ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה למתא"ם

לימודי הכנה למתא"ם - להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה!

בחינת מתא"ם הינה בחינת קבלה לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה. הבחינה נערכת על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, בשיתוף עם החוגים לפסיכולוגיה באוניברסיטאות. בבחינה מחויבים רוב המועמדים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, ברוב מוסדות הלימוד האקדמאיים. הבחינה נערכת החל משנת 2000 בשל העלייה במספר המועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה, והצורך בקריטריון קבלה אחיד ותקף ללימודים.

מטרות קורס ההכנה לבחינת מתא"ם היא העלאת רמת הידע וההבנה של הסטודנטים בשיטות מחקר בפסיכולוגיה, ושיפור מיומנויות הבנת טקסטים מדעיים. הקורסים מורכבים ממפגשי לימוד עיוניים העוסקים בנושאים רבים הנדרשים במבחן, העמקה בחומרים תיאורטיים ותרגולים כתובים, מבחני סימולציה אישיים ופיתוח מיומנויות למענה אפקטיבי על שאלות במבחן.
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי

קורס ההכנה לבחינת מתא"ם מקנה לסטודנטים ידע רחב הנדרש לבחינה, וכמו כן הוא מטמיע ומעמיק את ההבנה במיומנויות ניתוח בשיטות מחקר ועבודה עם טקסטים מדעיים. הקורס נותן ידע וכלים התומכים בהצלחת הסטודנטים במבחן האתגרי, לטובת קבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה. מבחן מתא"ם הינו מבחן מאתגר ולפיכך סטודנטים רבים חשים צורך בתמיכה ותרגול בקורסי הכנה.


פתיחה

למי מתאים קורס הכנה לבחינת מתא"ם?

קורס הכנה לבחינת מתא"ם מיועד למועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה המעוניינים בתמיכה בלימוד האתגרי למבחן מתא"ם. הקורס יוצר מערכת המנהלת את זמן הלימוד, תומכת בלומד ומעודדת לימוד אפקטיבי ומספקת את כל העזרה הדרושה. הסטודנט נדרש להקדיש את זמנו במקומות המשמעותיים ביותר עבורו לקראת המבחן, ולא "לבזבז" זמן יקר על סיכומים, תמצות חומרים, איתור טקסטים ועוד.

פתיחה

מבנה הבחינה

בחינת מתא"ם מורכבת משני חלקים: חלקה הראשון בודק ידע והבנה בשיטות מחקר בפסיכולוגיה. בחלק זה ישנן 40 שאלות הבודקות ידע בשיטות מחקר בפסיכולוגיה, הערכה, ושימוש בכלים סטטיסטיים במחקר הפסיכולוגי. מקבצי שאלות מסוימים בחלק זה, מופיעים לאחר תיאור של מחקר והם מתייחסים אליו. חלק מהשאלות הינו "אמריקאי" וחלקן שאלות פתוחות-ממוקדות.

החלק השני בודק הבנת טקסטים מדעיים בפסיכולוגיה. הקטעים כתובים באנגלית, כשכל קטע מבוסס על מאמר מתחום הפסיכולוגיה. בחלק זה נבחנת מיומנות המועמד בקריאה ובהבנת מאמרים בשפת המקור שלהם. עם זאת, מילים חיוניות להבנת המאמר מתורגמות לעברית משום שהבחינה לא בודקת ידע באנגלית. השאלות על הקטעים בוחנות את הבנת הקורא, כשמרביתן שאלות "אמריקאיות" ומיעוטן שאלות פתוחות. אורך הבחינה: כ-5 שעות. (הזמנים המדויקים ינתנו במועד הבחינה).
פתיחה

ציון הבחינה

כמו ציוני בחינת הפסיכומטרי, ציוני המתא"ם הינם יחסיים. כלומר, ציון הנבחן משקף את הישגיו בהשוואה להישגי שאר הנבחנים. ההבדלים בין מועדי הבחינה ובין נוסחיה אינם משפיעים על הציונים. כל חלק מחלקי המבחן מקבל ציון המחושב בנפרד. בנוסף מחושב ציון כללי, שבו לחלק הבודק ידע והבנה בשיטות מחקר בפסיכולוגיה יש משקל של 30%, ולחלק של הבנת טקסטים מדעיים בפסיכולוגיה משקל של 70%.


 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ