ייעוץ לימודים חינם!

המכללה האקדמית גליל מערבי

מכינות להשלמת בגרויות ומכינות קדם אקדמיות

המכללה האקדמית גליל מערבי מציעה מגוון מסלולי לימוד במסגרת מכינות קדם אקדמיות. המכינות מציעות את כל התנאים לשיפור, השלמה ושידרוג של תעודת הבגרות יחד עם הכנה ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה או מוסדות על תיכוניים נוספים.

מכינה חד - שלבית
מכינה שנועדה להשלמת המקצועות החסרים בתעודת הבגרות, שיפור והגברה. תוכנית הלימודים כוללת 4-5 מהמקצועות הבאים: ספרות, עברית, היסטוריה, אזרחות, תנ"ך, מתמטיקה, אנגלית ומקצוע בחירה: גיאוגרפיה (5 יח"ל). לימודים במכינה נמשכים 9 חודשים (2 סמסטרים) ונפתחים בחודשים ספטמבר וינואר.

מכינה דו - שלבית
מכינה שנועדה להשלמת כל תעודת הבגרות, במהלכה מתקיימת הכנה לבחינות הבגרות בשני שלבים, על פי תוכנית מותאמת לכל תלמיד. המעבר משלב לשלב מותנה בעמידה בבחינות הבגרות ובהתאם להחלטת המוסד. השלב הראשון במכינה נמשך 9 חודשים, והשלב השני נמשך 5-9 חודשים (3-4 סמסטרים סך הכל). המכינה נפתחת בחודשים ספטמבר ופברואר.

מכינה אינטנסיבית להשלמת בגרות
מכינה שנועדה להשלמת בגרות במקצועות החסרים או שיפור ציונים בפרק זמן קצר. תוכנית הלימודים כוללת את כל מקצועות החובה, מתמטיקה (3,4 יח"ל), אנגלית (4,5 יח"ל) וגיאוגרפיה (5 יח"ל). לימודים במכינה נמשכים 5 חודשים (סמסטר אחד) ונפתחים בחודשים ספטמבר וינואר.

מסלול מדורג
מכינה שנועדה להשלמת מקצוע או שניים בכל סמסטר, בקצב אישי. משך הלימודים מותאם אישית לכל תלמיד, כשהמכינה נפתחת בחודשים ספטמבר וינואר.
מכינות ייעודיות

מכינת רענון
מספקת הכנה ללימודים אקדמיים במסלול רב תחומי של אוניברסיטת בר-אילן עבור מי שממוצע הבגרות שלו לא עומד בתנאי הקבלה. לימודים במסלול כוללים את המקצועות אנגלית, מתמטיקה, מבוא לסטטיסטיקה, הבעה עברית ומשטר מדינת ישראל. לימודים במסלול נמשכים 4 חודשים וחצי ונפתחים בחודשים אפריל וספטמבר.

מכינת 30+
מיועדת לבני 30+ שאינם עומדים בתנאי הקבלה ומכינה אותם ללימודים אקדמיים. לימודים במסלול כוללים אנגלית, מבוא לסטטיסטיקה, הבעה עברית, מדע וטכנולוגיה ומשטר מדינת ישראל. הלימודים נמשכים כסמסטר ונפתחים בחודשים ספטמבר, דצמבר, פברואר ומאי.

מכינה ייעודית באנגלית
מיועדת למי שאינו עומד בתנאי הקבלה באנגלית או רוצה לשפר את סיכויי להתקבל, ומספקת הכנה ללימודים אקדמיים. לימודים במכינה נמשכים כ- 6 שבועות וכוללים הכנה למבחן אמיר"ם ולרמה של 4 יח"ל אנגלית. המכינה נפתחת בחודשים ינואר, מאי, יולי ואוגוסט.

מכינה ייעודית בהבעה עברית
מיועדת למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה בהבעה עברית. לימודים במכינה נמשכים כ- 6 שבועות וכוללים הכנה להבנת הנקרא, לכתיבה אקדמית והכנה לבחינת פטור בהבעה עברית. המכינה נפתחת בחודשים מאי, יולי ואוגוסט.

מכינה ייעודית במתמטיקה
נועדה להכין מועמדים בעלי ציון בגרות ב- 3 יח"ל מתמטיקה לרמה של 4 יח"ל ולדרישות החוג לכלכלה. לימודים במכינה נמשכים 6 שבועות וכוללים מתמטיקה ברמה של 4 יח"ל. המכינה נפתחת בחודשים ינואר, מאי, יולי ואוגוסט.

מכינה קדם אקדמית 
מועדי הרשמה
למכינת ספטמבר - מתחילת מאי עד סוף אוגוסט.
למכינת ינואר - מתחילת נובמבר עד סוף ינואר.
למכינת 30 + -  בתיאום טלפוני עם המחלקה.

ליווי הסטודנטים
כל סטודנט המתקבל למכינות מקבל ליווי והכוונה לפי צרכיו מצוות היועצים של המכללה. צוות היועצים מסייע גם באיתור סטודנטים לקויי למידה ובהפנייתם לאבחון המאפשר קבלת הקלות משמעותיות בבחינות הבגרות.

סיוע כספי
סטודנטים רבים זכאים לסיוע גם במימון האבחון עצמו. סטודנטים שאובחנו כלקויי למידה, מוזמנים לקבל סיוע והדרכה באשר לזכויותיהם כמו גם עזרה ותמיכה במהלך הלימודים. בתום הלימודים מסייעים היועצים במתן הכוון להמשך לימודים ו/או השתלבות בעולם העבודה.

לחיילים משוחררים ולמשוחררי שירות לאומי עד גיל 26, העונים על תנאי הקבלה למכינות ועל פי הקריטריונים של החוק לקליטת החייל המשוחרר תשנ"ד (1993), פטור חלקי עד מלא משכר לימוד. כמו כן קיימת אפשרות לשימוש בכספי הפיקדון, במידה והסטודנט לא מקבל פטור משכ"ל. לזכאים העונים על קריטריונים כלכליים וחברתיים תינתנה מלגות קיום מטעם הקרן לקליטת החייל המשוחרר או האגודה לקידום החינוך או מינהל הסטודנטים במשרד הקליטה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים