ייעוץ לימודים חינם!

קורס GMAT

לימודי GMAT - קורסי הכנה למבחן ה- GMAT

כדי להתקבל ללימודי תואר שני במנהל עסקים (MBA) בארץ או בחו"ל ישנם מספר אמצעי סינון. אחד מהם הוא מבחן ה-GMAT. מבחן זה נערך בצורה ממוחשבת ברחבי העולם והוא מיועד לבדיקת רמת המועמדים בנושאים הבאים: יכולות מילוליות (שאלות של הבנת הנקרא, השלמת משפטים ושאלות היגיון), יכולות כמותיות (שאלות ניתוח ופתרון בעיות) ויכולת כתיבה אנליטית של הנבחן (ישנו נושא אחד עליו יש לכתוב חיבור). מבחן ה-GMAT זהה בכל מדינה והוא נערך בשפה האנגלית.

מבחן ה-GMAT נכתב על ידי ארגון אמריקאי (Graduate Management Admission Council) שלא קשור למוסד לימודי מסוים. ישנם חילוקי דעות בעניין שימושו ככלי סינון, אך עם זאת, במרבית מוסדות הלימוד, מבחן ה-GMAT מחייב בעת הגשת מועמדות ללימודי MBA בארץ ובחו"ל. בחלק ממוסדות הלימוד ישנה אפשרות קבלה ללא מבחן ה-GMAT על ידי פקטורים אחרים (לדוגמה, הצטיינות בתואר הראשון). קורס GMAT נועד להכשיר ולהכין את המועמדים למבחן ה-GMAT. הקורס מתרגל את הסטודנטים ומעניק להם את המיומנויות הנדרשות להצלחה במבחן. במהלך הקורס לומדים על חלקיו השונים של המבחן והנושאים הכלולים בו ועורכים סימולציות רבות.

למי מתאים ללמוד קורס GMAT?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על מבחן GMAT

מבחן GMAT מתנהל באמצעות המחשב והשאלות בו מותאמות לנבחן על סמך הרמה שלו (מבחן אדפטיבי). כל הנבחנים מתחילים את המבחן עם שאלה ברמה בינונית. לאחר מכן, ניתן לעלות בדרגת הקושי או לרדת. אלה שיענו נכונה על השאלות הראשונות יתקדמו ברמת הקושי ויתמודדו עם בעיות קשות יותר ויותר, עליהן יקבלו ניקוד רב יותר. אלה אשר לא יצליחו לפתור את השאלות הראשונות, יקבלו שאלות קלות יותר ובהתאם פחות נקודות. הזמן הכולל של המבחן הוא 4 שעות (כולל הפסקות). בדומה לבחינה הפסיכומטרית, הציון האפשרי במבחן GMAT נע בין 200-800 נקודות. תוצאות המבחן תקפות לחמש שנים.

המבחן מורכב מחלק כמותי המכיל 37 שאלות, חלק מילולי המכיל 41 שאלות וחלק חשיבה משולבת המכיל 12 שאלות. החלק האחרון במבחן הוא כתיבת חיבור, ישנו נושא אחד עליו יש לכתוב את החיבור. כל חלק מוגבל בפרק זמן שונה וישנה שיטת ניקוד שונה.
פתיחה

תכני קורס GMAT

בין הנושאים הנלמדים בקורס GMAT: היכרות עם חלקי המבחן, לימוד וחזרה על נושאים שונים במבחן, שיטות לכתיבת חיבורים ותרגול כתיבת חיבורים, היכרות עם סוגי שאלות במבחן, שיפור מיומנויות קריאה, הרחבת אוצר מילים, לימוד שיטות תומכות התארגנות במבחן, טיפים למענה מהיר ונכון על שאלות, שיטות לסינון תשובות ותרגול רב של עבודה עם הפורמט הממוחשב של הבחינה. במהלך הקורס מתבצעות הדמיות מבחן מדויקות כדי להרגיל את הסטודנטים לאופי הבחינה. 

סטודנטים המעוניינים ללמוד בתכניות לימודים בחו"ל עוברים סדנאות Application. ברוב הקורסים הסטודנט יכול להרחיב את אוצר המילים שלו בעזרת עבודה מול תוכנה המותאמת לכך. התרגול בבית מהווה בכל הקורסים חלק מהותי מההכנה לבחינה. תרגול בכיתה לבד אינו מספיק.

פתיחה

קורס GMAT - קהל היעד

מבחן ה-GMAT מיועד לסטודנטים במהלך לימודיהם או לבעלי תואר ראשון שמעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני במנהל עסקים (MBA). המבחן הינו אמצעי סינון מוסכם באוניברסיטאות בארץ או בחו"ל. קורסי ההכנה למבחן GMAT מיועדים למועמדים שמבקשים לשפר את ידיעותיהם ואת המיומנויות הנבדקות במבחן ועל ידי כך לשפר את ציון הבחינה.

היות וציון הבחינה תקף לחמש שנים, קורס GMAT יכול להתאים לסטודנטים כבר בשנה השלישית לתואר הראשון ואפילו לסטודנטים בשנה השנייה לתואר אשר מעוניינים להמשיך לתואר שני עם סיום הלימודים.  


פתיחה

קורס GMAT - מסלולי הלימוד

קורסי ההכנה למבחן GMAT מתקיימים במתכונות שונות ומגוונות. ישנם מוסדות לימוד המציעים קורסים שמתעמקים בחלק מסוים מן הבחינה לדוגמה, בחלק הכמותי, קורסים כאלו מתאימים למועמדים שמתקשים בחלק אחד. ישנם קורסים ארוכים שכוללים התעמקות בכל הנושאים וביצוע סימולציות לקראת המבחן. קורסים כאלו יארכו בדרך כלל חודשיים. בחלק מן המוסדות ניתן למצוא קורס GMAT המאפשר למידה עצמית לצד עזרה מקוונת ממוסד הלימודים. אורך הלימודים משתנה גם בהתאם לכמות המפגשים השבועיים. לרוב קורס הכנה למבחן GMAT אורך בין חודש לשלושה חודשים.

מבחן ה-GMAT דומה לבחינה הסיכומטרית בכך שאין דרך אחת ללמוד, אנשים שונים ימצאו שיטות שונות שמתאימות להם יותר. רצוי לברר אודות המסלולים השונים ולמצוא את הקורס שיתאים לאופי ולדרך הלמידה של המועמד.
פתיחה

המחלוקות סביב מבחן GMAT

מבחן ה-GMAT מעורר חילוקי דעות רבים בעולם האקדמיה אודות יעילותו. רבים טוענים שציון גבוה במבחן GMAT אינו מהווה ערובה להצלחת הסטודנטים. על אף חילוקי הדעות, השימוש במחבן GMAT ככלי סינון אינו נמצא בירידה ומאוד קשה להתקבל ללימודי תואר שני ללא מבחן GMAT, במיוחד בפקולוטות הנחשבות יותר. מוסדות לימוד רבים אמנם מבקשים ציון GMAT בעת הגשת מועמדות ללימודים, אך הם מתחשבים בציון הבחינה בדרכים שונות ולעיתים נותנים יותר משקל לציוני התואר הראשון.

כיום, מבחן GMAT חשוב ביותר והשימוש בו נמצא במגמת עלייה. ציון מוצלח במבחן ה-GMAT יכול לחפות על ציוני התואר הראשון או אי עמידה בתנאים מסוימים אחרים. מומלץ מאוד לעשות קורס GMAT כדי לקבל ציון גבוה.
פתיחה

GMAT - רישום למבחן ומועדי המבחן

מבחן GMAT נערך בישראל במרכז בחינות מיוחד הממוקם ברחוב בן גוריון 2 ברמת גן. המבחן מתקיים פעמיים בשבוע. לצורך הרישום יש לשלם 250 דולר, הרישום מתבצע דרך אתר האינטרנט הרשמי של מבחן GMAT (בכתובת: www.mba.com). ישנה אפשרות להירשם דרך הטלפון עם מרכז ההרשמה (נמצא באנגליה).

ניתן לגשת למבחן חמש פעמים במהלך השנה. יש להירשם בהפרש של חודש מהבחינה האחרונה של הנבחן.
פתיחה

GMAT - מידע נוסף

מבחן ה-GMAT הינו מבחן מחייב בעת קבלה ללימודי תואר שני במנהל עסקים. כמעט בכל מוסדות הלימוד בארץ, בשונה ממוסדות הלימוד בחו"ל, נדרש ציון כמותי בלבד. ישנם גם מוסדות לימוד מעטים מאוד שאינם דורשים ציון כלל.

בנוסף, ברוב מוסדות הלימוד בארץ ישנה אפשרות לקבל פטור ממבחן GMAT. לצורך כך, על המועמד לעמוד בתנאי קבלה מחמירים יותר, כגון, ציון גבוה בתואר הראשון או זכאות לתואר שני. בכל מקרה, ציון גבוה במבחן GMAT מהווה יתרון בידי המועמדים לתואר השני במנהל עסקים.

 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ