ייעוץ לימודים חינם!

המכללה האקדמית צפת

תואר ראשון בפיזיותרפיה

המכללה האקדמית צפת מציעה לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה, במסלול B.P.T התמחותי מטעם המכללה.

לימודי פיזיותרפיה
פיזיותרפיה הוא אחד ממקצועות הבריאות ומטרתו לשקם ולהשיב את האדם לתפקוד גופני מרבי. המקצוע מתמקד באבחון, מניעה, טיפול ושיקום תפקודי של מערכת התנועה (שריר-שלד-מערכת העצבים) ומערכת לב-ריאה. תוכנית הלימודים מבוססת על הגישה של קידום בריאות בקהילה וחינוך לבריאות, והיא תאפשר את הכשרתם של אנשי מקצוע בעלי ידע ומיומנות הנדרשים לשם מתן טיפול פיזיותרפי איכותי ויעיל בקהילה ובבתי החולים. כמו כן, תאפשר לעובדים בתחום הפיזיותרפיה והשיקום להתנסות בעובודה קלינית ולהתפתח בעבודתם באופן מקצועי ואקדמי.

פירוט על אודות המסלול 
לימודי פיזיותרפיה במכללה האקדמית צפת נועדו להכשיר מטפלים בתחום השיקום (התפתחות הילד, אורתופדיה, נוירולוגיה, גריאטריה, מערכת לב-ריאה), להקנות ידע תיאורטי, מעשי וחוויתי בתחום התפתחות מערכת התנועה מהינקות ועד לזקנה. להקנות ידע מדעי וידע רפואי שיהוו את בסיס הפעילות הקלינית של הפיזיותרפיסט, לתת כלים לחשיבה עצמאית, ביקורתית ויצירתית, שיהוו את בסיס ההתפתחות האישית והמקצועית של כל בוגר ובוגר בתוכנית. להכשיר מטפלים בעלי ראייה קהילתית רב תרבותית שתתאים לאוכלוסיית הגליל, להכשיר אנשי מקצוע בעלי ידע ומיומנויות הנדרשים לשם מתן טיפול פיזיותרפיה איכותי ויעיל, להקנות הבנה מעמיקה של מצבי בריאות וחולי בהתייחסות להיבטים הביו-פסיכו-סוציולוגיים של האדם, תוך טיפוח גישה הוליסטית ואנושית לצורכי האדם להחדיר לבוגרים מחויבות לצורך מתמיד בהתפתחות אישית ומקצועית, ולהקנות את הכלים הנחוצים ללמידה עצמאית, לחשיבה ביקורתית וליכולת פתרון בעיות קליניות אשר יאפשרו התמודדות מקצועית עם הצרכים המשתנים של האדם והחברה. טיפול יעיל הוא טיפול הנסמך על רצונותיו של המטופל, על ידע לגבי יעילות ההתערבות על פי מחקרים עדכניים בארץ ובעולם ועל הניסיון הקליני של המטפל. על כן, נועדה תוכנית הלימודים האקדמית במכללה להקנות לבוגר בפיזיותרפיה שילוב של מומחיות מקצועית עם הבנה רחבה של תפקוד האדם מבחינה ביולוגית, תנועתית, פסיכולוגית וחברתית.

משך הלימודים ומתכונתם
לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה נמשכים 4 שנים הכוללות התנסויות קליניות בבתי חולים, מכונים ומרכזי שיקום במקומות שונים בארץ. בשנתיים הראשונות יילמדו הסטודנטים בחטיבת הלימודים המדעית, הרפואית והמעשית (לימודים מעשיים). במהלך השנה השלישית והרביעית ישולבו ההכשרות המעשיות בתחומים: מחלקות בתי חולים, התפתחות הילד, מכונים בקהילה, שיקום וגריאטריה. דגש רב יושם על תחום התנועה והיציבה. לבוגרי התוכנית יוענק תואר ראשון B.P.T בפיזיותרפיה, ובוגרי המסלול יהיו רשאים לגשת לבחינת הרישוי הממשלתית. 

אפשרויות תעסוקה והשתלבות בשוק העבודה
אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי תואר ראשון בפיזיותרפיה הינן רבות ומגוונות וכוללות תעסוקה בבתי חולים, קופות חולים, מרכזים להתפתחות הילד, מרכזי שיקום, מכונים פרטיים ומשרד החינוך בתחומי התמחות שונים - שיקום נוירולוגי, שיקום אורתופדי והתפתחות הילד. כמו כן, קיימת בפני בוגרי המסלול האפשרות להמשיך לתארים מתקדמים תוך שילוב הידע הקליני.

יתרונות
לימודי פיזיותרפיה במכללה האקדמית צפת טומנים בחובם יתרונות רבים: שכר לימוד אוניברסיטאי, אווירה ייחודית וגלילית, כיתות קטנות, יחס אישי ותמיכה מקסימאלית בכל סטודנט. הסטודנטים יוכשרו בתחום ייחודי העוסק בשיקום בקהילה תוך התאמה לאוכלוסיות רב תרבותיות.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ