ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה לבגרות בפיזיקה

לימודי הכנה לבגרות בפיזיקה

רוצה להתקבל ללימודי הנדסה, אך חסרה לך בגרות בפיזיקה? מעוניין לעבור קורס הכנה לבגרות בפיזיקה? הפיזיקה משמשת בסיס לכל המקצועות המדעיים והטכנולוגיים מבחינת הנושאים שבהם היא עוסקת וכן מבחינת שיטות המחקר. המחקר האקטואלי בפיזיקה עוסק בבעיות היסודיות ביותר של האדם ושל העולם כדוגמת השאלה כיצד נוצר היקום. 

לבגרות בפיזיקה חשיבות מיוחדת עבור מי שמעוניין ללמוד לתואר באחד ממקצועות ההנדסה או המדעים המדויקים (רפואה, ביולוגיה, כימיה), וגם עבור מי שמעוניין להשלים בגרויות מסיבה זו או אחרת. סטודנטים שעתידים ללמוד תואר ראשון באחד ממקצועות אלו, ללא בגרות בפיזיקה, יידרשו להשלים את החומר הנלמד לבגרות במסגרת קורסים אקדמאיים בשנה ראשונה.
מידע נוסף:
פתיחה

בחינת הבגרות בפיזיקה

מקצוע הפיזיקה נחשב למקצוע מאתגר ביותר מבין מקצועות הבגרות, הן בשל ההבנה התיאורטית המעמיקה הנדרשת, והן בשל אופיו המופשט של החומר הנלמד. הבחינה בנויה מארבעה חלקים: חלק ראשון עוסק בחשמל ומגנטיות, חלק שני עוסק במכאניקה, חלק שלישי עוסק בקרינה וחומר, וחלק רביעי - שאלון חקר, התייחסות לניתוח תוצאות ניסוי.


פתיחה

תנאי קבלה

בשל אופיו המיוחד של מקצוע הפיזיקה, ברוב קורסי הכנה לבגרות עורכים לפני תחילת הקורס בחינת התאמה של הסטודנט לקורס. הכוונה ללמד סטודנטים שמקצוע הפיזיקה עשוי להביא את יכולותיהם לידי ביטוי, ולהימנע ככל שניתן ממצב בו סטודנטים שמתחילים את הקורס לא ניגשים בסופו של דבר לבחינה.


פתיחה

תוכן הקורס

נושאים הנלמדים במרבית הקורסים: חזרה על נושאים במתמטיקה (אלגברה, גיאומטריה), חשמל ומגנטיות - אלקטרו סטאטיקה, אלקטרו דינאמיקה, מגנטיות; מכאניקה-עבודה ואנרגיה, תנועה מעגלית, מתקף ותנע, חוקי ניוטון, גרביטציה; קרינה וחומר- פיסיקה מודרנית, אופטיקה פיסיקאלית, אופטיקה גיאומטרית, האטום והגרעין; שאלון חקר - ניתוח ממצאי ניסוי.


פתיחה

מבנה הקורס

רוב הקורסים משלבים לימודים פרונטאליים בקבוצות ופגישות תגבור אישיות. הסטודנטים מקבלים חומרים כתובים ונדרשים לתרגול רב בשיעור ובבית. בנוסף, בשבועות האחרונים של הקורס, לקראת מועד בחינת הבגרות עורכים מפגשי "מרתון" בהם מתרגלים פתרון בחינות בגרות מלאות (סימולציות). זאת על מנת לתרגל התמודדות עם האינטנסיביות והלחץ של המבחן עצמו.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ