ייעוץ לימודים חינם!

קורס פסיכומטרי ברוסית

רוצים להצליח בפסיכומטרי?

קורס פסיכומטרי ברוסית מקנה ידע ומיומנויות הנדרשות לטובת הצלחה במבחן הפסיכומטרי. הבחינה הפסיכומטרית ברוסית כוללת פרקי חשיבה מילולית ברוסית, פרקי חשיבה כמותית ברוסית ופרקים באנגלית. מי שנבחן במבחן פסיכומטרי בשפה זרה או בנוסח המשולב, חייב לעבור גם מבחן בעברית הנקרא מבחן יע"ל, עליו נפרט בעמוד זה.

כמו כן, בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המידע המפורט על הבחינה הפסיכומטרית בשפה הרוסית. קריאה בשפה זרה איטית פי כמה וכמה מקריאה בשפה מוכרת יותר, בעיקר שפת אם של הקורא. מאחר ובמבחן הפסיכומטרי הזמן דוחק, קריאה ומענה מהיר של שאלות הינה גורם מפתח להצלחה בבחינה וקבלת ציון פסיכומטרי גבוה. לכן חשוב מאוד לשקול איזו בחינה עדיפה (שפה זרה או מבחן משולב).
 
מידע נוסף:
פתיחה

מבחן יע"ל

נבחנים אשר השפה בה הם שולטים הינה רוסית ומעוניינים להיבחן בשפה, נדרשים להיבחן תחילה במבחן הנקרא מבחן יע"ל. מבחן יע"ל בוחן את יכולת הנבחן בכתיבת חיבור וברמה בסיסית ביותר של השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. מטרתו של מבחן יע"ל היא לקבוע את רמת השליטה של הנבחן בשפה העברית. הציון במבחן יע"ל אינו נכלל בציון הפסיכומטרי, והוא מדווח בנפרד מציון הבחינה הפסיכומטרית.
פתיחה

מידע כללי על הבחינה הפסיכומטרית בשפה הרוסית

מבחני פסיכומטרי שאינם בשפה העברית מתקיימים במועדים מסוימים בלבד. מדובר לרוב בשני מועדים: ביוני ובאפריל. כמו כן, בחינות שאינן בשפה העברית מתקיימות רק במיקומים מסוימים, כך שאם בחרת להיבחן בבחינה בשפה הרוסית, ייתכן ותתבקש להיבחן במקום השונה מזה שביקשת. חשוב לציין כי הבחינה הפסיכומטרית בשפה הרוסית, זהה לבחינת הפסיכומטרי בשפה הרוסית מבחינת התוכן. כמו כן, לשינוי בשפת הבחינה אין שום השפעה על הציון.

כמו כן, קיימת אופציה נוספת לבחינה משולבת. במבחן המשולב בשפה האגנלית, השאלות מוצגות במלואן באנגלית ובעברית, ומילים נבחרות מתורגמות לשפה הרוסית. בישראל ישנם עולים ותיקים רבים אשר שליטתם בשפה העברית אינה טובה ושליטתם ברוסית כבר אינה כפי שהיתה בעבר, ולכן מעדיפים הם את הבחינה המשולבת.
פתיחה

תכנית הלימודים בקורס

הסטודנטים לומדים ממורים מקצועיים, זוכים ליחס אישי התומך בהם ומעצים את מימוש הפוטנציאל האישי. רוב הקורס מועבר בשפה הרוסית. במבחן הפסיכומטרי בשפה זרה ישנם שלושה סוגי פרקים: חשיבה כמותית בה השאלות כתובות בשפה הרוסית, חשיבה מילולית בה השאלות כתובות בשפה הרוסית ופרק האנגלית.
פתיחה

הרשמה ותרגול

בעת ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית, יש לרכוש ערכת הרשמה לנוסח המשולב ולא את הערכה הרגילה. מומלץ להסתכל ואף לבצע את הבחינה לדוגמא בשפה הרוסית, אותה תוכלו למצוא בחוברת ההרשמה ובאתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה. כמו כן, לקט נוסף של בחינות לדוגמא ניתן לרכוש בפנייה ישירה למרכז הארצי לבחינות והערכה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ