תואר ראשון בקלינאות תקשורת

רוצה ללמוד הפרעות בתקשורת?

קלינאות תקשורת (או הפרעות בתקשורת) היא מקצוע פרה רפואי העוסק באיתור, אבחון וטיפול במבוגרים וילדים בעלי הפרעות תקשורת - מוגבלויות תקשורתיות הנובעות מפגמים בשמיעה ו/או בדיבור. הלימודים שואפים להקנות ידע תיאורטי, קליני ומעשי בהיבטים שונים של קשיי הדיבור, השפה והשמיעה, היבטים קוגניטיביים, היבטים רגשיים, היבטים חברתיים, היבטים פסיכולוגיים ועוד.

לאחרונה, מושם דגש רב בתחום הפרעות בתקשורת על מניעה: לימודי התואר שואפים להקנות לבוגרים כלים וידע שיאפשרו להם לפתח תוכניות שונות בתחום הרפואה המונעת, למשל תוכנית למניעת צרידות בקרב אוכלוסיות בסיכון (מרצים, מורים, יועצים, זמרים וכד'), תוכנית למניעת נזקי שמיעה עקב רעש ועוד.

למידע נוסף על תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בקלינאות תקשורת לחצו כאן

מה לומדים בתואר ראשון בקלינאות תקשורת?

לימודי תואר הראשון בהפרעות בתקשורת - קלינאות תקשורת נמשכים שלוש שנים במהלכן זוכים התלמידים, במקביל לידע תיאורטי עיוני, גם להתנסות בעבודה מעשית בבתי חולים, בתי ספר מיוחדים ובמוסדות שיקום. לימודי התואר כוללים מגוון קורסים ונושאי לימוד, ביניהם: התנהגות ארגונית, פיסיקה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה, מדעי החיים, פתולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, שיטות אבחון, נוירואנטומיה, התפתחות קול ושפה, הפרעות שפה ועוד. העיסוק במקצוע בסוף תקופת הלימודים, מותנה בקבלת תעודת הסמכה של משרד הבריאות- תעודה הניתנת לאחר השלמת תקופת ההתמחות. בתקופת ההתמחות הקלינאי עובד תחת הדרכתו של קלינאי תקשורת מוסמך.

מה עושים עם תואר ראשון בקלינאות תקשורת?

בוגרי תואר ראשון בהפרעות בתקשורת - קלינאי תקשורת יוכלו להשתלב בעבודה במערכת הבריאות, במערכת החינוך, בבתי ספר - במסגרות החינוך הרגיל או החינוך המיוחד, במוסדות חינוך, בבתי חולים, במרפאות, במכוני טיפול פרטיים, בעמותות וארגונים שונים (למשל אקי"ם) ועוד. תחומים נוספים בהם יכולים להשתלב קלינאי התקשורת הם תחום ההוראה ואף השתלבות במחקרים אקדמאיים בנושאי ההתפתחות והיווצרות הפרעות בתחומי השפה, הדיבור והשמיעה. נוסף על כך, בוגרי תואר ראשון בקלינאות תקשורת יוכלו לעבוד כמטפלים פרטיים במרפאות פרטיות ולהקים עסק עצמאי.

תנאי קבלה לתואר ראשון בקלינאות תקשורת

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי קלינאות תקשורת משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור המצורף תנאי קבלה - הפרעות בתקשורת. באופן כללי, כל מוסדות הלימודים דורשים כחלק מתנאי הקבלה ציון פסיכומטרי, תעודת בגרות מלאה ורמה מסויימת באנגלית. לרוב השיקול הנלקח בעת קבלת המועמד, הוא ציון סכם המורכב משקלול של ציון הפסיכומטרי וציון הבגרות- יש לציין שאופן חישוב הסכם משתנה ממוסד למוסד. לעיתים הקבלה מותנית במעבר וועדת קבלה או ראיון אישי.

לימודי המשך בקלינאות תקשורת

לבוגרי תואר ראשון בקלינאות תקשורת, ישנה האפשרות להעמיק ולהרחיב את הידע בתחום ולהמשיך ללימודי תואר שני ואף ללימודי דוקטורט - לימודים בהם ניתן להרחיב את המחקר בתחום. סטודנטים שיבחרו להמשיך וללמוד במגוון המסלולים לתארים המתקדמים, ירחיבו את ידיעותיהם בתחום רחב זה ויקבלו ידע תאורטי וקליני רב. עם המשך הלימודים וקבלת התארים המתקדמים נפתחים בפני קלינאי התקשורת תחומי עיסוק נוספים ומגוונים.

למה חשוב ללמוד קלינאות תקשורת?

בחברה האנושית, ישנו משקל רב ליכולתו של האינדיבידואל לתקשר באופן תקין ויעיל עם הסובבים אותו. מקצוע קלינאות התקשורת נועד, כאמור, לאבחן ולטפל באותם אנשים החווים קושי בתקשורת בין-אישית בין אם הקושי נובע מחסך התפתחותי, מגבלה פיזית או כל סיבה אחרת. התערבות זו של קלינאי התקשורת בהתפתחותו של הילד ופעולות הטיפול הניתנים למבוגרים- חשובים מאין כמותם לתקשורת של האינדיבידואל עם סביבתו ולמניעת התסכול והמגבלות איתם נאלץ להתמודד. לאור כל אלו, המקצוע הוא רחב אופקים והתמחויות ומהווה תחום מבוקש.     

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בקלינאות תקשורת?

לימודי קלינאות התקשורת מיועדים לכל מי שמעוניין ללמוד ולהעמיק את ידיעותיו בנושא הפרעות התקשורת. העבודה היא עם אוכלוסיות רבות ומגוונות בחתכי גילאים שונים. מאחר ולעיתים מדובר באוכלוסיות בעלות מגבלויות פיזיות ואחרות, יש חשיבות למטפל בעל יכולת הכלה גבוהה, סבלנות ורצון לטפל ולעזור לזולת. לצד האתגר המלווה עם המקצוע, העיסוק בקלינאות תקשורת טומן בתוכו סיפוק מקצועי ואישי רב.  

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בקלינאות תקשורת?

1
חברתי
2
חוקר
3
אמנותי

פחות מתאים

קונבציונלי
יזם
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר