ייעוץ לימודים חינם!

האקדמית עמק יזרעאל

תואר ראשון בעבודה סוציאלית

האקדמית עמק יזרעאל מציעה לימודים במסגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית.

תכנית הלימודים במסלול זה מכשירה את בוגריה כאנשי מקצוע מיומנים אשר יש באפשרותם להתמודד עם מגוון האתגרים בתחום מורכז, מרתק ומספק זה. הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים לבין התנסויות מעשיות, דבר המבטיח כי השתלבותם של הבוגרים בשוק העבודה, בקהילה ובארגונים הפרטיים, תהא קלה ופשוטה יותר. 

משך הלימודים
תואר ראשון בעבודה סוציאלית נפרש על פני תקופת זמן של כשלוש שנים.

תכנית הלימודים
הלימודים במסלול לתואר ראשון בעבודה סוציאלית כוללים חמישה מקבצים:
  • תיאוריות יסוד בתחום מדעי ההתנהגות ומדעי החברה - במסגרת מקבץ זה ירכשו המשתתפים ידע תיאורטי נרחב המהווה את הבסיס לעבודה הסוצאלית עצמה. הקורסים הנכללים בחלק זה מתמקדים בהיבטים תיאורטיים, בהיקף תופעות שונות ומאפייניהן, בדרכי התמודדות ועוד.
  • רווחה חברתית, חוק, מדיניות ושירותים - במסגרת מקבץ זה יעסקו המשתתפים בהכרות עם מערכת הרווחה, השירותים והחוקים, תוך ראייה ביקורתית ובמגמה לפיתוח אקטיביזם חברתי כעיקרי בקוד האתיקה של העבודה הסוציאלית.
  • לימודי מחקר - במסגרת מקבץ זה ירכשו המשתתפים כלים ומיומנויות לחשיבה מדעית ומיומנויות מחקר, החל בשימושים סטטיסטיים ושיטות מחקר כמותניות ואיכותניות ועד לכתיבה עצמאית של דו"חות מחקר. כמו כן, ירכשו המשתתפים כלים יישומיים בכתיבה מדעית ובשימוש במאגרי מידע.
  • תיאוריות והתערבויות בעבודה סוציאלית - תיאוריות והתערבות מהוות את הבסיס למקצוע העבודה הסוציאלית. לימודים אלו משלבים הכשרה מעשית.
  • סוגיות חברתיות ומסלולי העשרה מקצועית - חלק זה כולל שני מקבצי הוראה המוצעים בשנה השלישית ללימודים וחושפים את המשתתפים לסוגיות חברתיות איתן מתמודד העובד הסוציאלי בשגרת חייו: פרט, משפחה, קהילה, חברה ומדיניות.
התנסות מעשית
נוסף על התכנים העיוניים הנלמדים במסלול זה, יבצעו המשתתפים הכשרה מעשית. בשנה הראשונה יעסקו בחשיפה למגוון תחומי בעיה וצרכים, מענים ושירותים, שיטות התערבות מקצועית שונות ומדיניות רווחה. בשנה השנייה יתבצעו ההתנסויוץ במחלקות לשירותים חברתיים בנפת יזרעאל. בשנה השלישית ישתלבו הסטודנטים בארגוני רווחה וחברה, במסגרתם יתרגלו המשתתפים טיפול פרטני עם צרכני שירות ומשפחותיהם, ביצוע של פרויקטים קהילתיים או קבוצתיים.

תעודה
לבוגרי מסלול הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות יוענק תואר ראשון B.S.W בעבודה סוציאלית מטעם האקדמית עמק יזרעאל.

אפשרויות תעסוקה
בוגרי מסלול הלימודים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרות רווחה ובמסגרות טיפוליות שונות כמו מחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות, בתי חולים, פנימיות, בתי ספר, בתי סוהר, בתי אבות, שירותי הגירה וקליטה, מפעלי תעשייה, מערכת הבטחון וארגונים לשינוי חברתי.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ