ייעוץ לימודים חינם!

קורס יע"ל

לימודי יע"ל - להתכונן היטב לבחינת יע"ל!

מבחן יע"ל (ידע עברית לעולים), מיועד למעוניינים להתקבל ללימודים גבוהים אשר ניגשו לבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית. במקרים אלו, הבחינה היא תנאי קבלה למרבית מוסדות הלימוד, והציונים בבחינה משמשים כדי לקבוע את רמת העברית של הסטודנט. הציונים מדרגים את רמת השליטה בעברית, כשציונים נמוכים מהקריטריון שנקבע על-ידי מוסד הלימוד, יתכן ויחייבו לימודי עברית באקדמיה.

המבחן נועד לבחון את ידיעת המועמד ללימודים בתחומים שונים של השפה העברית: שימוש נכון ושליטה במילות קישור, מילות יחס, צורות יחיד ורבים, נטיות וזמני הפועל ואוצר מילים. כמו כן, קיים בבחינה חלק של כתיבת חיבור הנועד לבדוק את יכולת הביטוי בכתב של המועמד ללימודים. 
מידע נוסף:
פתיחה

ספר הכנה לבחינה

למעשה, על מנת להתכונן לבחינה אין הכרח להשתתף בקורס. צוות הכותבים של חברת ניב רווח פסיכומטרי יצר עבורכם ספר הכנה לבחינה המכיל את כל המידע, התרגילים והחזרות הנדרשים להצלחה בבחינה. משמעות הדבר היא כי ניתן ללמוד באופן עצמאי, תוך היעזרות במערכת התמיכה שלנו באתר, ולהצליח בבחינה ובמקביל לחסוך אלפי שקלים.
פתיחה

מבנה מבחן יע"ל

המבחן מסווג את המועמדים לחמש רמות: נכשל, רמה א', רמה ב', רמה ג' ופטור. הדרישות לקבלה שונות בין מוסד למוסד אך לרוב מועמד שלא נבחן או שנבחן ולא הגיע לרמה א' לכל הפחות, לא יורשה להתחיל את לימודיו באוניברסיטה. מבחן יע"ל כולל שני חלקים: חלק ראשון - שאלות רב בררתיות (שאלות אמריקאיות) בנושאי השלמת משפטים, הבנת הנקרא וניסוח מחדש, בחלק השני נדרשים הנבחנים לכתוב חיבור (כתיבה של חיבור בן 12-15 שורות בנושא שניתן). המבחן אורך שעה וחצי.

פתיחה

ציוני בחינת יע"ל

סכום התשובות הנכונות בפרק השאלות האמריקאיות מהווה את ציון הגלם של הנבחן, ולאחר מכן מתורגם ציון הגלם לציון בסולם אחיד של 50 - 150. בשלב השני מחשבים את ציוני החיבור - אותו בודקים במקביל שני מעריכים (בודקים/בוחנים) שונים לפי ארבעה פרמטרים שונים: תוכן החיבור, מבנה החיבור, עושר לשוני ותקינות הלשון. כל אחד מהבודקים המעריכים את החיבור נותן ציון נפרד, וציון החיבור שמקבל הנבחן הוא למעשה ממוצע הציונים שקיבל משני הבודקים הבלתי תלויים. גם ציון החיבור ניתן לפי סולם ציונים אחיד של 50 עד 150.

לבסוף, חישוב הציון הכללי ביע"ל - הציון הכללי הוא ממוצע משוקלל שבו משקלו של הציון בפרקי שאלות הבררה הוא 2/3 מהציון ומשקלו של ציון החיבור הוא 1/3 מהציון הכללי. סולם הציונים הכלליים בבחינת יע"ל גם הוא מ-50 עד 150.
פתיחה

מטרות הקורס

קורס הכנה למבחן יע"ל משפר מיומנויות קריאה וכתיבה של הסטודנט ומגדיל את אוצר המילים. הסטודנטים לומדים את מבנה הבחינה וסוגי שאלות המופיעים בה. לומדים אסטרטגיות למענה ולניהול זמן נכון בבחינה. בקורס הכנה הסטודנטים מתרגלים מענה על שאלות ממבחנים קודמים וכתיבת חיבורים בנושאים שונים, מקבלים משוב אישי המאפשר תרגול וחיזוק נקודות חולשה ועורכים סימולציות למבחן.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ