ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה לבגרות בספרות

לימודי הכנה לבגרות בספרות

קורס הכנה לבגרות בספרות מכין את הסטודנט לקראת מבחן החובה בשתי יחידות לימוד וכן למבחן ההרחבה לחמש יחידות לימוד. הקורס מקנה ידע נרחב על הנושאים השונים המופיעים במבחן, וכן מלמד כיצד לבנות ולנסח תשובה ממצה לשאלות במבחן. הקורס מפגיש את התלמידים עם יצירות ספרותיות שונות - ספרות מקור וספרות מתורגמת.

על התלמידים להבין את היצירות הספרותיות השונות ולדעת לנתחן. מקצוע הספרות הוא מקצוע חשוב לצורך העשרת השפה העברית והעשרת הנפש. תחום זה מפגיש את הלומדים עם ז'אנרים ספרותיים שונים: פרוזה (רומן, הסיפור הקצר ועוד), שירה, מחזות ועוד. התלמידים לומדים להתבטא בשפה גבוהה ועשירה ולהעמיק ביצירות הספרותיות השונות.  
מידע נוסף:
פתיחה

בחינת בגרות בספרות

בחינת הבגרות בספרות הינה אחת מבגרויות חובה בתעודת בגרות. כל תלמיד נדרש להיבחן בשתי יחידות החובה. לתלמידים המעוניינים להיבחן ברמה של 5 יחידות לימוד (המזכות את הסטודנט בבונוס), ישנה אפשרות לגשת לבחינת בגרות נוספת - 3 יחידות לימוד. הבגרות בספרות היא אחת מן הבגרויות הנפוצות ביותר בקרב בתי הספר.

בבתי ספר רבים מוצעת לתלמידים מגמת ספרות שבמסגרתה ניגשים התלמידים לבחינת בגרות של 5 יחידות לימוד. מגמת הספרות פותחת צוהר לתלמידים בעלי כישורים הומניים, מעשירה את אופקיהם ופותחת להם עולם שלם של יצירה ספרותית נרחבת. בנוסף לכך, מיועדים הלימודים לכל המעוניין להשיג ציונים גבוהים יותר בבגרות כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלהם למסלולים המגוונים שמציעים מוסדות הלימוד השונים.


פתיחה

קורסי הכנה לבגרות בספרות

מרבית קורסי ההכנה לבגרות בספרות משלבים לימודים עיוניים עם דיונים המביאים התייחסות עכשווית המקשרת את היצירות הספרותיות לחיים. שיטת לימוד זו יוצרת לסטודנטים חוויה ספרותית שהינה משמעותית להבנה והפנמת החומר. בשבועות האחרונים לפני מועד הבחינה מתקיימים תרגולים אינטנסיביים, באמצעות פיתרון של שאלות מבגרויות קודמות (מרתון).


פתיחה

תוכן הקורס

נושאים הנלמדים במרבית הקורסים המכינים לבחינת בגרות בהיקף של 2 יחידות לימוד: שירה: שירת ימי הביניים,שירת ביאליק, שירת המאה ה-20; סיפורים קצרים: סיפורי ש"י עגנון, סיפורים קצרים מהמחצית הראשונה של המאה ה - 20, סיפורים קצרים מהמחצית השנייה של המאה ה - 20, סיפורים מתורגמים; רומן ונובלה:רומן עברי, רומן מתורגם, נובלות; דרמה: שייקספיר, סופוקלס, דרמה מודרנית שירים מתורגמים; תרגול "אנסין" - התמודדות עם יצירה ספרותית - שיר או סיפור קצר.


פתיחה

למי מיועד קורס הכנה לבגרות בספרות?

קורס הכנה לבגרות בספרות מיועד לתלמידי תיכון ולתלמידים אקסטרניים המבקשים להכין את עצמם לקראת הבחינה הן מבחינת הידע הרחב הנדרש והן מבחינת יכולות הניתוח והחשיבה הנדרשות כיום במבחן הבגרות. כמו כן, לימודי הכנה לבגרות בספרות מיועדים לתלמידים המתקשים במקצועות ההומניים, תלמידים המתקשים להביע את מחשבותיהם בכתב.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ