ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה לבגרות בתנ"ך

לימודי הכנה לבגרות בתנ"ך

התנ"ך היה מאז ומעולם חלק נכבד מהמורשת של העם היהודי וחלק מהותי מהאמונה הנוצרית. אולם לצד הפן המסורתי, התנ"ך מלא בצדדים מיוחדים ומעניינים, הקשורים בהיסטוריה, בארכיאולוגיה ובלשון. מחקר התנ"ך, שפעמים רבות אינו עולה בקנה אחד עם הזווית האמונית, החל על-ידי נוצרים, והתפתח מאוד עם השנים. המחקר של הקאנון המקראי עוסק בקשת רחבה עד אינסופית של היבטים הקשורים בספרי המקרא, החל מסדר כתיבת התורה וכלה בבוטניקה של צמחים הנזכרים לאורך תנ"ך.

הבגרות בתנ"ך היא הזדמנות נהדרת להכיר צדדים שונים ומגוונים בתוך ספרי הקודש, דווקא עבור האוכלוסיה החילונית. מלבד ההכנה ההכרחית לבחינת הבגרות בתנ"ך, לימוד מסוג זה עשוי לפתוח צוהר לעולם שלם ומלא של עניין ואתגר, שלרוב הוא נמדד בצורה מחקרית שאינה כפופה להיבטים האמוניים. קורס לימוד לבגרות בתנ"ך עשוי לפתוח את עיני התלמידים, ולאפשר להם לטעום מטעמיו הנפלאים של עולם המקרא. אי ההתאמה בין "המחקר המודרני" ובין "הפרשנות המסורתית" היא אחד מהמניעים המשמעותיים ביותר לכך שבחינת הבגרות בתנ"ך בבתי הספר הממלכתיים שונה מזו של בתי הספר הממלכתיים-דתיים.

קורס הכנה לבגרות בתנ"ך מקנה לתלמידיו מיומנויות בהבנת הנקרא, ניסוח נכון של תשובות ובחירה אופטימאלית של שאלות בבחינת הבגרות. כל זאת במקביל ללימוד מעמיק של כתובים מקראיים נדרשים ופירושיהם - החל מגדולי הפרשנים היהודיים של ימי הביניים וכלה בחוקרי המקרא המודרניים, דוגמת וולהאוזן. הקורס מאפשר ללומדים לגשת בביטחון לבחינת הבגרות בתנ"ך כדי לקבל את הציון הנדרש ואף מעבר לכך. 
מידע נוסף:
פתיחה

מה זה בגרות בתנ"ך?

פתיחה

מה לומדים בקורס הכנה לבגרות בתנ"ך?

פתיחה

מבנה הלימודים בקורס הכנה לבגרות בתנ"ך

פתיחה

למי מיועד קורס הכנה לבגרות בתנ"ך?

פתיחה

תורת התעודות של וולהאוזן

ניב רווח - קורס פסיכומטרי
הפסיכומטרי ה"גמיש" היחיד בישראל שמתאים ללוח הזמנים שלך!
ניב רווח - הכנה למבחן אמיר/ם
ערכת הכנה מקיפה ואיכותית לבחינת אמיר/ם כולל תוכנת מילים!

איפה לומדים קורס הכנה לבגרות בתנ"ך?

כל הארץ

ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ