ייעוץ לימודים חינם!

לימודים באוניברסיטאות זרות

תואר מטעם אוניברסיטאות בחו"ל

ישראלים רבים נוסעים לחו"ל לא רק למטרות בילוי והכרת מקומות חדשים, אלא גם למטרות לימודים. הלימודים בחו"ל במדינות שונות כמו אוסטרליה, ארצות הברית, בריטניה, איטליה, לטביה, קנדה ועוד מושכים אליהם סטודנטים רבים מהארץ. לעתים קרובות הסטודנטים לומדים את שפת המקום, משתלבים בחיי השגרה של המדינה החדשה, לומדים על תרבויות שונות ורוכשים את המקצוע שעליו חלמו כבר זמן רב.

סטודנטים רבים בוחרים לבחור ללמוד בחו"ל מסיבות שונות. לעיתים תנאי הקבלה לא מספיקים להתקבל ללימודי מקצוע ספציפי בארץ, לעיתים הסטודנטים מחפשים חוויה שונה בזמן לימודי התואר ועוד סיבות. מסלולי הלימוד השונים שמציעות האוניברסיטאות בחו"ל ללימודי תואר ראשון פותחים בפני הסטודנטים הישראליים מגוון אפשרויות תעסוקה בארץ ובעולם.
מידע נוסף:
פתיחה

יתרונות בלימודים באוניברסיטאות בחוץ לארץ

ראשית, היתרון בלימודים לתואר ראשון בחו"ל הוא תנאי הקבלה הגמישים יחסית. בעוד שבארץ נדרשים הסטודנטים לגשת לבחינה הפסיכומטרית כדי להתקבל ללימודים בתחומים מסוימים, מוסדות הלימודים בחו"ל אינם דורשים ציון פסיכומטרי, אלא מתנים את תנאי הקבלה בנתונים אחרים כמו תוצאות מבחני כניסה, ראיונות קבלה, בחינת ידע באנגלית או בשפת המקום וכדומה. שנית, ישנן מדינות שבהן רמת החיים נמוכה יותר מזו שבארץ, ומכאן גם הלימודים זולים יותר ויוקר המחייה זול יותר מזה שבארץ.

שלישית, לימודים בחו"ל הם הזדמנות נהדרת להכיר מדינה חדשה, להכיר תרבויות חדשות, לשפר את השפה האנגלית ולעתים אף ללמוד שפה חדשה. גם אפשרויות התעסוקה בסיום התואר יהיו מגוונות יותר ודלתות רבות ייפתחו בפני הבוגרים גם בארץ וגם בחו"ל. ורביעית, הלימודים בחו"ל נחשבים בדרך כלל ללימודים יוקרתיים, ובאוניברסיטאות מסוימות אף ליוקרתיים יותר מאלה שבארץ.
פתיחה

מכינות ללימודים בחו"ל

בארץ קיימת מודעות רבה לתופעה של ביצוע רילוקיישן לחו"ל לצורך לימודים. לפיכך, ישנם מוסדות לימוד בארץ המציעים לימודי מכינה לקראת הלימודים בחו"ל במסגרת מכינה. המכינות השונות בארץ עובדות עם מוסדות לימוד ספציפיים בחו"ל ובהתאם לכך מכינות את תלמידיהן. לדוגמה, לצורך לימודי רפואה באיטליה מעבירה המכינה קורסי הכנה בשפה האיטלקית, קורסים לשיפור האנגלית, וכן קורסי עזר בסיסיים שונים לצורך הכנה ללימודי הרפואה.


פתיחה

לימודים בארצות הברית

האוניברסיטאות השונות בארה"ב מציעות את כל מקצועות הלימוד האפשריים כמעט, וביניהם: פסיכולוגיה, מחשבים, מדעים, תחומי האמנות, מנהל עסקים, אמנויות הבמה, רפואה, עיצוב גרפי, פרסום, משפטים וכדומה. מבין האוניברסיטאות המובילות בארצות הברית אפשר להזכיר את אוניברסיטת ייל, הרווארד, MIT, ברקלי, סטנפורד ועוד. חשוב לציין כי היות שמדובר באוניברסיטאות יוקרתיות בדרך כלל, תנאי הקבלה עשויים להיות גבוהים מאוד.
פתיחה

לימודים באוסטרליה ובבריטניה

הלימודים באוסטרליה מתקיימים בדרך כלל בשפה האנגלית. באוסטרליה קיימות 39 אוניברסיטאות, והן מציעות מסלולי לימוד מגוונים: מנהל עסקים, פיזיותרפיה, פסיכולוגיה, לימודי איכות סביבה ועוד. תנאי הקבלה למועמדים מישראל משתנים ממוסד למוסד. לאוניברסיטאות יוקרתיות במיוחד תנאי הקבלה הם קשים. חלק מהאוניברסיטאות דורשות ציוני תעודת בגרות, ואוניברסיטאות אחרות אינן דורשות זאת. כמו כן, קיימת דרישה להפגין ידע באנגלית בעזרת מבחן IELTS.

לימודים בבריטניה- אוהבים לשמוע אנגלית בריטית? אם כן, בואו לבריטניה. מדינה זו מציעה לסטודנטים הישראלים מגוון מסלולי לימוד הכוללים הנדסה, מנהל עסקים, וטרינריה, חשבונאות, רפואה, רפואה משלימה, פסיכולוגיה, פיזיקה, אמנויות הבמה, מחשבים, קולנוע ועוד. כל האוניברסיטאות בבריטניה דורשות ציוני תעודת בגרות כתנאי קבלה ללימודים בצירוף שני מקצועות מוגברים לפחות (5 יחידות לימוד). כמו כן, יש צורך לעבור מבחן ידע באנגלית ובחלק מהאוניברסיטאות מתנות את הקבלה במבחני כניסה.


פתיחה

לימודים בהונגריה

ישנם מסלולים באוניברסיטאות בהונגריה המתקיימים בשפה האנגלית – דוגמת רפואה והשלמה לפסיכולוגיה ולאדריכלות – ואילו תחומי לימוד אחרים מתקיימים משפה ההונגרית. כאן חשוב לציין כי השפה ההונגרית היא מבין השפות הקשות לרכישה, ולכן אם ברצונכם להשתלב בלימודים בהונגריה בתחומי לימוד המוצעים בהונגרית, כדאי לשקול האם זה משתלם והאם לא תנשרו מהלימודים בעקבות קשיי שפה.

אף על פי כן, אם ברצונכם להתקבל ללימודי רפואה, אדריכלות או פסיכולוגיה המתקיימים בשפה האנגלית, ייתכן שתופתעו לגלות כי תנאי הקבלה תובעניים פחות מאשר בארץ. כדי להתקבל ללימודי רפואה בהונגריה יש צורך להציג תעודת בגרות מלאה ולעבור מבחנים בעל פה ובכתב במקצועות כמו אנגלית, ביולוגיה, כימיה ופיזיקה. כדי להתקבל לאדריכלות ולפסיכולוגיה יש צורך בהצגת תעודת בגרות מלאה ובמעבר מבחני כניסה בתחומים שונים.


פתיחה

לימודים בצרפת

אם השפה הצרפתית שגורה בפיכם תוכלו להשתלב במגוון מסלולי לימוד בצרפת: אמנויות, מנהל עסקים, בישול, עיצוב, אדריכלות, וטרינריה, הנדסה ועוד. תנאי הקבלה לרוב האוניברסיטאות בצרפת אינם קלים, ויש צורך בשליטה טובה בצרפתית כדי להשתלב במוסדות הלימוד. אף על פי כן, עדיין ניתן למצוא בצרפת מוסדות לימוד שבהם תנאי הקבלה אינם גבוהים במיוחד.
פתיחה

מבחני קבלה לאוניברסיטאות זרות

מבחן SAT – SAT הוא המקבילה האמריקנית של הבחינה הפסיכומטרית בישראל. הבחינה מתקיימת באנגלית, והיא מורכבת מעשרה חלקים הכוללים שאלות בחשיבה מילולית, חשיבה כמותית, שאלות כלליות וכתיבה אנליטית. הבחינה נמשכת כ־5 שעות.מבחן GRE – הבחינה נועדה למעוניינים ללמוד רפואה והיא כוללת שאלות בחשיבה כמותית, חשיבה מילולית ובדיקת הפגנת כתיבה אנליטית. בחינה זו נחשבת לבחינה קשה במיוחד.

מבחן Tofel – מבחן Tofel נערך בשפה האנגלית והוא מיועד לבחון את יכולות הכתיבה, הקריאה וההבנה באנגלית. כדי להתכונן היטב למבחן זה, ניתן לעבור קורס Tofel.
מבחן IELTS – בדומה למבחן Tofel גם מבחן זה בודק את השליטה בשפה האנגלית, והוא נערך במדינות כמו אוסטרליה, קנדה ובריטניה.מבחן GMAT – מבחן GMAT נועד לבוגרי תואר ראשון המעוניינים ללמוד לתואר שני במנהל עסקים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ