ייעוץ לימודים חינם!

מכללת תילתן לרפואה משלימה

קורס פסיכותרפיה הוליסטית

מכללת תילתן לרפואה משלימה מציעה מסלול הכשרת מטפלים בפסיכותרפיה הוליסטית, הנפרש על פני שנתיים ומכשיר אנשי מקצוע איכותיים ומעניינים בעלי השקפת עולם רחבה.

על פסיכותרפיה הוליסטית
הפילוסופיה ההוליסטית תופסת את האדם כשלם המורכב מהיבטים וביטויים נפשיים, גופניים ורוחניים, ומאמינה כי טיפול חייב לתת מענה למכלול המרכיבים האנושיים והרוחניים, וכי יש קשר הדוק בין מערכת הרגשות המודחקות לבין מחלות מהן סובל האדם. הפסיכותרפיה הינה שיטת ריפוי פסיכולוגית המטפלת בנפש האדם ומשלבת בין הגוף לנפש בתהליך טיפולי המשלב שיחות וקשר מילולי בין המטפל למטופל. התהליך הטיפולי מאפשר חשיפה עצמית ופותח פתח לשינוי וטיפול בשיטות שונות מתחום הרפואה המשלימה כגון: מגע, דמיון מודרך, מדיטציות, איזון גוף נפש, שיטות אנרגטיות וכו'.
 טיפול שלם (הוליסטי) הוא טיפול הלוקח בחשבון את מורכבות הקיום האנושי על רבדיו השונים, כמו גם את השפעת העולמות השונים בהם חי האדם. מתוך הכרה זו, מתמקדת המגמה לפסיכותרפיה הוליסטית של מכללת תילתן בתיאוריות וטכניקות טיפול מגוונות, כאשר דגש מושם על פיתוח אוריינטציה של מטפל הוליסטי, המודע למורכבות הקיום של מטופליו ושל הקיום האנושי ככלל, ומתוך כך מחוייב לתפקיד החשוב שהוא בוחר.

על לימודי פסיכותרפיה הוליסטית במכללת תילתן
לימודי פסיכותרפיה הוליסטית במכללת תילתן לרפואה משלימה בנויים מתכנית לימודים דו שנתיים, אשר נועדה להכשיר מטפלים בעלי ידע בפסיכולוגיה של האדם ובמפגש הטיפולי הבינאישי, כמו גם בעלי ידע נרחב בתיאוריות וטכניקות טיפול מתחום הרפואה המשלימה. תכנית לימודים ייחודית זו מאפשרת ללומדים בה להיכנס לעולם מרתק בו ייפתח השקפת עולם רחבה אודות עצמו וסביבתו. תכנית הלימודים נועדה להקנות לתלמידים הכשרה מעמיקה כמטפלים הוליסטיים על ידי למידת תיאוריות וטכניקות טיפול הוליסטיות, המתייחסת למרחבים הגדולים של הקיום האנושי, לפתח ולהעמיק מודעות הוליסטית רוחנית ואת המודעות העצמית של המטפלים לתהליכים בחייהם, על ידי הבנת העולמות הפיזיים, הרגשיים והאנרגטיים בהם הם חיים, ללמוד תיאוריות וטכניקות טיפול מתחומי הטיפול הקונבנציונאליים ולשים דגש על יכולות אבחון של מגוון רבדי הקיום של המטופל.

מבנה הלימודים

במהלך שנה א' יוקנה לתלמידים ידע תיאורטי נרחב בתחומי הפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התנהגותית, קוגניטיבית, גוף ונפש, פסיכותרפיה הוליסטית ותורות טיפול מגוונות מתחום הרפואה המשלימה כגון: דמיון מודרך, פרחי באך,  אבחון באמצעות ציורים ואבחון וטיפול בחלימה, הילינג ורפואה מערבית וסטאז'. התלמידים יעברו תהליך התפתחותי אישי כחלק מהדרך להכשרתם כמטפלים.

במהלך שנה ב' תורחב הכרת התיאוריות ושיטות הטיפול מהתחום ההוליסטי בדרך להכשרה כמטפלים הוליסטיים, פסיכופתולוגיה, פרמקולוגיה, ארומתרפיה, כלים אבחוניים למטפל ההוליסטי (שפת גוף, מימיקה של המטופל, שאלונים לילדים ומבוגרים), רפואה מערבית, קורס מגע לבחירה עיסוי/רפלקסולוגיה, פסיכודרמה, התמודדות עם מצבי משבר וטראומה ופוסט טראומה תיאורטי ומעשי. בשנה זו יידרשו התלמידים להתחיל וליישם בפועל את הידע הטיפולי על ידי התנסות אישית כמטפלים. גם בשנה זו יידרשו התלמידים לסטאז'.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ