ייעוץ לימודים חינם!

מכללת תילתן לרפואה משלימה

קורס תזונה טבעית הוליסטית

מכללת תילתן לרפואה משלימה מציעה לימודי תזונה טבעית-הוליסטית המתקיימים במסלול תלת שנתי. ניתן להמשיך לתכנית נטורופתיה!

מהי תזונה טבעית?

תזונה טבעית היא גישה המתייחסת לקשר בין הגוף והנפש באחזקת האדם הבריא, תוך שימוש באמצעי טיפול מגוונים כגון: תזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא ושמנים אתריים.
לימודי תזונה במכללת תילתן משלבים את הגישה הקונבנציונאלית עם הגישה הטבעית-הוליסטית. בניגוד לתפיסה לפיה טיפול במכאובים נעשה באמצעות משככי כאבים, על פי צורת המחשבה ההוליסטית, האדם הוא מכלול של גוף ונפש, והקשר ביניהם הוא בלתי נפרד. כיום ידוע לכל כי לתזונה השפעה מכרעת על בריאותנו ואורח חיינו, וכי תזונה נכונה משפרת את איכות החיים ומונעת שורת מחלות רבות.

תכני מסלול הלימודים
לימודים במסלול תזונה טבעית-הוליסטית משלבים לימודי רפואה מערבית, מדעי התזונה, מחלות הקשורות לתזונה לא בריאה, יחסי הגומלין בין התזונה, מצבים נפשיים ורגשות, התנסות קלינית מודרכת, אבחון תזונתי, הכנת תכנית טיפולית לפי צרכים אישיים ויצירת תהליך טיפולי.
בין הקורסים השונים הנלמדים במסלול: פילוסופיה הוליסטית, תורת המזון הטבעי - גישה הוליסטית, מבוא לתזונה נבונה, השמנה והרזיה - היבטים וגישות, תזונה אורתומולקולרית, טיפול תזונתי במחלות נפוצות, תזונה, בריאות וחולי, ניקוי ושיקום הגוף ואקולוגיות המעיים, טוקסיקולוגיה, פסיכופתולוגיה - רגשות, מצבים נפשיים ותזונה ועוד.
במכללת תילתן מאמינים גם בהכרת האנטומיה, הפיזיולוגיה, הכימיה והביוכימיה של הגוף האנושי, ועל כן חלק ניכר מהלימודים יוקדש להבנת הפתולוגיה, גורמים, תרופות, דרכי טיפול ועוד. על הרופא הנטורופת מוטלת אחריות רבה, ועל כן הרחיבה המכללה את דרישותיה מהסטודנטים כך שיכללו גם צבירת ידע נרחב בתחום המעבדות, פרמקולוגיה, פסיכופתולוגיה ועוד. בין הקורסים הנלמדים: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, עולם הכימיה, ביוכימיה וביולוגיה של התא, בדיקות מעבדה, צמחי מרפא מערביים בראייה הוליסטית בסיסי, קליניקת תזונה והתמחות (סטאז') בקהילה.

התמחות בלימודי תזונה לקהילה

תוכנית ההתמחות בקהילה בתחומי תזונה ונטורופתיה הינה תוכנית ייחודית למכללת תילתן. ההתמחות נועדה להעמיק את מעורבות הסטודנטים בחיי הקהילה ברוח התפיסה של המכללה - Healing Ourselves- Healing the Planet, לחשוף את התלמידים למגוון אוכלוסיות: ילדים, נוער, נשים, אוכלוסייה מבוגרת, נכים, נגמלים מסמים ועוד, והתנסות במתן ייעוץ תזונתי לקשת רחבה של מצבים פיזיולוגיים, מחלות וסימפטומים וליצור קשר עם עמותות ומוסדות בקהילה, העשויים להוות מקומות עבודה פוטנציאליים לסטודנטים עם סיום לימודיהם.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ