ייעוץ לימודים חינם
קורס עריכה לשונית

קורס עריכה לשונית

לימודי עריכה לשונית - ללמוד לערוך טקסטים שונים

קורס עריכה לשונית מכשיר סטודנטים לעבודה בעריכה לשונית. הקורס מקנה ידע בתחומי הלשון, ומפתח מיומנויות עריכה של טקסטים מגוונים. עריכה לשונית עניינה תיקון ושיפור של השפה הכתובה בטקסט. עריכה לשונית נדרשת כאשר רוצים שטקסט בכל נושא שהוא יהיה ללא שגיאות לשוניות ובסגנון ברור ואחיד. הסגנון הינו בהתאם למאפייני הטקסט, לסגנון האישי של הכותב, לתוכן ולקהל היעד. 

תהליך העריכה מתבצע בשיתוף פעולה הדוק עם הכותב. לאחר העריכה הלשונית, הטקסטים נכונים מבחינה תחבירית וסגנונית ויוצרים רושם מקצועי ומכובד. הרבה פעמים האדם שכותב את הטקסטים מעורב רגשית ולכן חסר את האובייקטיביות הנחוצה לעריכה לשונית. האובייקטיביות הינה מנת חלקו של עורך לשוני מקצועי.

למי מתאים ללמוד קורס עריכה לשונית?

1
אמנותי
2
חוקר
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על תחום העריכה הלשונית

עריכה לשונית מתקיימת לרוב לפני הוצאה לאור של ספרות יפה, ספרי עיון והדרכה, חוברות הדרכה וספרי לימוד, מאמרים ועבודות אקדמיות בתחומים מגוונים, אתרי אינטרנט, חוות דעת משפטיות או רפואיות. בנוסף, תחום נוסף מבוקש בתקופתנו הינו עריכה לשונית של אוטוביוגרפיות, ספרי זיכרונות, סיפורי חיים - עריכה לטקסט שאינו נכתב על ידי כותב מנוסה.

עריכה לשונית ניתנת בשתי רמות בסיסיות: עריכת ליטוש ועריכה יסודית בהתאם לצורכי הכותב ולרצונותיו, תוך התמקדות בנקודות הבאות: האחדת הכתיב בהתאם לכללי הכתיב המלא והכתיב חסר הניקוד, תיקון שגיאות תחביר, הקפדה על פיסוק נכון בהתאם לכללי הפיסוק, ניסוח מחדש של משפטים המנוסחים בצורה מעורפלת והפיכתם לקריאים יותר, העלאת המשלב הלשוני, האחדת השימוש במונחים חוזרים.
פתיחה

נושאי הלימוד

נושאים הנלמדים במרבית הקורסים: תפקיד עורך לשוני, דגשים על תקנים דקדוקיים של עברית כתובה, סגנונות כתיבה שונים, עריכת טקסטים מסוגים שונים, כלי עזר עיקריים לכתיבה, כללי כתיב מלא וכללי פיסוק של האקדמיה ללשון, כללי עיצוב של מסמכים, כללי תעתיק מלועזית לעברית, מעברית ללועזית, אוצר מילים, מילים להגברת הסגנון, שימושי יתר במילים, מילות יחס, זכר ונקבה, סדר מילים במשפט, ענייני ניסוח ותיקוני לשון, עקרונות לכתיבה בהירה ופשוטה ועוד.


פתיחה

למי מיועד קורס עריכה לשונית?

קורס עריכה לשונית מיועד לאוהבי העברית, למורים, לכותבים בתחומים שונים המבקשים להכשיר עצמם כעורכים לשוניים מקצועיים. עורכים לשוניים נדרשים כיום במגוון רחב של תחומים, לא רק בהוצאות ספרים. ישנם קורסים שדורשים כי המועמדים לקורס יהיו בוגרי תואר ראשון. נבדקת יכולת כתיבה והבעה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ