ייעוץ לימודים חינם!

קורס GRE

לימוד GRE - ללמוד לבחינת הקבלה ללימודים בחו"ל

מבחן Graduate Record Examination) GRE) הוא מבחן כללי ממוחשב שמיועד למעוניינים להתקבל למוסדות לימודים גבוהים בחו"ל. קורס הכנה למבחן GRE מכשיר ומתרגל סטודנטים בכל המיומנויות הנדרשות במבחן GRE. שיפור מיומנויות קריאה והבנה באנגלית יעזרו לסטודנט בהמשך דרכו בלימודיו האקדמיים בחו"ל. המבחן בודק בעיקר את יכולתו המילולית של הנבחן, יכולתו הכמותית וכישורי כתיבה אנליטית.

המבחן הינו מבחן ממוחשב הכולל ארבעה חלקים. אחד הפרקים שאינו מזוהה אינו נחשב בציון, פרק מחקרי- פרק פיילוט (בדומה לבחינה פסיכומטרית). קיימים מוסדות אשר מציעים הכנה למבחן באמצעות ספרים, וכן מוסדות המציעים קורסי הכנה פרונטליים. הבחינה מתקיימת מספר פעמים בשנה והיא נערכת בישראל ובשאר העולם. ניתן להיבחן אחת לחודש קלנדארי, אך קיימת הגבלה לפיה אין להיבחן יותר מ- 5 פעמים בשנה. 
מידע נוסף:
פתיחה

מה זה GRE?

"Graduate Record Examination" היא בחינה הנדרשת על-ידי מרבית מוסדות הלימוד האמריקאים. הבחינה נערכת על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה האמריקאי, ומאחר שהיא מתקיימת מול מחשב הבחינה הינה אדפטיבית - כלומר, השאלה הבאה מוצגת בהתאם לתשובות שענה הנבחן על השאלה הקודמת. מטרת הבחינה אינה לבדוק ידע אקדמי של המועמד, אלא שהיא תורמת לדירוג המועמד ללימודים אקדמיים גבוהים, ומתווספת למכלול הפרמטרים שדרכם נאמד המועמד, בנוסף לציוני הB.A, מכתבי המלצה וראיון אישי.

המבחן בא לבדוק ידע כמותי, כתיבה אנליטית וידע בתחום המילולי. חלק הכתיבה האנליטית מופיע ראשון והוא מורכב משני חלקים. בחלק הראשון הסטודנט נדרש לכתוב חיבור על אחד משני נושאים המוצגים לו. בחלק השני מוצג בפני הסטודנט טיעון ועליו לנתח אותו באופן ביקורתי.

החלקים המילולי והכמותי מופיעים בסדר מתחלף וכוללים שאלות ניסיוניות שאינן נחשבות בציון הבחינה. חלק הכתיבה האנליטית והחלק המילולי בנויים משאלות "אמריקאיות" שכוללות הבנת הנקרא, השלמת משפטים ואנלוגיות ויחס בין מילים. בפרק החשיבה הכמותית נדרש הסטודנט לפתור בעיות לוגיקה ואריתמטיקה, לנתח מסקנות מגרפים וטבלאות ולהתייחס להשוואות כמותיות. מבחן GRE הוא מבחן אדפטיבי המתאים את עצמו לרמת הנבחן.
פתיחה

מה לומדים בקורס GRE?

קורסי GRE באים להכין את המועמד למבחן. בדומה להכנות למבחן הפסיכומטרי אשר הנהוגות בישראל, גם למבחן GRE מומלץ להערך. קורס GRE מאפשר לניגשים למבחן להכין עצמם בצורה האופטימלית ביותר. הקורס מועבר על-ידי אנשי מקצוע מנוסים, אשר מכירים היטב את מבנה המבחן, את טיב השאלות הנשאלות, וכן את העדכונים הנערכים בו מעת לעת. קורסי GRE מכין את המועמדים למבחן, החל ברמת התרגול וכלה בהתמודדות עם לחץ בעת המבחן. ניסיון המורים מאפשר להם להעניק לתלמידים את כלל הכלים הנחוצים להתמודדות רגועה ונכונה עם מבחן הGRE, שלעתים עשוי להלחיץ את הניגשים אליו.

מרבית קורסי הGRE מלמדים את הנושאים הבאים: הכרת מבנה הבחינה ואפשרויות הבחירה, העשרת אוצר המילים באנגלית, טכניקות לקריאה מהירה והבנה עמוקה של הטקסטים, הפרדה בין עיקר וטפל במהלך הקריאה, טכניקות לפתרון בעיות במתמטיקה במהירות, שיפור יכולות כתיבה באנגלית, דרכים להימנע מטעויות תחביר ודקדוק, חלוקה נכונה של זמן המבחן ועוד. הקורס מועבר בשפה האנגלית, והוא מבוסס על תרגולים רבים וסימולציות - הן בכיתה והן בבית. 
פתיחה

למי מתאים ללמוד GRE?

קורס GRE מיועד לסטודנטים אשר מעוניינים להתקדם וללמוד במוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל לתארים מתקדמים, ונדרשים לעבור את בחינת הGRE לשם מיון וקבלה. הקורס מאפשר מסגרת יציבה ותומכת להכנה למבחן, המסגרת הלימודית מקנה כלים טובים להתמודדות עם הבחינה, ולכן היא מומלצת עבור אקדמאים שעליהם להיבחן בה.

עם ההרשמה למבחן, נשלחת לסטודנט תוכנת GRE POWERPREP הכוללת הדרכה כיצד להשתמש במערכת הממוחשבת. סטודנטים שלומדים לקראת המבחן במסגרת הקורס יוכלו להיעזר במדריכים בהבנת המערכת הממוחשבת, כך שבמהלך הבחינה עצמה יוכלו להתמקד בה ובתכנים, ולא יאלצו לגרוע מזמנם כדי להתעסק בעניינים טכניים הקשורים למערכת.
פתיחה

יתרונות הלימודים בחו"ל

ללימודים בחו"ל יש יתרונות רבים, בפרט לימודים בארה"ב - ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות!
לימודים מחוץ לגבולות ישראל הם מתכון לחוויה יוצאת דופן, שאף שהיא מכילה גם קשיים לא מבוטלים, היא מעצימה, פותחת הזדמנויות רבות - אישיות, אקדמיות ועסקיות, ומעניקה שלל מעלות שלא ניתן לקבל בשום דרך אחרת. לימודים בחו"ל טומנים בחובם מפגש מעמיק עם תרבויות חדשות, אתרים מיוחדים ומסורות חברתיות יוצאות דופן.

פעמים רבות לימודים בחו"ל מאפשרים להיצמד ולהתקרב אל "מרכז העניינים" - כך לדוגמה, מי שבוחר ללמוד אופנה באיטליה זוכה לטעום מהעשייה ומהידע העדכני והחשוב בתחום. באופן דומה, סטודנט שחוקר ספרות אנגלית ימצא כי אנגליה היא מקום המתאים ללמוד בו, וחוקר של מזרח אסיה שיבצע את מחקריו במהלך שהות ביפן או בקוריאה יקבל ערך מוסף למחקריו, שלא היה מתקבל לו היה מבצע אותם מישראל.

בנוסף לכך, לימודים בחו"ל מאפשרים התמקצעות בתחומים רבים שאינם מפותחים דיים בישראל. ומכאן, שפעמים רבות תואר מתקדם שלמד בחו"ל פותח אפשרויות אקדמיות או תעסוקתיות רבות, שאינן זמינות עבור סטודנטים שלומדים בישראל. משום שברחבי העולם ישנם מוסדות לימוד רבים שמחזיקים ברמה אקדמית גבוהה לאין שיעור, לימודים בחו"ל משפרים את המעמד המקצועי של הסטודנט, ופותחים לו דלתות משמעותיות רבות.
פתיחה

תהליך קבלה ללימודים בחו"ל

ללימודים בחו"ל יתרונות רבים, אולם חשוב להתחיל את תהליך הקבלה זמן רב לפני - בין שנה לשנתיים טרם תחילת הלימודים העתידיים.
תהליך הקבלה ללימודים בחו"ל כולל השוואה בין מוסדות הלימוד השונים, תוך דגש למטרות האישיות של המועמד. מומלץ לסמן כמה מוסדות לימוד שבהם ברצוני ללמוד, ולא ללהסתפק באחת. יש לזכור: תהליך קבלה ללימודים הוא לעתים ארוך ומייגע, וכולל גם אכזבות. לכך - כדי להגדיל את הסיכויים להתקבל מומלץ למצוא כמה מוסדות לימוד המתאימות למטרות ולרצונות המועמד.

לאחר בחירת המקומות שברצונך ללמוד בם (בהתאם לקורסים/מרצים מומלצים, תנאי מגורים, מלגות, עלות כלכלית וכו'), יש לוודא שתנאי הקבלה הבסיסיים הם כאלו שביכולתך להשיג, ולבחון לאילו מבחנים עליך לגשת (בארה"ב לדוגמה: GRE, TOFFEL, GMAT, MCAT, LSAT), וכן להירשם למבחן! מכאן, עליך להירשם דרך טופסי ההרשמה (כיום, למרבית האוניברסיטאות ניתן להירשם באופן אלקטרוני, אולם לעתים יש לשלוח תעודות רשמיות ומקוריות בדואר). בשלב הבא כדאי להתחיל להתכונן למבחנים, מומלץ בעזרת הקורסים המתאימים, על מנת להעלות את הציונים וכפועל יוצא גם את סיכויי הקבלה. לעתים נדרשים ראיונות קבלה ודרישות נוספות, מעבר ל"ציונים הייבשים".

כעת, יש לחכות לתשובה מהאוניברסיטאות. אם תקבל תשובות חיוביות, חשוב לזכור לאשר את כוונתך ללמוד במוסד, ולשלם את המקדמה לפני שנת הלימודים.
בהצלחה!

 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ