ייעוץ לימודים חינם!

קורס אמי"ר/אמיר''ם

לימודי אמי"ר/אמיר"ם - להצליח בבחינת המיון באנגלית

סטודנטים לעתיד המתכננים ללמוד באקדמיה והחלו את הליך הרישום בוודאי כבר התוודעו למבחן אמי"ר או לחלופה הממוחשבת שלו, מבחן אמיר"ם.

מבחנים אלה הם אחד מאמצעי הסיווג לרמת האנגלית לאלו המבקשים להירשם ללימודים אקדמיים. בעזרתם יכולים מוסדות הלימוד השונים לבחון את רמת המועמד בשפה האנגלית ובהתאם אליה להחליט כמה קורסים באנגלית יהיה עליו לקחת במהלך התואר, או האם הוא פטור מקורסים באנגלית כלל. 

מבחני אמי''ר ואמיר"ם נערכים מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. מבחן אמי''ר מתקיים בחמישה מועדים שונים בכל שנה בפורמט של מבחן בכתב. לעומת זאת מבחן אמיר"ם הינו מבחן ממוחשב, אליו נרשמים במוסד הלימודים האקדמי בו הנבחנים עתידים ללמוד והוא גם נערך שם.

כאן תוכלו למצוא את כל המידע אודות מבחני אמי"ר ואמיר"ם, כמו גם על קורסי ההכנה וספרי ההכנה, אשר יכינו אתכם למבחנים אלה באופן הטוב ביותר ויסייעו להצלחתכם. 
 
מידע נוסף:
פתיחה

מה ההבדל בין מבחן אמי"ר למבחן אמיר"ם?

גם מבחן אמי"ר וגם מבחן אמיר"ם משרתים את אותה מטרה עיקרית: שניהם נועדו לסווג את רמת האנגלית של הנבחן לקראת לימודים במוסד להשכלה גבוהה. כמו כן, שניהם בנויים באופן זהה לחלוטין מבחינת פרקי הבחינה וכוללים אותם נושאים. עם זאת, יש בניהם הבדלים מסוימים:

ראשית, מבחן אמי"ר מנוהל על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה לכן, בדומה לפסיכומטרי, מתקיים במועדים מסוימים במהלך השנה ברחבי הארץ. לעומת זאת, מבחן אמיר''ם נערך בזמנים שונים בכל מוסד לימודים לפי שיקול דעתו. בהתאם לכך ההרשמה למבחן אמי"ר נעשית דרך המרכז הארצי, ולמבחן אמיר"ם נרשמים במוסד הלימודים עצמו.

שנית, בעוד שמבחן אמי''ר נערך בכתב, אמיר''ם הוא מבחן ממוחשב. הבדל נוסף טמון בכך שמבחן אמיר"ם הממוחשב הוא מבחן אדפטיבי, כלומר תוכנת הבחינה מתאימה את השאלות לרמת הנבחן. לעומת זאת למבחן אמי''ר נוסח אחיד לכולם.

למידע נוסף אודות ההבדלים בין שני המבחנים אנו מזמינים אתכם להיעזר בלינק המצורף - מבחן אמיר לעומת מבחן אמירם.
פתיחה

מבנה בחינות אמי''ר ואמיר''ם

נושאי הבחינה במבחני אמי"ר ואמיר''ם זהים. שניהם כוללים שלושה פרקים: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. עם זאת, בעוד שמבחן אמי"ר בנוי בדומה לעקרונות הבחינה הפסיכומטרית, כלומר בשני החלקים הראשונים של הבחינה השאלות מסודרות לפי רמת קושי עולה ובחלק של הבנת הנקרא השאלות מסודרות לפי סדר הופעת המידע בטקסט הנתון, מבחן אמיר''ם הוא מבחן אדפטיבי, כלומר המבנה שלו ורמת השאלות משתנים בהתאם לרמתו של הנבחן.

בפרק השלמת משפטים הנבחן מתבקש להפגין את ידיעותיו באוצר המילים באנגלית. עליו להבין את משמעות המילים הנתונות בתשובות ולדעת איזו מהן תשלים באופן המדויק ביותר את המשפט הנתון בשאלה. בפרק ניסוח מחדש הנבחן נדרש לזהות איזה מהמשפטים הנתונים בתשובות זהה במשמעותו למשפט המורכב שנתון בשאלה. בפרק הבנת הנקרא נדרשת מהנבחן הבנה של קטעים קצרים בנושאים אקדמיים שונים ומענה על שאלות.

למידע נוסף אודות מבנה הבחינות אנו מזמינים אתכם לעיין בקישור הבא - מבנה הבחינות.
פתיחה

קורס הכנה למבחן אמי"ר ואמיר''ם

קורסים ותוכניות הכנה שונות למבחני אמי''ר ואמיר''ם נועדו לסייע לניגשים להשיג את המטרה שהם הגדירו לעצמם - להדרש לכמה שפחות קורסים באנגלית במהלך התואר או אף להיות פטור מהם לגמרי.

במרבית הקורסים נלמדים טיפים שימושיים לבחינה עצמה כמו קיצורי דרך, דרכים לאיתור תשובה נכונה, התארגנות לקראת הבחינה ועוד. בנוסף נעשה תרגול על ידי פתרון שאלות מסוגים שונים. עם זאת יש לקחת בחשבון כי בדרך כלל רוב ההכנה למבחנים אלה נעשית בדרך של עבודה עצמית בבית - לימוד והבנה מעמיקה של הטיפים לפתרון ויישומם על ידי תרגול של כמה שיותר שאלות. כמו כן, כדי להגיע למבחן מוכנים אף יותר, מומלץ להרחיב את אוצר המילים באנגלית, תוכלו לעשות זאת בעזרת תוכנת המילים של ניב רווח.

חשוב לזכור שתוכניות ההכנה השונות למבחני אמי"ר/אמיר''ם לא ילמדו אותך את השפה האנגלית, אלא את הטכניקות להתמודדות עם בחינות אלה. 
פתיחה

למי מיועד הקורס?

קורס ההכנה למבחני אמי"ר ואמיר''ם מיועד לסטודנטים או סטודנטים לעתיד שמעוניינים להכין את עצמם באופן המיטבי למבחנים אלה במטרה לקבל ציון טוב, שיחסוך להם קורסי חובה באנגלית. יש בכך יתרון משמעותי, שכן הקורסים באנגלית מצריכים זמן והשקעה נוספים במקביל ללימודים האקדמיים.

כמו כן, הקורס יתאים למועמדים ללימודים אקדמיים שלא הצליחו להגיע לרמת האנגלית הנדרשת בבחינת הפסיכומטרי לצורך קבלה ללימודים, ומעוניינים לשפר את החלק הזה בלבד או למועמדים שיכולים להתקבל ללימודים ללא ציון פסיכומטרי, אך נדרשים לעבור מבחן סיווג באנגלית.
פתיחה

הרשמה למבחן אמי"ר ואמיר"ם

ההרשמה למבחן אמי''ר נעשית באופן מקוון דרך האתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה או דרך הדואר. על מנת להרשם דרך הדואר יש צורך להתקשר למרכז הזימונים של המרכז הארצי לבחינות והערכה ולקבל את טופס ההרשמה המתאים. 
ההרשמה והתשלום למבחן אמיר''ם מתבצעת על ידי פנייה ישירה בנושא למוסד הלימודים שרלוונטי עבורכם.
פתיחה

מדוע כדאי לעשות מבחן אמי"ר/אמיר''ם?

רמת האנגלית של הסטודנט נקבעת לרוב על ידי פרקי האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית או על ידי מבחן אמי"ר או מבחן אמיר''ם. ישנם אנשים רבים אשר עברו את הבחינה הפסיכומטרית אך מאמינים כי רמתם בשפה האנגלית אינה משתקפת בציון שניתן להם. באופן טבעי, הבחינה הפסיכומטרית קשה ומתישה יותר בעיקר בגלל שהיא ארוכה יותר וכוללת נושאים נוספים. גם חשיבותה הרבה של הבחינה הפסיכומטרית נוטה להלחיץ ולפגוע בכישורי התלמיד. מבחני אמי"ר ואמיר"ם יכול לפתור את הבעיה הזו בכך שהתלמיד מתמודד עם מבחן קצר יותר ובנושא אחד. בנוסף, חשיבות הציון במבחן אמי"ר/אמיר''ם אינה רבה ומשמעותית כמו של הבחינה הפסיכומטרית, לכן צפוי שיפור בהישגי התלמיד.

בעזרת ציון טוב במבחן אמי"ר/אמיר''ם ניתן להשיג פטור מקורס באנגלית באוניברסיטה. הדבר המשמעותי ביותר בעת קבלת פטור מקורסי אנגלית באוניברסיטה הינו הזמן וההשקעה הרבים שנחסכים לסטודנט.
פתיחה

מבחן אמי"ר בתנאים מקלים

כמו בבחינה הפסיכומטרית, המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מאפשר למועמדים להיבחן במבחן אמי"ר בתנאים מותאמים לאלה הסובלים מבעיות קשב וריכוז, מגבלות פיזיות/נפשיות ולקויות למידה שונות.

כדי לנצל זכות זו, על המעוניינים בכך להירשם מבעוד מועד דרך האתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ולמלא את הטפסים הרלוונטיים. 
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ