ייעוץ לימודים חינם!

קורס מלצרות

לימודי מלצרות - בואו לדעת כיצד למלצר

בשנים האחרונות, מסעדות יוקרה וגורמה רבות מבקשות לגייס כוח אדם מקצועי אשר השלים לימודים מקצועיים או לכל הפחות צבר ניסיון מעשי נרחב בתפקידים השונים בתחום, בין אם כברמנים, טבחים, מלצרים וכדומה. רבים חושבים כי עבודתם של המלצרים הינה עבודה פשוטה וקלה וכי לימודים בתחום זה הינם בזבוז של זמן ואינם מניבים כל תועלת, אמנם מלצר איכותי הוא בעל מקצוע רציני ונחשב ועליו להחזיק במיומנויות רבות.

בישראל, רוב המלצרים והמלצריות הינם אנשים צעירים, משוחררים טריים או סטודנטים, אמנם במרבית מדינות העולם, מהווה תחום המלצרות את אחד מעמודי התווך של עולם המזון, ההסעדה והקולינריה, והוא נחשב לקריירה מכובדת במיוחד אשר העוסקים בה נשארים בעבודתם לאורך שנים רבות.

למי מתאים ללמוד קורס מלצרות?

1
חברתי
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מלצרות

תפקידו של המלצר דורש ידע נרחב ומיומנויות עבודה שונות. על המלצר להכיר את המנות המוגשות ולהתמצא במרכיבים השונים המשמשים להכנתן, להתמצא במשקאות המוגשים, לשלוט באסטרטגיות שיווק ומכירה ולדעת כיצד להבין את הלקוחות ואת רצונותיהם החבויים, כך שיוכל לשרת אותם בצורה הטובה ביותר. המלצרים מהווים את הגורם המקשר בין המסעדה או בית העסק לבין הלקוח ולכן עליהם לשרת את הלקוחות בצורה שתתאים לרוח העסק.

הלימודים בקורס מלצרות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרכזי וחשוב זה. המשתתפים ילמדו כיצד לתקשר עם לקוחות בצורה המקצועית ביותר, יפתחו מיומנויות תקשורת בין אישית, ילמדו על סוגי האלכוהול הקיימים, על חומרי הגלם, על טכניקות לעבודה מהירה ואסטרטגית ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס מלצרות?

הלימודים בקורס מלצרות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ההסעדה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל המעוניינים להשתלב במשרות המלצרות השונות ולפתח את כישוריהם ויכולותיהם בתחום באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מלצרים העובדים בתחום זה מכבר, כמו גם מנהלי משמרות, מנהלי מסעדות, בעלי בתי קפה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהפוך את עבודתם לרווחית ומקצועית יותר.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מלצרות?

תנאי הקבלה לקורס מלצרו יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בני 16 ומעלה וחלקם מקבלים לשורותיהם מועמדים בני 18 ומעלה בלבד. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים יותר דורשים ידע קודם וניסיון מעשי בעבודת המלצרות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מלצרות?

משך הלימודים בקורס מלצרות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 20 ל-40 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לארבעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מלצרות?

תכנית הלימודים בקורס מלצרות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהות השירות והאירוח, תפקידי המלצר, סגנונות של מתן שירות, נימוסית והלכות, הופעה ייצוגית, עבודת צוות, קבלת סועדים למסעדה וליווי אישי, כיצד פותחים וסוגרים משמרת במסעדה, עבודה עם מחשב, יחסים אישיים, יחסי מלצר-לקוח, הקשבה לצרכי הלקוח, התאמת סגנון השירות לאופי הלקוח, תהליכי ייצור של יינות, זני ענבים וסוגי יינות בהתאמה לשלבי הארוחה, הגשת יין לטעימה, הכרת תפריטי יינוות ומשקאות אלכוהוליים, מתן השירות מנקודת המבט של הלקוח, סגנונות שירות, נימוסים והליכות, טיפול ופתרון משברים, מכירות ושיווק, עריכת ופינוי שולחנות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מלצרות?

לבוגרי קורס מלצרות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אמנם אינה תנאי להשתלבות בתחום, אך היא מהווה יתרון מהותי בקבלה למשרות המלצרות השונות.

בפני בוגרי קורס נלצרות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מסעדות בורמה, בתי מלון, אולמות אירועים, גני אירועים, בתי קפה, חברו קייטרינג והסעדה וכדומה. חלק ממוסדות הלימוד אף מבטיחים לבוגריהם סיוע במציאת עבודה עם סיום הלימודים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מלצרות?

בוגרי קורס מלצרות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ניהול מטבח. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניהול תקין של המטבח, תוך שילוב בין עולם ההסעדה והקולינריה לבין עולם החשבונאות, הניהול והעסקים. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אמנות השכנוע והמשא ומתן. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים בשלל אסטרטגיות וטקטיקות בתחום זה, זאת על מנת לשפר את כושר השכנוע שלהם ולהשיג את מטרותיהם. מיומנות זו יכולה לסייע להם רבות גם בעבודת המלצרות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ