תואר ראשון בפיזיותרפיה

ללמוד לשקם תהליכים תפקודיים

פיזיותרפיה היא תחום רפואי השייך ללימודי רווחה ובריאות, והוא עוסק בשיקום יכולות תפקודיות, במטרה להביאן לתפקוד מירבי, וטיפול בבעיות שריר, עצב ושלד. מגוון תחומי השיקום והטיפול באמצעות פיזיותרפיה הוא מקיף ורחב עד כדי כך שקשה לסקור ולמנות את כולם. כיום, שואפים, באמצעות פיזיותרפיה, לשקם ולסייע בטיפול בבעיות רפואיות שונות ומגוונות.

דוגמאות לבעיות רפואיות: טיפול אורטופדי בבוגרים (שברים, תאונות דרכים, כאבי גב ופרקים ועוד); טיפול נוירולוגי (שיקום לאחר אירוע מוחי, פגיעות ראש ועמוד שדרה, ניוון שרירים, מחלת פרקינסון ועוד); גריאטריה; התפתחות הילד; רפואת ספורט וטיפול בפגיעות ספורט; טיפול נשימתי בפגים; טיפולים התפתחותיים; הערכה, מניעה, טיפול ושיקום תפקודי מערכת השלד; דליפות שתן בנשים וגברים; שיקום לאחר אירועים מוחיים ועוד.

למידע על תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה לחצו כאן

לימודי פיזיותרפיה

במהלך לימודי פיזיותרפיה ייחשפו התלמידים ללימודי בסיס בתחומים שונים הקשורים לפיזיותרפיה, כגון: מדעים מדויקים; מדעי הטבע; רפואה; מדעי ההתנהגות ומדעי החברה. בנוסף, כוללת תוכנית הלימודים את המקצועות הבאים ועוד רבים אחרים: גרונטולוגיה וגריאטריה; ארגונומיה ומניעה; טכנולוגיה מסייעת; מיומנויות תקשורת; אתיקה רפואית; נפגעי חוט שדרה; שיקום קטועים ועוד. במקביל, כוללים לימודי פיזיותרפיה גם לימודים מעשיים- התנסות קלינית בבתי חולים, מכונים ומרכזי שיקום בכל הארץ.

תכנית הלימודים בפיזיותרפיה

לשם האמור, הפיזיותרפיסטים מאבחנים ומטפלים בבעיות הרפואיות השונות בהתבססם על ידע רפואי מדעי ועל מחקרים בהווה. הפיזיותרפיה משתמשת בבדיקות אבחנתיות, בתרגילים מותאמים אישית, בטיפול באמצעים אלקטרו- תרמו- תרפיים וכן בטכניקות ידניות. בבואו של פיזיותרפיסט לסייע למתרפא, תפקידו יכלול בראשית בחינה של יכולת התנועה של המתרפא, תוך בחינה של תפקודו, בניסיון לאתר, להעריך ולבחון ליקויים, מוגבלויות ונכויות.

בהמשך, יקבע הפיזיותרפיסט מטרות וטיפול, אותן יתכנן ויבצע ובסיומן יעריך את תוצאות תוכנית הטיפול שבחר ליישם; בזאת לא יסתיים תפקידו של הפיזיותרפיסט אשר, בשלב זה ידריך את המתרפא כיצד עליו לנהוג על מנת לרפא עצמו, או לכל הפחות, כדי להמנע מהחמרת מצבו ומפיתוח ליקויים ומוגבלויות נוספים.

מה עושים עם תואר ראשון בפיזיותרפיה?

עם סיום לימודי פיזיותרפיה ייפתחו בפני הבוגרים אין סוף אפשרויות קידום ופיתוח: הבוגרים יוכלו להשתלב כפיזיותרפסיטים בבתי חולים, מכוני שיקום, בתי אבות וכדומה. כמו כן יוכלו הבוגרים להשתלב במוסדות טיפוליים המתמחים בהפרעות ספציפיות, כגון מרכזים לטיפול בהפרעות שמיעה, מכונים לטיפול בהפרעות דיבור, מוסדות חינוך לנפגעי C.P , מוסדות למחלות כרוניות וזקנה, מכוני ריפוי בעיסוק וכדומה.

זאת ועוד, יוכלו הפיסיותרפיסטים לעסוק במחקר וכן לתת ייעוץ ולהתמקצע בתחום החינוך לבריאות. כמובן שבמקביל יוכלו הפיזיותרפיסטים לעבוד באופן פרטי. ברוב מוסדות הלימוד קיימת דרישה כי המועמד יהיה מעל גיל 18, ולאחר שירות צבאי. טרם הקבלה ייערך למועמד ריאיון אישי והוא יידרש לחתום על הצהרת בריאות (יצויין כי תנאי הקבלה הינם כלליים ומשתנים ממוסד למוסד ומשנה לשנה).

תנאי קבלה לתואר ראשון בפיזיותרפיה

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי פיזיותרפיה משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור המצורף תנאי קבלה - לימודי פיזיותרפיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בפיזיותרפיה?

1
חברתי
2
ריאלי
3
חוקר

פחות מתאים

אמנותי
קונבציונלי
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר