ייעוץ לימודים חינם!

קורס ניהול מטבח

לימודי ניהול מטבח - ללמוד לנהל מטבח

בעבר, נחשבה האכילה בחוץ למותרות והיא התרחשה לעיתים רחוקות יחסית, במסגרת של אירועים שונים וימים מיוחדים. בשאר הזמן, אכלו מרבית האנשים אוכל ביתי ומבושל שהכינו בעצמם. כיום, הפכה האכילה בחוץ, במסרת מסעדות, דוכני מזון, בתי קפה, קייטרינג, חדרי אוכל וכדומה, לשגרתית ומקובלת וחלק גדול מן האוכלוסיה בוחר לאכול חלק ניכר מארוחותיו בחוץ. עקב כך, הביקוש למנהלי מטבחים מוסמכים ומקצועיים הולך ועולה.

ניהול המטבח משלב בין עולם הבישול והקולינריה לבין עולם הניהול והכלכלה, מלבד הכנת המאכלים הטעימים והמגוונים, דורש התפקיד אחריות רבה, כיוון שעל מנהל המטבח לדאוג להנאתם של הסועדים, לרווחיו של המוסד או העסק בו הוא פועל, להיגיינה ולניקיון של המטבח ושל עובדיו ועוד. 

למי מתאים ללמוד קורס ניהול מטבח?

1
יזם
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס ניהול מטבח

מנהל המטבח הינו בעל המקצוע האחראי על ניהולו התקין של המטבח, החל מקביעת התפריט, דרך גיוס העובדים והכשרתם, שמירה על בטיחות העובדים ושמירה על הניקיון, וכלה בניהול התקציבים. על מנהלי המטבח להתעדכן באופן שוטף בחידושים השונים בתחום הקולינריה והמזון, בתחומי הפיננסים והניהול ועוד.

הלימודים בקורס ניהול מטבח כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב, מרתק ומרכזי זה, המשלב בין עולמות תוכן רבים. המשתתפים יכירו את שוק תעשיית המזון, את הגורמים הפועלים בתחום, את צרכי הלקוחות ואת העדפות הצרכן. כמו כן, יוכשרו המשתתפים להתמודדות עם הלקוחות, ניהול צוות העובדים, עבודה תחת לחץ, עמידה בזמנים ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס ניהול מטבח?

הלימודים בקורס ניהול מטבח פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הקולינריה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי המטבח ובעלי הזיקה לתחומי הניהול, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתכשיר אותם להשתלבות בשלל המשרות בתחום רווחי זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים קבלני מזון, מנהלי מערכות קייטרינג, מנהלי מערכות הזנה, מנהלי מטבחים, מנהלי מסעדות ובתי קפה, עובדי מטבח, שפים, טבחים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בתחום.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס ניהול מטבח?

תנאי הקבלה לקורס ניהול מטבח יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

תנאי הקבלה הבסיסיים בהם נדרשים המועמדים לעמוד הינם כי יהיו בני 18 ומעלה ובעלי ידע וניסיון קודמים בתחום המזון וההסעדה. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול מטבח?

משך הלימודים בקורס ניהול מטבח עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול מטבח?

תכנית הלימודים בקורס ניהול מטבח משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: עקרונות המטבח המוסדי, ההבדל בין מטבח מוסדי למטבח אחר, מגמות וחידושים במטבח המוסדי, תכנון מבנה המטבח, הציוד והכלים במטבח, אחזקת ציוד, תכנון תפריטים, יסודות התזונה הבריאה, בניית תפריט תקופתי, היכרות עם שיטות בישול קלאסיות ומודרניות, תכנון כוח עבודה במטבח, תמחור תפריטים, ניהול תקציבי מטבח, שיטות אחסון ושימור מזון, ניהול מלאי, בקרת איכות מזון, דיני עבודה, דיני חוזים, חוקים ותקנות בענף המזון, תברואת מזון, תודעת שירות,  שיטות בישול קלאסיות ומודרניות, ניהול וארגון המטבח, ניהול פיננסי, שירות לקוחות, מגמות חדשניות במטבח המוסדי, ניהול כוח אדם, טיפול בתלונות, בטיחות במטבח ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול מטבח?

לבוגרי קורס ניהול מטבח אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מנהל מטבח מוסדי" או תעודת "מנהל מערכות הזנה" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס ניהול מטבח עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מטבחים של מסעדות, בתי מלון, בתי קפה, חברות קייטרינג, חדרי אוכל במקומות עבודה וכדומה. במסגרת עבודתם, ישלבו הבוגרים בין תחומי הקולינריה, הכלכלה, הלוגיסטיקה וניהול העובדים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול מטבח?

בוגרי קורס ניהול מטבח המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ניהול תיירות ומלונאות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למתן מענה לכל המתעניינים בתיירות ונופש ולהתמודדות עם האתגרים המורכבים בענף, תוך רכישת טכניקות ניהוליות וארגוניות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקבלת החלטות ניהוליות והובלת תהליכי שינוי תוך פיתוח דרכי חשיבה יצירתית ואסטרטגיות להתמודדות עם משברים וקשיים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ