בתחום ההתמחות. התכניות המוצעות הן: משפט אזרחי – תכנית המתמקדת בידע סביב חוזים, נזיקין וקניין. מתאימה למשפטנים מתחומי המקרקעין, עבודה, משפחה וקניין רוחני. משפט מסחרי ודיני תאגידים – תכנית המקנה ידע משפטי הנחוץ לפעילות עסקית מורכבת, כגון: מיסוי, רגולציית שווקים, חוזים מורכבים וכדומה. משפט פלילי – הדין הפלילי הוא הכלי הנתון בידי רשויות החוק על מנת להסדיר את התנהגות האזרחים במדינה. העובר על פעולות המוגדרות כלא חוקיות צפוי להליך פלילי הכולל חקירה, תביעה, שפיטה וענישה. משפט ציבורי – התכנית מכירה לסטודנטים את מערכת ההסדרים והתקנות המכוננת את היחסים שבין האדם למדינה, ובין רשויות המדינה לבין עצמן. מערכת יחסים זו מושתת על זכויות האדם, על סמכויות השלטון ועל הביקורת השיפוטית על השלטון.

בנוסף לתכניות אלו, קיימות עוד תכניות בנושאים שונים כמו: משפט כללי, משפט וטכנולוגיה, משפט ובריאות, דיני הים ומשאבי הסביבה הימית, משפט ועסקים באסיה, תורת השפיטה וההליך הפלילי, משפט עברי, משפט בינלאומי ועוד. כן, ניתן לשלב בלימודי התואר התמחות בחוגים אחרים כמו – מימון, ניהול ותכנון סביבתי, מגדר ועוד.

תנאי קבלה לתואר שני במשפטים

לתכניות הלימוד לתואר מוסמך במשפטים יכולים להתקבל רק בוגרים בעלי תואר ראשון LL.B. במשפטים. המועמדים נדרשים להציג ממוצע של 80 ומעלה בציוני התואר הראשון, וההחלטה אם לקבלם ללימודים תתבצע על ידי ועדה ממיינת. משך הלימודים הינו שנתיים למסלולים העיוניים ועד שלוש שנים למסלולים המחקריים. הלימודים מתפרשים, בדרך כלל, על פני יום או יומיים בשבוע, בהתאם לתכנית הלימודים.

מסלולי לימוד לתואר שני במשפטים

ברוב החוגים ניתן ללמוד בשני מסלולים עיקריים. המסלול הראשון הוא מסלול מחקרי שבמסגרתו נלמדים שיעורי חובה במשפטים ובשיטות מחקריות למשפטים, קורסי חובה מתחום ההתמחות, קורסי בחירה מתחום ההתמחות, סדנאות מחקריות וסמינריונים מתכנית ההתמחות. לבסוף יש להגיש עבודת גמר מחקרית (תזה) אשר תיכתב במהלך התואר בליווי צמוד של מרצה מן החוג.

המסלול השני הוא מסלול לא מחקרי, שבנוי בצורה דומה למסלול המחקרי, אולם בסופו מוגשת עבודה לא מחקרית או שנערכת בחינה מסכמת. במסלול זה נלמד מספר רב יותר של שיעורי בחירה, שחלקם אינו מהפקולטה למשפטים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני במשפטים?

1
יזם
2
חוקר
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר