תואר ראשון ברנטגנאות, הדמייה רפואית ודימות

ללמוד מקצוע חשוב ומבוקש
לימודי רנטגנאות ודימות רפואית הם לימודים השייכים לתחום מדעי הרפואה. בהגדרה, דימות רפואית היא יצירת תמונה או דגם תלת ממדי של מטופל בצורה ממוחשבת על ידי שימוש במכשירי הדמיה שונים, ביניהם MRI, רנטגן ועוד אמצעי דימות המשלבים קרני רנטגן, גלי על-קול, גלי רדיו ושדות מגנטיים, יחד עם המחשבים המתקדמים ביותר והטכנולוגיה המודרנית הקיימת כיום.

רנטגנאות מתמקדת בדימות באמצעות קרני רנטגן, אותם קרני X של קרינה אלקטרומגנטית שמאפשרים לצלם איברי גוף פנימיים לשם בדיקתם. (יצויין כי השימוש בקרינת רנטגן נעשה גם בתחומים אחרים כגון, יישומים הנדסיים - איתור סדקים במבנים, שיקוף מזוודות וכדומה, אך בכך, לא עוסקים לימודי הדימות הרפואית והרנטגנאות).
מידע כללי על לימודי רנטגנאות
גילוי הרנטגנאות והדימות היווה פריצת דרך אדירה לתחום הרפואה. למכשירי הדימות והרנטגן חשיבות עצומה בעולם הרפואה ותרומתם לריפוי אנשים ולמחקר היא גדולה לאין ערוך. תחום הרנטגנאות והדימות נמצא בהתפתחות מתמדת והוא מתעדכן במקביל לעולם הטכנולוגיה, התעשייה הגבוהה ותעשיית המחשבים. שיטות דימות שונות ומחקרים בתחום מאפשרים בניית מכשירים חדשים ושימושים נוספים לחקר, מניעה וטיפול במחלות.

לימודי דימות רפואית ורנטגנאות נלמדים במוסדות מערכת הבריאות בישראל (בתי חולים וקופות חולים), כאשר ישנם לימודי תעודה. הלימודים נפרשים בדרך כלל על פני שלוש שנים, ובסופם יוענק לבוגר תעודת גמר רנטגנאי ולימודים לתואר ראשון, B.A, במדעי החברה והטבע במסלול דימות רפואית ורנטגנאות. לבוגרי המסלול אף ניתנת תעודת רנטגנאי מוסמך מטעם משרד הבריאות.


מטרות ותכניםלימודי התואר משלבים לימודי רנטגנאות ודימות רפואית עדכניים עם לימודים בתחום מדעי החברה והטבע. מטרת לימודים אלו הינה להכשיר את הסטודנט להכיר ולתפעל ביעילות את כל הכלים והמכשירים המתקדמים ביותר בתחום, בשאיפה שידע לנצל, ככל הניתן, את המכשור הקיים לטובת הרפואה המודרנית.

על בוגרי לימודי רנטגנאות ודימות לדעת להשתמש בציוד כראוי, לדעת לקרוא ולהבין צילומי רנטגן, להכיר היטב את הציוד והמכשירים, ולהיות בעל ידע בסיסי ברפואה. מגוון תחומי לימודים נלמדים בתואר זה: אנטומיה, פיזיולוגיה, סיעוד, רדיוגרפיה, פוטוגרפיה, שימוש בהדמיה על קולית (אולטראסאונד), שימוש רפואי בתהודה מגנטית (M.R.I), טומוגרפיה ממוחשבת (.C.T), רפואה גרעינית, ממוגרפיה, אנגיוגרפיה וצנתור ועוד. 
תנאי קבלהציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי רנטגנאות משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש במוסד הלימודים המבוקש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק.
הקש כאן
ייעוץ לימודים חינם
סגור חלון