ייעוץ לימודים חינם!

קורס TOEFL

לימודי TOEFL - קורסי הכנה למבחן TOEFL

ציון במבחן Test of English as a Foreign Language) TOEFL) הינו אחד מדרישות הקבלה למוסדות הלימוד השונים בארה"ב, קנדה ומדינות רבות באירופה ובעולם כולו. המבחן נועד לבדוק את רמת השליטה בשפה האנגלית אצל המועמד. מוסדות רבים משתמשים במבחן TOEFL כדי למיין מועמדים, בעלי אזרחות זרה, שמעוניינים להתקבל אליהם ללימודים. המבחן מורכב ממספר חלקים שונים הבוחנים את מיומנות המועמד בקריאה, דיבור, הבנת הנשמע וכתיבה. הנבחנים מקבלים ציון על כל חלק בנפרד וכן ציון כולל. מבחן TOEFL נכתב על ידי ארגון אמריקאי (Educational Testing Service) אשר קובע את נוסח המבחן ודואג לקיומו של המבחן ברחבי העולם. בכל מדינה יש חברה שמקיימת את המבחן עבור הארגון האחראי על מבחן TOEFL.

קורס TOEFL מכיר לסטודנטים את התכנים הרלוונטיים ומספק להם מיומנויות הנדרשות לבחינה. בנוסף, הקורס מקנה ידע ותרגול רב בחלקים השונים הדורשים שליטה בשפה האנגלית. מבחן TOEFL בוחן את רמת האנגלית של המועמד בקריאה, כתיבה, דיבור ושמיעה.
מידע נוסף:
פתיחה

המבנה של מבחן TOEFL iBT

ניתן להיבחן במבחן TOEFL בשתי דרכים. הנפוצה ביותר וזו שמשמשת גם בישראל היא דרך מבחן TOEFL iBT - המתקיים באופן מקוון דרך האינטרנט. האפשרות השנייה היא להיבחן בכתב, אבל אפשרות זו אינה זמינה בישראל ולמעשה היא משמשת בעיקר באזורים בהם ישנה בעיה עם חיבורי האינטרנט.
המבחן כולל 4 חלקים: הבנת הנקרא (קריאת 5 קטעים ומענה על כ-13 שאלות לכל קטע), הבנת הנשמע (האזנה לשתי שיחות ומענה על 5 שאלות לכל שיחה, האזנה ל-4 הרצאות קצרות ומענה על 6 שאלות לכל הרצאה), דיבור וכתיבת 2 חיבורים.

הנבחנים מקבלים ציון על כל פרק בנפרד (בין 0-30), וישנו גם ציון כללי (0-120). משך הבחינה כ-4 שעות. הבחינה הינה בינלאומית, והגרסה העכשווית מתבצעת דרך האינטרנט והינה מורכבת יותר מהגרסאות הקודמות. הבחינה בודקת בעיקר שליטה בשפה ברמה שאינה נרכשת בשבועות אחדים אלא בפרק זמן ממושך יותר. תוקף ציון הבחינה הינו לשנתיים.

פתיחה

תכני קורס TOEFL

בין הנושאים הנלמדים בקורס TOEFL: היכרות עם הוראות הבחינה, היכרות עם מבנה הבחינה וסוגי השאלות, התמקדות בתחום ההבעה באנגלית - תחביר וצורת ביטוי, קריאה מהירה ויעילה, הגדלת אוצר מילים, תרגול רב של הבנת הנשמע, תרגול כתיבת חיבורים, ניהול הזמן בצורה אפקטיבית, פסילה נבונה של תשובות, שיטות שונות לסינון תשובות, התנסות בסימולציות של בחינות מלאות בתנאים דומים לאלו במבחן ועוד.

הגורם המרכזי להצלחה במבחן, מעבר לידע באנגלית, הינו גורם הזמן. במהלך הקורסים השונים ישנו דגש על שיטות מסוימות בעזרתן ניתן לחסוך זמן ולהגיע לתשובה הנכונה במהירות. היתרון בקורס הכנה למבחן TOEFL על פני למידה עצמאית למבחן, בולט במיוחד בנושא הדיבור באנגלית. במהלך הקורס יוכלו התלמידים לשפר את רמת הדיבור שלהם על ידי שיתוף פעולה לימודי עם צוות המרצים והתלמידים האחרים בקורס.

פתיחה

למי מיועד קורס TOEFL?

קורס הכנה למבחן TOEFL מיועד לאלה שרוצים לגשת למבחן TOEFL לצורך קבלה ללימודים בחו"ל. כאמור, מועמדים שמעוניינים ללמוד לתואר ראשון או שני במוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל, מחויבים בהצגת ציון מבחן TOEFL כחלק מתהליך המיון והקבלה. המבחן תקף לשנתיים, כך שהקורס מיועד לאלה שמגישים מועמדות ללימודים בחו"ל עד שנתיים ממועד קיום הבחינה.

בנוסף, קורס TOEFL יכול להתאים לאנשים שמחפשים עבודה בחו"ל (במיוחד בארה"ב ובקנדה). ישנם המון מקומות עבודה בחו"ל שדורשים מבחן TOEFL, כחלק מתנאי הקבלה, כדי לדעת את רמת האנגלית של המועמד. אוסטרליה, לדוגמה, אישרה למועמדים לתכניות ההגירה השונות להוכיח את שליטתם בשפה האנגלית באמצעות מבחן TOEFL. 


פתיחה

אורכו של קורס TOEFL

קורסי הכנה למבחן TOEFL מתקיימים במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ. אורכו של כל קורס TOEFL משתנה בהתאם לסוג המסלול בכל מוסד לימודי. ההבדלים נעוצים בשיטות הלימוד השונות. ישנם מוסדות לימוד אשר דוגלים בלימודים בקבוצות קטנות וישנם מוסדות לימוד שמשקיעים במרתון סימולציות ארוך. באופן כללי, רוב הקורסים נעים בין 20 ל-40 שעות לימוד.

למידה למבחן TOEFL מגוונת, אין דרך אחת להצלחה. לכל אדם יש את הדרך בה הוא מצליח להבין וללמוד בצורה הטובה ביותר. לכן, מומלץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד ולברר אודות מסלולי הלימוד השונים ולהתאים לכם את המסלול הטוב ביותר.
פתיחה

מבחן TOEFL - מידע נוסף

רישום למבחן TOEFL מתבצע דרך אתר האינטרנט של הארגון האמריקאי האחראי על מבחני TOEFL ברחבי העולם. (כתובתו: www.ets.org). עלות הרישום לבחינה הינה $235 (נכון ל-2016) וניתן לשלם בכרטיס אשראי בינלאומי. המבחן מתקיים מספר פעמים במהלך כל חודש וניתן למצוא את התאריכים המדויקים באתר המבחן. בישראל, המבחן נערך בכמה מוקדים שונים, בין השאר, בחיפה, תל אביב ורמת גן.

תוקף הבחינה הינו שנתיים. תוצאות הבחינה מגיעות, בדרך כלל, לאחר כשלושה שבועות. ציון המבחן יישלח גם למוסדות הלימוד השונים בהתאם לבחירת הנבחן בעת הרישום.
פתיחה

מבחן IELTS לעומת TOEFL

מבחן נוסף שבוחן את רמת השליטה בשפה האנגלית הינו מבחן IELTS. בדומה למבחן TOEFL, מבחן ה-IELTS מקובל ברוב העולם כאמצעי סינון ומיון לקבלה ללימודים. רמת הקושי של הבחינה דומה למבחן TOEFL. לרוב, כל מוסד שמקבל מבחן TOEFL מקבל גם את מבחן IELTS, עם זאת, רצוי לברר מול מוסד הלימוד הרצוי, טרם ההרשמה למבחנים, איזה מבחן כדאי לעשות.

ישנם, בכל זאת, מספר הבדלים בין המבחנים. מבחן TOEFL נכתב בשפה האנגלית בניב אמריקאי ואילו מבחן IELTS מנוסח באנגלית רגילה. לנבחנים רבים ישנה שליטה גבוהה יותר באחת מן השפות ולכן זהו הבדל משמעותי. מבחן IELTS מתקיים בכתב לעומת TOEFL הקיים בפורמט המקוון. מבחן IETLS קצר יותר ממבחן TOEFL. ישנם מספר הבדלים נוספים בדרכי חישוב הציון ובמבנה הבחינה, מומלץ מאוד לבחון את הנוסח של כל מבחן (באמצעות מבחן לדוגמה באתרים השונים) ולראות לאיזה מבחן אתם יותר מתחברים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ