ייעוץ לימודים חינם!

קורס יפנית

לימודי יפנית - מעוניינים לרכוש את השפה היפנית?

לימודי יפנית במסגרת קורס יפנית חושפים את התלמידים לשפה ולתרבות היפנית, ומקנים להם מיומנויות דיבור, קריאה וכתיבה בשפה. עד לפני 150 שנה הייתה יפן מדינה צנועה ומסורתית ומעבר לכך, סגורה לחלוטין בפני העולם המערבי. לעומת זאת, כיום יפן היא מעצמה כלכלית בעלת השפעה חזקה על הכלכלה, תעשיית הרכב, תרבות הפנאי ועל ההתפתחות הטכנולוגית בכל רחבי העולם.

על אף שמדובר במעצמה, הפותחת לעולם דלתות עסקיות רבות, מחסום השפה היפנית נתפס כגורם משמעותי המקשה על המעבר בדלתות אלו, בנוסף למחסום והשוני התרבותי הניכר. ישראלים רבים מתעניינים בתרבות המרתקת וחולמים לטוס ליפן. חלקם אף מעריצים אספקטים מסויימים בתרבות וחובבי מוסיקה יפנית, קומיקס יפני, אסטטיקה וקולינריה. עבור אנשים אלו, לימודי השפה היפנית, יהווה עיסוק מרתק, מהנה וחשוב.

למי מתאים ללמוד קורס יפנית?

1
אמנותי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על השפה היפנית

יפנית היא השפה התשיעית המדוברת בעולם, ולמרות זאת, השפה היפנית לא פשוטה כלל, והיא שונה כמעט לחלוטין משפות לטיניות ומהשפה העברית, ולכן ללמוד את השפה בשפת האם יכול להקל מעט על הקושי. השפה משתייכת למשפחת השפות הג'פוניות, ובלשנים רבים מוצאים קשר בינה לבין השפה הקוראנית.

קשרים עם שפות אחרות, שהוצעו לאורך השנים על ידי בלשנים, לא התקבלו גלובאלית. הלשון היפנית, שנקראת ביפן "ניהונגו", היא השפה המדוברת בפי 130 מיליון אנשים ביפן ובפני יפנים המתגוררים ושוהים במקומות שונים, ברחבי העולם.


פתיחה

צלילי השפה ומשמעותה

השפה היפנית היא שפה צירופית, המתבטאת במערכת של הונוריפיות, המשקפת את הטבע ההיררכי של החברה היפנית. בלשון זו נעשה שימוש בתבניות פעלים ובאוצר מילים מסוים, המציינים את הסטטוס החברתי היחסי של הדובר, המאזין והאדם המוזכר בשיחה. למעשה, השפה היפנית טומנת בחובה תרבות נפלאה ומרתקת מאוד. למרות שהשפה מציעה מבחר צלילים קטן, יותר ויותר אנשים מתעניינים בלימוד השפה בעלת הצלילים המיוחד.

כל התנועות היפנית הן תנועות בודדות טהורות ואין דו-תנועות. השפה היפנית כוללת חמש תנועות, כאשר אורך התנועה הוא פונמי, משמע, לכל תנועה יש גרסה קצרה וגרסה מוארכת. השפה היפנית היא שפה מוטה, כאשר המשפט מסודר בסדר נושא-מושא-נשוא, והנשוא חייב לבוא בסוף המשפט. בשפה העברית, לעומת זאת, סדר המשפט הוא נושא-נשוא-מושא, אך הוא גמיש וניתן לשינוי. בשפה היפני הלוואים מסודרים מהטפל לעיקר, והלוואי קודם למילה אותה הוא מתאר.


פתיחה

הכתב היפני

הלשון היפנית עושה שימוש בשילוב של שלושה כתבי יד: אותיות סיניות מותאמות, הנקראות "קאנג'י", ושני כתבים הברתיים, הנוצרים מאותיות סיניות מותאמות, הנקראים "הירגאנה" ו - "קטקאנה". היפנית המודרנית עושה שימוש לעיתים קרובות גם באותיות האלף - בית הלטיני "רומאג'י", בעיקר בעת שימוש בשמות של חברות, לוגואים, פרסומות והקלדת טקסט יפני אל תוך המחשב. מבחינת הספרות - בשפה היפנית משתמשים בספרות ערביות לרוב, אך גם בספרות יפניות.

אוצר המילים של השפה היפנית מושפע מאוד ממילים בשפות אחרות. מילים רבות ותבניות מהשפה הסינית היו בשימוש השפה היפנית במשך תקופה של 1500 שנים לפחות. החל מתקופת המאה ה - 19 המאוחרת, הלשון היפנית שאלה מספר נכבד של מילים משפות הודו-אירופיות ובראשן האנגלית. גם לשפה הפורטוגזית וההולנדית יש השפעות על אוצר המילים של היפנית, בשל קיום קשרי מסחר מיוחדים בין יפן לפורטוגל המוקדמת במאה ה - 16 ובין יפן להולנד במאה ה- 17.


פתיחה

מתכונת הקורס

לימודי יפנית במסגרת קורס יפנית חושפים את התלמידים לשפה ולתרבות היפנית, ומקנים להם מיומנויות דיבור, קריאה וכתיבה בשפה. בתי ספר ללימודי השפות ומכללות ברחבי הארץ מציעים מגוון קורסים ללימוד השפה היפנית, המוצעים ברמות שונות ולקהלי יעד שונים, החל מלימודי יפנית למתחילים, דרך יפנית למתקדמים ועד שיעורים פרטיים למטרות עסקיות, תכניות לימוד אישיות, קורס ביפנית לאנשי עסקים, קורס ביפנית לילדים ונוער, קייטנות ביפנית ועוד.

לימודי יפנית מקנים ללומדים מושגים עיקריים בדקדוק היפני, בקריאה ובכתיבה, מרחיבים את אוצר המילים, ומשלבים נושאי לימוד נוספים, כדוגמת: ברכות ונימוסים, היכרות, קבלת פנים, הזמנה, שיחה טלפונית, נסיעה, פגישה עסקית, מושגי זמן שונים, מונחי מיקום והוראות הגעה, מאכלים וכו'. כמו כן, ישנם קורסים בהם נלמדת תרבות המדינה, הטקסים, כללי הלבוש ועוד.

פתיחה

מה אפשר לעשות עם ידע בשפה היפנית?

אם למדתם כללי נימוס, התנהגות, קוד לבוש, והכי חשוב - קרוא וכתוב ביפנית, ברמה המשביעה את הדעת, הדבר היחיד שנותר לעשות הוא לטוס לארץ השמש העולה ולחרוש את פנינותיה. ידע השפה יכול לעזור בצורה משמעותית למטיילים ביפן, לאנשי עסקים העובדים עם יפנים, ועבור כלל השוהים ביפן מכל סיבה באשר היא.

לימודי השפה היפנית יכול להועיל מאוד גם עבור סוכני נסיעות אשר עובדים עם יפן וכמובן למורי דרך ומדריכי טיולים המעוניינים להתמקד בארץ המיוחדת. רבים מלומדי השפה, מתעניינים באופן טבעי ביפן וכל הקשור בה, ואף בלימודים כלליים של מזרח אסיה. אנשים אלו יכולים לפנות לתואר ראשון במזרח אסיה או להמשיך להתמקצע בקורסים הקשורים למזרח הרחוק, ויפן בפרט. למשל - התרבות היפנית ואמנות היפנית: לדוגמא - קליגרפיה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ