ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה לבגרות בכימיה

לימודי הכנה לבגרות בכימיה

קורס הכנה לבגרות בכימיה מכין את הסטודנטים לנושאים השונים הנדרשים בבחינת הבגרות. אופן הלימוד, התמיכה והתרגול הרב מגדילים את פוטנציאל ההצלחה במבחן. בגרות בכימיה הינה אחת מבחינות הבגרות במקצועות באמצעותה יכול התלמיד לעמוד בחובת הציון במקצוע כללי בהיקף של 2 יח"ל לפחות לזכאות לתעודת בגרות.

ניתן לגשת לבחינת בגרות בכימיה בהיקף של 3 יחידות לימוד או 5 יחידות לימוד (בחינה של 3 יחידות לימוד ובחינת השלמה בשתי יחידות לימוד נוספות - עונה גם על חובת הציון במקצוע מוגבר אחד לפחות לזכאות לתעודת בגרות). קורס הכנה לבחינה בכימיה מיועד לסטודנטים אינטרנים ואקסטרנים המעוניינים לגשת לבחינה בגרות בכימיה, וללמוד במסגרת שתומכת בהם בתהליך הלמידה והתרגול למבחן.
מידע נוסף:
פתיחה

בגרות בכימיה

בגרות בכימיה איננה בגרות קלה, אבל עם השנים יותר סטודנטים בוחרים להבחן בה. אחת הסיבות כנראה נובעת מהיותו של מקצוע הכימיה מקצוע בסיסי המהווה תנאי קדם לקבלה למסלולי לימוד מסויימים. סטודנטים המעוניינים ללמוד מקצועות כדוגמת מדעי הבריאות, רפואה, הנדסה, כימיה, פיסיקה, רוקחות, ביוטכנולוגיה, מדעים, פרמקולוגיה נדרשים לבחינת בגרות של 3 יחידות לימוד לפחות כתנאי לקבלה. ללא בגרות בכימיה הם ידרשו להשתתפות בקורס כימיה ולעמוד בבחינה לפני התחלת הלימודים.


פתיחה

מסלול הלימודים

קורסי הכנה לבגרות בכימיה מלמדים את הסטודנטים את יסודות הכימיה וכל הנושאים הנדרשים בבחינה. ישנם בתי ספר שמכינים את הסטודנטים רק לבחינה של 5 יחידות לימוד. בדרך כלל לפני תחילת הקורס מתרגלים הסטודנטים חומרים במתמטיקה שהינם בסיס ללימודי הכימיה. בנוסף, לרוב נדרשים הסטודנטים לעמוד בבחינת התאמה כדי לבדוק האם הקורס יכול להוות תמיכה מספיקה להצלחה במבחן.

רוב הקורסים משלבים לימודים פרונטאליים בקבוצות ופגישות תגבור אישיות. הסטודנטים מקבלים חומרים כתובים ונדרשים לתרגול רב בשיעור ובבית. בנוסף, בשבועות האחרונים של הקורס, לקראת מועד בחינת הבגרות עורכים מפגשי "מרתון" בהם מתרגלים פתרון בחינות בגרות מלאות (סימולציות). זאת על מנת לתרגל התמודדות עם האינטנסיביות והלחץ של המבחן עצמו.


פתיחה

תכנית הלימודים

נושאים הנלמדים במרבית הקורסים: יסודות בכימיה, מבנה קישור וסוגי חומרים, מהירות תגובה כימית, חמצון חיזור, מדידות, סטויכיומטריה, חומצות ובסיסים, ריאקציות כימיות, תרכובות פחמן, אנרגיה כימית, תעשיית אמוניה, שיווי משקל כימי, חשיבות התעשייה הכימית. עבור הגברה ל- 5 יחידות לימוד מתווספים הנושאים הבאים: שיווי משקל - חמצון חיזור, תרמודינאמיקה, ונושאי בחירה מתוך: פולימרים סינתטיים, חלבונים, סוכרים, ברום ותרכובותיו, ייצור דשנים בישראל, אלקטרוכימיה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ