תואר שני בחינוך

להשתלב במערכת בחינוך ולתת יותר

באם לימודי התואר הראשון בחינוך הם לימודים מקיפים ויסודיים, בהם מכירים הסטודנטים את רזי המקצוע ואת התיאוריות המובילות בתחום, הרי שבתואר השני הסטודנטים מתבקשים לבחור להם מגמות התמחות על פי עניינם או על בסיס עיסוקם בפועל. הלימודים מיועדים לבוגרי תואר ראשון בחינוך, למורים ולעוסקים בחינוך אשר מעוניינים להרחיב את השכלתם, להעשיר את הידע המקצועי שלהם ולהתמחות בתחום מסוים. ללימודי התואר יש חשיבות בקידום הקריירה האישית של הסטודנטים, כשבמקביל לתועלת האישית, גם המערכת כולה נתרמת ממורים ומאנשי מקצוע איכותיים ובעלי השכלה רחבה. התואר השני ישפר את מעמדם ואת תנאי העסקתם של מורים ועובדי מערכת החינוך ויפתח בפניהם אפשרות למעבר לתפקידים בכירים יותר.

מה לומדים בתואר שני בחינוך?

תכניות הלימודים לתואר שני בחינוך הן רבות ומגוונות ולמתעניינים בלימודים מומלץ לבדוק את מכלול התוכניות שמציעים מוסדות הלימוד, בטרם יבחרו מוסד מסוים. בין התוכניות הרבות הקיימות בארץ, אלו הן התכניות הבולטות מבין המכללות והאוניברסיטאות המציעות אותן: לימודי ייעוץ חינוכי, לימודי לקויות למידה, לימודי הוראת שפות, לימודי מינהל ומנהיגות בחינוך, חינוך מיוחד, סוציולוגיה של החינוך, פסיכולוגיה של החינוך, אוריינות חזותית בחינוך ולימודי הוראה המתמחים במקצוע מסוים (חינוך גופני, מחשבים, מתמטיקה, מחשבת ישראל וכדומה).

תנאי קבלה לתואר שני בחינוך

דרישות הקבלה אינן זהות ולכל תכנית בכל מוסד דרישות משלה. באופן גס ומכליל ניתן לומר כי תנאי הקבלה הרווחים שמציבות המחלקות השונות הן: תואר ראשון בחינוך או תואר ראשון בתחום אחר יחד עם תעודת הוראה, סיום לימודי התואר הראשון בממוצע של 80 לכל הפחות, לעתים נדרש ניסיון מוכח בעבודה חינוכית בשדה המקצועי, בחלק מהמחלקות יוזמנו המועמדים לראיון אישי.

מסלולי לימוד בתואר שני בחינוך

ברוב התכניות מוצעים שני מסלולי לימוד כשהראשון הוא המסלול המחקרי שבסופו מוגשת עבודת גמר מחקרית (תזה) והשני הוא המסלול הלא מחקרי שבסיומו מוגש פרויקט גמר לא מחקרי או נערכת בחינת גמר (ללא תזה). המסלול הראשון מורכב מקורסי חובה במגמת ההתמחות, קורסים המעניקים ידע וכלים מחקרים ושיטות מחקר, קורסי בחירה בחינוך ובמגמת ההתמחות, סמינרים ועבודת הגמר שכתיבתה מלווה במרצה מן החוג או באיש מקצוע. בנוסף על כך, התכניות כוללת פרקי פרקטיקום והכשרות מקצועיות בהן מיושמות התיאוריות הנלמדות בעבודת השטח. לימודים במסלול זה מאפשרים המשך ללימודי דוקטורט.

המסלול השני מורכב מקורסי חובה במגמת ההתמחות, קורסים מחקריים, סמינרים וכמות גדולה (יחסית למסלול הראשון) של קורסי בחירה בחינוך, במגמת ההתמחות ובקורסים משלימים שמחוץ לחוג לחינוך. כאמור, בסוף מסלול זה תיערך בחינה או שתידרש הגשת עבודת גמר. גם במסלול זה תהיה הכשרה מקצועית המיישמת את הרעיונות התיאורטיים בצורה מקצועית בשטח.

קורסים בתואר שני בחינוך

קטלוג הקורסים משתנה בהתאם לתכנית הלימודים הנבחרת. אלו הן דוגמאות לקורסים אפשריים מבין התוכניות המוצעות לתואר שני בחינוך: קשב ולמידה, תקשורת ושפה: אבחון ומדידה, למידה של טכנולוגיה, שאלת הרוע והשלכותיה החינוכיות, יסודות בהוראה ולמידה, סוגיות יסוד בקוגניציה, הגוף במרחב החברתי, למידה ארגונית, האינטרנט בשירות ההוראה והלמידה, בית הספר בעידן הידע, פסיכולוגיה התפתחותית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני בחינוך?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר שני בחינוך?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור הצפון, אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור ירושלים

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר