ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה לבגרות באזרחות

לימודי הכנה לבגרות באזרחות

קורס הכנה לבגרות באזרחות מקנה לסטודנטים ידע נרחב ומעמיק בסוגיות הנדרשות במבחן ומפתח מיומנויות הבנה וניתוח אירועים במציאות הישראלית, כתיבה ביקורתית המשלבת ידע ודעה. בחינת הבגרות באזרחות היא אחת מבגרויות החובה בתעודת בגרות. התלמידים ניגשים לבחינה בהיקף של יחידת לימוד אחת. בשנים האחרונות השתנתה תוכנית הלימודים באזרחות וכן גם אופי הבחינה.

התלמידים אינם נדרשים רק להפגנת ידע כי אם לשילוב של ידע עם הפעלת מיומנויות חשיבה. הבחינה דורשת הבנה ויכולת יישום של הידע בסוגיות אקטואליות שונות. קורס הכנה לבגרות באזרחות מיועד לתלמידי תיכון ולתלמידים אקסטרניים המבקשים להכין את עצמם לקראת הבחינה הן מבחינת הידע הרחב הנדרש והן מבחינת יכולות הניתוח והחשיבה הנדרשות כיום במבחן הבגרות.
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי

קורסי הכנה לבגרות באזרחות כוללים לימודי ידע תיאורטי הנדרש במבחן, ובנוסף - לימוד מיומנויות ניתוח, חשיבה אקטיבית על שאלות המבחן, פיתוח חשיבה אקטואלית. המטרה היא שהסטודנט יוכל לשלב את הידע שצבר בחשיבה ביקורתית וינסח בכתב את שניהם לטובת הצלחה במבחן. בסופו של דבר, המטרה הכללית של קורס ההכנה לבגרות באזרחות היא להכין את התלמידים על הצד הטוב ביותר.
פתיחה

נושאי לימוד

נושאי הלימוד לבגרות באזרחות, אינם עיוניים בלבד. הם משלבים התייחסות מעמיקה לאירועים, הבעת דעות, השקפות שונות ומחלוקות במציאות הישראלית בתחום הפוליטי, הכלכלי-חברתי והביטחוני. כמו המציאות בארצנו כך גם הנושאים באזרחות - משתנים בהתאם לסוגיות שעולות על סדר היום החברתי. נושאים כדוגמת יחסי ערבים - יהודים, יחסי דתיים - חילוניים, צדק חברתי, עבריינות שלטונית ואידיאולוגית.
פתיחה

תוכן הקורס

נושאים הנלמדים במרבית הקורסים: עקרונות מדינה יהודית, עקרונות דמוקרטיה, חשיבות משטר דמוקרטי, יחסי דתיים - חילוניים, זכויות מיעוטים ושלטון חוק, סוגיות ביטחוניות, יחסי יהודים - ערבים, אפליה וצדק חברתי, מהי אידיאולוגיה, פלורליזם, הפרדת רשויות, שיטת הבחירות, שמירת זכויות האדם והאזרח, הגבלת השלטון, הפרדת רשויות בישראל הלכה למעשה, אזרחות בישראל, חוקה וחוקי יסוד, רשות מחוקקת, רשות שופטת, רשות מבצעת, כנסת ישראל, תהליכי חקיקה, המוסד לביקורת המדינה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ