ייעוץ לימודים חינם!

אפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

תואר ראשון

מכללת אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון בתחומי ההנדסה השונים. בנוסף, המכללה מאפשרת שילוב של לימודי הנדסה עם חוג במדעי המחשב כדי להקל עליכם להשתלב בתעשיית ההייטק ובתעשיות נוספות בתום הלימודים. מגוון המסלולים מאפשר לכל סטודנט לבחור את התחום ההנדסי שבו הוא רוצה לעסוק. תכניות הלימודים במכללה מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ובתום הלימודים תקבלו תעודת תואר ראשון בהנדסה (B.Sc.) ואם תבחרו לשלב גם חוג במדעי המחשב תקבלו תעודת תואר ראשון עם “חוג לאחר התואר” במדעי המחשב.

תואר ראשון בהנדסת חשמל

תוכנית הלימודים במסלול זה מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. הנדסת חשמל היא תחום מתפתח בקצב מהיר, העוסק במחקר ובפיתוח טכנולוגיות ומוצרים המשפיעים באופן ישיר על החברה המודרנית והכלכלה העולמית. בין התמחויות המחלקה במכללה נכללות עיבוד אותות, עיבוד תמונה ווידאו, תורת התקשורת, מחשבים ומערכות הספק. במהלך התואר תרכשו את כל הכלים הנדרשים כדי להשתלב במהפכת האלקטרוניקה המניעה את תעשיית ההיי-טק.

תואר ראשון במדעי המחשב

מכללת אפקה להנדסה היא המכללה הראשונה אשר מעניקה לבוגריה תואר במדעי המחשב במקביל לתואר ראשון בהנדסה. במסגרת הלימודים ירכשו המשתתפים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום ייצוג מידע ואלגוריתמים, ארכיטקטורה ומערכות הפעלה, וניתוח ויישום של אלגוריתמים לפתרון בעיות מעשיות. בין קורסי הבחירה שהמכללה מציעה נכללים קורס ראייה ממוחשבת, קורס למידת מכונה ובינה מלאכותית, קורס אבטחת מידע וסייבר וקורס מבוא ליישומי סלולר.

תואר ראשון בהנדסה רפואית

תוכנית הלימודים במסלול זה מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. תחום ההנדסה הרפואית נולד מתוך דרישה לפתרונות טכנולוגיים לבעיות אבחון וטיפול רפואי. הנדסה רפואית עוסקת בשיפור האבחון והטיפול הרפואי באמצעות טכנולוגיות חדישות המאפשרות קבלת מידע מתוך הגוף באופן לא חודרני. בנוסף, הנדסה רפואית מתעסקת בשיטות מתקדמות בתחום הדימות, בהנדסת תאים ורקמות, וטכנולוגיות נוספות המאפשרות אבחון אנטומי ותפקודי, מעקב וטיפול רפואי אמין. המכללה מציעה שלושה מסלולי התמחות: הנדסת מערכות מידע רפואיות, מכניקה של מערכות פיזיולוגיות וחטיבת הנדסה קלינית.

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

תוכנית הלימודים במסלול זה מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. הנדסת תעשייה וניהול היא דיסציפלינה המאגדת תורות הנדסיות מגוונות ומתקדמות בתחומי התעשייה והניהול. מהנדס תעשייה וניהול מיומן עוסק בקשת רחבה של נושאים, ובכללם הנדסת ייצור, מערכות מידע, כלכלה, חשבונאות וניהול פיננסי, יעוץ ארגוני ובקרת מבנים ארגוניים וקבלת החלטות ניהוליות. ועוד. בין התמחויות המחלקה במכללה נכללות מערכות מידע, ניהול תפעול וביצועים ואנליטיקה עסקית.

תואר ראשון בהנדסת תוכנה

תוכנית הלימודים במסלול זה מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. הנדסת תוכנה היא שילוב בין לימוד היסודות התיאורטיים של מדעי המחשב לבין הקניית ידע ומיומנות במתודולוגיות הנדסיות לפיתוח מערכות תוכנה, החל משלב הגדרת הדרישות, דרך האפיון, התכנון, הפיתוח, מבחני הקבלה, ההטמעה, התחזוקה וההדרכה. במכללה שני מסלולי התמחות: טכנולוגיות תוכנה ומידע השם דגש על טכנולוגיות לפיתוח תוכנה ומערכות מידע, ותוכנה למערכות ניידות השם דגש על פיתוח יישומים למכשירי סלולאר, טאבלטים ומכשירים ניידים נוספים.

תואר ראשון בהנדסת מכונות

תוכנית הלימודים במסלול זה מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. הנדסה מכנית (הנדסת מכונות) משלבת בין מדעי היסוד למדעי ההנדסה במטרה לפתח, לתכנן, לייצר ולתחזק מערכות מכניות מורכבות ומערכות אנרגיה, כדוגמת כלי רכב, מנועים, מבנים, מערכות להפקת אנרגיה, מערכות המנצלות אנרגיה, מערכות מיזוג אוויר ועוד. למעשה, כל מערכת הכוללת בתוכה חלקים נעים, או מערכת המשלבת בתוכה שימוש באנרגיה, מחייבת השתתפות מהנדס מכני בפיתוחה, תכנונה וייצורה. בין התמחויות המחלקה במכללה נכללות מערכות רכב, חומרים, זרימה ואנרגיה, מכניקת מוצקים ומכטרוניקה.

מסלול ערב/משולב

מכללת אפקה מציעה לימודים במסלול ערב / משולב, המאפשר לסטודנטים לשלב בין עבודה ללימודים אקדמיים לתואר ראשון B.Sc בהנדסה ותואר שני .M.Sc בהנדסה. בין התארים הראשונים שניתן ללמוד במסלול זה נכללים הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה, הנדסה מכנית (מכונות) והנדסת תעשייה וניהול. אפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב מציעה מסלול לימודים נוח במיוחד, המאפשר לסטודנטים להמשיך בשגרתם המקצועית ובמקביל לטפח את עתידם האקדמי. סטודנטים הלומדים במסלול נהנים ממערכת שעות גמישה במיוחד ומשירות המתחשב בצרכיהם הייחודיים.

''חוג לאחר תואר'' במדעי המחשב

בשל העלייה בביקוש בשוק העבודה למתכנתים ולאנשי מקצוע המבינים בכתיבת קוד ולוגריתמיקה, מכללת אפקה מציעה לתלמידיה לשלב תואר בהנדסה עם חוג נוסף מתואר במדעי המחשב. בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תעודת תואר ראשון בהנדסה (B.Sc.) עם “חוג לאחר התואר” במדעי המחשב וכך יוכלו להשתלב במשרות המפתח בחברות שונות. השילוב עם לימודי מדעי המחשב, הייחודי למכללת אפקה, מקנה לבוגרים את היכולת להשתלב גם בתחומי התכנון והפיתוח של אלגוריתמיקה, מערכות ויישומי תכנה מתקדמים במערכות אלקטרוניות, חשמליות ועוד. התארים שאותם ניתן לשלב עם קורס במדעי המחשב הם הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, הנדסת תעשייה וניהול והנדסה רפואית. 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ