ייעוץ לימודים חינם!

המכללה האקדמית ספיר

בית ספר לאומנות, חברה ותרבות

בית הספר לאומנות, חברה ותרבות של מכללת ספיר מזמין  סטודנטים בעלי כישרון הרוצים להשתלב בלימודים מרתקים ואיכותיים לפתח את כשרונם. ביה"ס מציע לימודים ברמה גבוהה, המועברים ע''י סגל איכותי, המעניק לסטודנטים יחס חם וליווי אישי בדרכם להפוך לאומנים, אנשי רוח ושוחרי תרבות שישתלבו בקהילת האומנות ויעסקו באומנות חזותית ובהדרכת והוראת אומנות. בוגרי בית הספר הם אמנים ומורים בעלי תודעה סביבתית, הרוצים לשפר את חיי התרבות בקהילה שלהם באמצעות מיצגים, פרויקטים בציור, פיסול, צילום, וידאו ועוד.

קורס מבוא לרישום

לימודי קורס רישום – מבוא מקנים כלים בסיסיים ברישום, טכניקות התבוננות וביקורת במדיה הפלסטית. במסגרת לימודי הקורס ילמדו התלמידים על מושגים ברישום, דרך התבוננות ותרגום למציאות, טיפול בפני השטח, תפישה מרחבית, פרופורציות, מבנה, חומריות והפשטה, דרך ביטוי עצמי של כל סטודנט. בסוף כל סמסטר יתקיים תרגיל מסכם ובסוף השנה יוגש התרגיל על פי נושא אישי.

קורס מבוא לציור

קורס מבוא בציור בבית הספר לאמנות של המכללה האקדמית ספיר הינו קורס המקנה יסודות ראשוניים לאמנות הציור, תוך שילוב תיאוריה והתנסות עם הבנת תפקיד הצבע בציור, למידה של טכניקות ציוריות שונות והכרות עם דרכי הבעה מגוונות של אמנים. הקורס הינו קורס מעשי וכולל בתוכו עבודה בסדנא, עבודות בית ודיון עליהן. לימודי הסמסטר הראשון מוקדשים בעיקר לתיאוריה ולפרקטיקה של תורת הצבע ולציור בצבעי אקריליק. לימודי הסמסטר השני עוסקים בצבעי שמן ובהבנה של יחסי הגומלין בין צבעוניות, צורה, חומר ותוכן.

קורס רישום וציור למתקדמים

קורס ציור ורישום מתקדם הינו קורס העוסק בפיתוח השפה האישית, ציורית של הסטודנט, תוך הבנה עמוקה של שפת האמנות ותהליכי יצירה, על רקע היכרות עם אמנים וגישות באמנות העכשווית. אופן הלמידה במסגרת קורס ציור ורישום מתקדם הינו אינדיבידואלי ומתמקד בקידומו של כל סטודנט וסטודנט באופן אישי. כחלק מאופן למידה זה יערך בניה של מערך ציורי סביב נושא אישי שמעסיק את הסטודנט, שיהווה נקודת מוצא לתהליך היצירה שלו. התלמיד ירכוש ידע אודות הצבה בחלל, יחסים וקונטקסט אישי מול תרבותי קולקטיבי. כחלק מתהליך הלמידה ידונו התלמידים בכיתה אודות עבודותיהם ואלו יזמנו שיחות והקשרים מתוך יצירותיהם של אמנים נוספים בני זמננו.

קורס צילום אומנותי

לימודי צילום מקנים בדיקת יתרונות וחסרונות של שימוש במצלמות דיגיטאליות לעומת מצלמות אנאלוגיות, מעניקות ידע אודות ההבדלים הצורניים והטכניים והאסתטיים ביניהם. הם מציעים היכרות והתנסות עם ז'אנרים שונים בצילום - צילום סטודיו, עיתונות, צילום מבוים, תיעודי, אישי, תוך למידה אודות ההבדלים בין התחומים השונים מבחינה רעיונית וטכנית. הלימודים אף יעניקו מידע אודות שימוש טכני במצלמה ואופן תפעולה לצורך השגת תוצאות צילום טובות יותר. הקורס יתמקד גם באופן עריכה והגשת העבודות בפורמטים שונים. לימודי הקורס מכוונים לחשיבה ויצירה המובילה לפיתוח שפה צילומית אישית של כל סטודנט. בכל מפגש תערך היכרות עם צלמים ועם עבודות רלוונטיות מתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודות מגובשות של צלמים שפיתחו שפה ייחודית ואישית.

קורס וידיאו ארט

לימודי וידאו ארט – מבוא, מטעם בית ספר לאמנות של המכללה האקדמית ספיר, הינם לימודי מבוא לוידאו ארט ומושגים בשפת האמנות, עריכה וקונספציה – מושגים בשפת הקולנוע ועוד. במסגרת הלימודים יתקיימו לימודים עיוניים בצד לימודים מעשיים, הכוללים צילום, עיצוב ועריכה. נושאי הקורס כוללים: הקניית מיומנות בסיסית  בתכנת הפרימייר, הבנה של עריכה ככלי רעיוני ומניפולטיבי, עבודות וידאו, קולנוע, וידאו קליפים, ההרצאות פרונטליות ומעשיות, תרגולים ועוד. 

קורס אוצרות

מטרת לימודי הסדנה היא פיתוח וקידום זיקה טבעית וגישה משוחררת של הסטודנטים אל עולם האמנות המודרנית והעכשווית. לימודי אוצרות בבית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר הינם לימודי סדנה ייחודיים. במסגרת סדנת האוצרות יונחו תלמידי הקורס לאצור תערוכה בחלל התצוגה שבבית הספר ולהפנים את מעמדה של האוצרות כמדיום וכפרקטיקה אמנותית. בתום לימודי הקורס יקימו התלמידים תערוכה בגלריה הלימודית בה התלמידים יהיו שותפים פעילים בכל עבודת האוצרות החל מבחירת העבודות ועד תלייתן כולל עיצוב והפקת הזמנה וייחצון התערוכה.

קורס מבוא לפיסול קרמי

במהלך לימודי קורס מבוא לפיסול קרמי וקדרות יתקיימו סדנאות מיוחדות של יום אחד במגוון נושאים שוני כמו: עיטור, ציור וקישוט, שילוב חומרים שונים עם החומרים הקרמיים, שרפת רקו, שריפות בור וסדנת אדובה. במשך שנת הלימודים ישמעו התלמידים הרצאות בנושאים רלוונטיים שונים ויכוונו לקריאת טקסטים מתוך ספרים שיהיו בסדנא. לקראת סיום הלימודים יגישו התלמידים עבודת גמר באובניים ועבודת יד שתלווה בהכנה רעיונית ואומנותית ותוגש לתערוכה וביקורת עבודות בסוף שנת הלימודים. במהלך לימודי הסדנא יינתן ליווי אישי בהתאם להתקדמות האישית של כל תלמיד.

קורסי קדרות

בית הספר לאומנות של המכללה האקדמית ספיר מציע קורסי קדרות ברמות שונות - מבוא לקדרות וקרמיקה וקדרות למתקדמים. בקורס מבוא לקדרות השיעורים בנויים על מנת לפתח ולשפר מיומנויות קדריות והבנה צורנית, יסודות עבודה על האובניים, שריפה צביעה עיטור וזיגוג. התרגילים יותאמו ליכולת ולרצונות של כל תלמיד. בקורס קדרות וקרמיקה למתקדמים יעסקו הלומדים בהתמודדות אישית עם נושאים שונים בפיסול קרמי, עיצוב בבניית יד ואובניים תוך שימת דגש על גיבוש חשיבה אומנותית, עיצובית, אסתטית ויכולת טכנית ביצועית. במהלך הלימודים ינתן דגש על עבודה נכונה באובניים ושיפור היכולת הטכנית והעיצובית וכן אודות בניית יד ופיסול קרמיקה, דרך למידה על הטכנולוגיה של הקרמיקה, באמצעות שיעור טכנולוגיה שמטרתו העמקה ועבודה מעשית במעבדה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ