ייעוץ לימודים חינם!

קורס סינית

לימודי סינית - רוצים לדעת מה אומר כל כיתוב בסינית?

חולמים לטוס לסין אך מפחדים מהמכשול אותה מציבה השפה? מתעניינים בתרבות ובשפה הסינית? אם כן, קורס סינית יוכל לסייע לכם ולהתאים לכם. לימודי סינית מתקיימים בבתי ספר ובמכללות, והם מציעים נושאי לימוד, הקשורים בשפה הסינית ובתרבותה, כמו: היכרות, ברכות ואיחולים, גינוני שיחה, כללי התנהגות, התמצאות, עריכת ביקור, קבלת פנים, גינונים ליד שולחן, פרידות ועוד.

סינית מנדרינית, הידועה בשם מנדרינית תקנית, היא השפה בה משתמשים בכל רחבי סין, טייוואן, הונג-קונג וסינגפור. המנדרינית התקנית מתבססת על הניב המנדריני של אזור בייג'ינג, והיא משמשת כשפתה הרשמית של סין מאז שנת 1955. למעשה, השפה הסינית אינה קיימת מבחינת דיבור.

למי מתאים ללמוד קורס סינית?

1
אמנותי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על השפה הסינית

ישנן שתי שפות עיקריות בסין: מנדרין או מנדרינית וקנטונזית, שמקורה בחבל קנטון, כשהעיקרית היא המנדרינית. בשפה זו משתמשים בטונים גבוהים, עולים או יורדים, על מנת לבטא מילים, וכך קורה שאותה מילה עשויה לקבל מספר משמעויות, בהתאם לטון בו היא מבוטאת.

למרות שמקובל להתייחס לסינית כאל שפה אחת, הסינית מורכבת מקבוצת שפות, המשתייכות לקבוצת השפות הסינו-טיבטיות, והן קבוצת השפות המדוברת בפי מספר האנשים הגדול ביותר בעולם. 95 אחוזים מאוכלוסיות סין דוברים את שפות ההאן, כמו גם רבים מאוכלוסיות המהגרים במזרח אסיה, באמריקה ובהוואי. השפות הסיניות דומיננטיות מאוד בסביבת סין והשפיעו רבות על חלק מהשפות של המדינות השכנות, כדוגמת קוריאה ויפן.

פתיחה

השפות הסיניות המדוברות

הלשון הסינית כוללת ארבע עשרה שפות סיניות שונות, וביניהן: מנדרינית, יוה, וו, מין, גאן, שיאנג, האקה, ג'ין, חוי ודונגאן. כל שפה סינית מכילה דיאלקטים רבים, למשל למנדרינית יש ניב מנדריני צפוני, מנדריני דרומי ודיאלקט מנדריני דרום מערבי, שהם מובנים הדדית בערך. יש הסבורים, כי הגורם להבדלים התרבותיים ולריבוי השפות באזור הדרום הוא הבידוד היחסי שנוצר כתוצאה מחיים באזור הררי.

השפות הסיניות התפתחו, ככל הנראה, משפה פרוטו-סינית אחת, שהייתה קיימת לפני כמה אלפי שנים, ובשל האיחוד הפוליטי הקיים בין כל דוברי השפות הסיניות, נתפשו השפות הסיניות לעיתים כשפה אחת. תפישה זו מוטעית, מאחר והשפות הסיניות השונות כללו פערים עמוקים בהגייה ובאוצר המילים, ולא היו מובנות הדדית, ומכאן, שאין מדובר בניבים שונים של אותה שפה, אלא בשפות שונות, המשתייכות לאותה משפחת שפות.
פתיחה

הדקדוק הסיני

שלא כמו השפות השמיות והשפות ההודו-אירופאיות, בשפה הסינית אין כמעט כלל הטיות של חלקי משפט, והמילים אף נטולות סימנים צורניים, שיעידו על תפקידם הדקדוקי. עם זאת, קיימת חשיבות רבה לסידור המילים במשפט. השפות הסיניות נבדלות בעיקר באוצר המילים ובהגייה ופחות בדקדוק, שנחשב כקל ללימוד בהשוואה לשפות אחרות. כל מילה היא בת הברה אחת, אך עקב שינויים מודרניים בשפות, נעשה שימוש נרחב במילים בנות שתי הברות או יותר כיום.


פתיחה

הסימנים הסיניים

לאורך השנים התקשו סינים דוברי דיאלקטים שונים לבסס תקשורת בעל פה, והסימנים הכתובים היו אמצעי התקשורת המשותף היחיד. בכתב הסיני אין אותיות, אלא סימנים. מקור הסימנים הסיניים, על פי הדעה הרווחת, הוא בכתב פרוטו-סיני מהתקופה הנאוליתית. מערכת הסימנים הייתה בשימוש למעלה מ- 3000 שנה, ועל פיה, כל סימן מציין הברה בעלת משמעות, ופעמים רבות הסימנים מציינים מילים בנות הברה אחת.

מחקרים הוכיחו כי התמצאות בשפה הסינית דורשת ידיעה של כ- 3000 סימנים בלבד. הסימנים מסווגים לפי שישה עקרונות: תמונות, סמלים, שאילת צליל, צירופי משמעות - צליל, צירופי משמעות וצירוף הבהרה חוזרת. הפין - יין (איות או צליל בסינית) הוא צורה נפוצה לתעתוק לאותיות לטיניות של המנדרינית התקנית, והוא משמש ללימוד הגיית המילים.


פתיחה

תכנית הלימודים

קורסי סינית מתקיימים בבתי ספר ובמכללות שונות, והם מציעים נושאי לימוד, הקשורים בשפה הסינית ובתרבותה, כגון: היכרות, ברכות ואיחולים, גינוני שיחה, כללי התנהגות, התמצאות, עריכת ביקור, קבלת פנים, גינונים ליד שולחן, פרידות ועוד. הקורס מפתח את אוצר המילים ובאמצעותו רוכשים הלומדים משפטי מפתח בשפה, חוקי דקדוק בסיסיים, סימנים סיניים ועוד, בהתאם לרמות שונות המוצעות בקורס.

קיימים סוגים שונים של קורסי סינית, וביניהם: סינית למתחילים, סינית למתקדמים, סינית מדוברת ואף שיעורים פרטיים בסינית. בדרך כלל קורסים ללימודי סינית נמשכים בין 10 ל 15 מפגשים, וכך גם קורסי ההמשך.

פתיחה

כיווני התפתחות

מלבד קורס בסיסי בלימודי סינית ישנם קורסי המשך הנוגעים בדיבור או בכתיבה. חלקם אף מתמקדים באוריינטציה עסקית. קורסי המשך ייתרמו מאוד עבור אלו המעוניינים להתקדם בתחום ולהביא את עצמם לביטחון ושליטה חזקה יותר בשפה. כיווני ההתפתחות תלויים גם בסטטוס בו נמצא הלומד. לדוגמא, יהיו לומדים אשר יראו בלימודי סינית יתרון ויתעניינו בלימודים הקשורים לעסקים. שילוב בין עסקים לידע בשפה הסינית יכול לתרום רבות עבור אלו שבכוונותיהם להתפתח לכיוון עסקים בסין.

לימודי בסיס בסינית יתרמו רבות גם לאלו המעוניינים להמשיך לתואר ראשון בלימודי מזרח אסיה. בנוסף לכך, קורסים בסיסיים וכמובן מתקדמים, פותחים בפני רבים את האופציה לטוס ולטייל בסין ואף ללוות קבוצות לסין כמדריכי טיולים. חלום אשר קיים אצל רבים, אך מפאת קשיי השפה הם נמנעים לנקוט בצעד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ