ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה

לימודי הכנה לבגרות בהיסטוריה

קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה מכין את הסטודנט לקראת מבחן החובה בשתי יחידות לימוד וכן למבחן ההרחבה לחמש יחידות לימוד. הקורס מקנה ידע נרחב על הנושאים השונים המופיעים במבחן, וכן מלמד כיצד לנסח תשובה ממצה לשאלות במבחן. יתר על כן, מרבית קורסי ההכנה לבגרות בהיסטוריה משלבים לימודים עיוניים בדיונים המביאים התייחסות עכשווית המקשרת את העבר להווה.

שיטת לימוד זו הופכת את הלימודים למעניינים ו"מחייה" את התכנים. בשבועות האחרונים לפני מועד הבחינה מתקיימים תרגולים אינטנסיביים על פי מיקוד החומר לבחינה המתפרסם, באמצעות פיתרון של שאלות מבגרויות קודמות (מרתון). קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה מיועד לתלמידי תיכון ולתלמידים אקסטרניים המבקשים להכין את עצמם לקראת הבחינה הן מבחינת הידע הרחב הנדרש והן מבחינת יכולות הניתוח והחשיבה הנדרשות כיום במבחן הבגרות.
מידע נוסף:
פתיחה

בחינת בגרות בהיסטוריה

בחינת הבגרות בהיסטוריה הינה אחת מבגרויות חובה בתעודת בגרות. כל תלמיד נדרש להיבחן בשתי יחידות החובה (אשר כוללות 2 מבחנים). לתלמידים המעוניינים להיבחן ברמה של 5 יחידות לימוד (המזכות את הסטודנט בבונוס), ישנה אפשרות לגשת לבחינת בגרות נוספת, בחינה של 3 יחידות לימוד.

בעבר לימודי ההיסטוריה של ארץ ישראל היו מופרדים מההיסטוריה הכללית. כיום ההפרדה מתקיימת על פי התקופות: היסטוריה א' - היסטוריה יהודית וכללית בשנים 1920- 1870, היסטוריה ב' - היסטוריה יהודית וכללית בשנים 1920-1970. בחינת ההשלמה ב- 3 יחידות לימוד - כוללת נושאים שונים מתוכם התלמיד בוחר נושאים בהם הוא מתמקד.


פתיחה

תוכן הקורס

נושאים הנלמדים במרבית הקורסים המכינים לבגרות החובה של 2 יחידות לימוד: ישראל והעמים בסוף המאה 19 תחילת המאה ה-20, מלחמת העולם הראשונה, התנועה הציונית, הסדרי שלום לאחר מלחמת העולם הראשונה, בין שתי מלחמות עולם, בניית הבית הלאומי ויחסי בריטים- יהודים וערבים, ארצות האסלאם והיהודים שחיו בהן בין שתי מלחמות עולם, אנטישמיות, ברית המועצות והיהודים, קליטת עלייה ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ