ייעוץ לימודים חינם!

מכון וייצמן למדע

הפקולטה לביוכימיה

הפקולטה לביוכימיה במכון ויצמן מבצעת פעילויות של לימודים ומחקר בתחומים שונים של ביוכימיה, במסגרת מחלקות שונות המשתייכות לפקולטה ומציעות לימודים ומחקר, במסגרת תואר שני ותואר ד"ר.

חוגים ומחלקות בפקולטה לביוכימיה

המחלקה לכימיה ביולוגית
תואר שני במגוון תחומים
לימודים לתואר דוקטור

המחלקה לגנטיקה מוליקולרית
תואר שני במגוון תחומים
לימודים לתואר דוקטור

המחלקה למדעי כדור הארץ
תואר שני במגוון תחומים
לימודים לתואר דוקטור

מידע כללי
הלימודים במחלקה לביו-כימיה במכון ויצמן עושים שימוש בתיאוריות מדעיות שונות, התורמות להבנה מעמיקה של תהליכי החיים ברמת המולקולות, התאים, האיברים, האורגניזמים והמערכות האקולוגיות. מחקרי הלימוד נערכים במיקרו-אורגניזמים, זבובים, עכברים ובני אדם, לצד שימוש בטכנולוגיות ומתודולוגיות עשירות. שיטות למידה מולטי דיסציפלינריות אלו מובילות לתגליות פורצות דרך של חוקרי הפקולטה, ומתועלת לטובת האנושות. הפקולטה כוללת מספר מחלקות וביניהן: כימיה ביולוגית, מדעי הצמח, גנטיקה מולקולרית, שירותים ביולוגים ופרוטאומיקה מבנית.

מחלקות הפקולטה
כימיה ביולוגית - מחלקה זו עוסקת בביוכימיה של החיים, תוך מיקוד בחלבונים ובתפקידם הביולוגי. בפקולטה נעשה שימוש בשיטות מתקדמות ובכלים חדישים בתחומי הביוכימיה, ביופיזיקה, ביולוגיה מבנית, ביולוגיה מולקולארית ומחשוב. תחומי המחקר כוללים את הנושאים הבאים: מדע החלבונים, בקרת יציבות הגנום, חקר המבנה והתפקוד של חלבונים ממברנלים, חקר המנגנונים של ליפידים וחלבונים, תהליכי הכוונה ותנועה של תאים ממקום למקום ועוד.

גנטיקה מולקולרית - במחלקה זו חוקרים את הבסיס המולקולרי של הגנטיקה כמו גם תהליכים ביולוגיים. המחלקה עושה שימוש במערכות מודל מולקולריות ומשלבת אנליזות ממוחשבות הבוחנות מודלים מערכתיים. המודלים באים להבין מנגנונים שונים וביניהם: מנגנון התפתחות האורגניזמים משלב ההפריה ועד יצירת העובר, חקר מחלות גנטיות ומחלות נרכשות, חוקר תגובות התא לגירויים המושרים ע"י ציטוקינים ועוד.

מדעי הצמח - מחלקה זו עוסקת בהבנה מעמיקה של הביולוגיה של אורגניזמים פוטו-סינטטיים לצד בניית מודלים תיאורטיים. בין תחומי המחקר במחלקה: אבולוציה של צמחים, חילוף חומרים עיקרי ומשני, ניצול האור מהביטים ביו-פיזיקליים, מחקרים סביבתיים של היבטים גלובליים של קיבוע פחמן וביולוגיה ימית, חישה ותגובה לפגיעות סביבתיות, פיתוח כלים ממוחשבים לאחסון ועיבוד נתונים גנומיים וביולוגיים ועוד.

שירותים ביולוגיים - במחלקה זו ניתן שירות ושימוש במכשור מתקדם בתחומי הביו-אינפורמטיקה, הביולוגיה מולקולרית, אנליזה של חלבונים, ביולוגיה של התא, בקטריולוגיה, גנטיקה ועוד. בין השירותים הניתנים: ריצוף די-אן-אי, קביעת מסה מולקולרית של חלבונים, הכנת נוגדנים, חיות וחומרים ביולוגיים אחרים ועוד.

פרוטאומיקה מבנית - במחלקה זו יושב המרכז הישראלי לפרוטאומיקה, המשמש כמרכז לייצור וטיהור חלבונים, מחקרים ביוכימיים וביו-פיזיקליים ופתירת מבחנים תלת ממדיים. המרכז מקבל פרוייקטים שמתחילים מהגן ועד לפתירת המבנה החלבוני, ובנוסף מספק הדרכה וייעוץ לסטודנטים וחברי הסגל.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ