ייעוץ לימודים חינם!

אוניברסיטת תל אביב

בית הספר לחינוך

בית הספר לחוינוך של אוניברסיטת תל אביב מציע לימודי חינוך והוראה במגוון מסלולי לימודים והתמחויות במסגרת חוגים שונים השייכים לבית הספר.

תואר ראשון בחוג לחינוך מיוחד וייעוץ חינוכי
מטרתם של לימודי התואר הראשון היא להכשיר את התלמידים לצורכי מחקר ופיתוח בתחומי החינוך המיוחד והייעוץ החינוכי. לרשות התלמידים מוצעים חוגים שונים שבהם ניתן להתמקצע: לימודים כלליים ובין-תחומיים, קולנוע, סוציולוגיה, תקשורת, פסיכולוגיה ועוד.

תואר שני בחוג לחינוך מיוחד וייעוץ חינוכי
הלימודים מתקיימים במסגרת החוג למדיניות ומנהל בחינוך.

החוג למדיניות ומנהל בחינוך מציע מגוון התמחויות לתואר שני
התמחות בסוציולוגיה של החינוך – הלימודים במסגרת התמחות זו משותפים לחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה והחוג למדיניות ומינהל בחינוך. ההתמחות בסוציולוגיה של החינוך מושתתת על תפיסה המשלבת חקר של היבטים חינוכיים וחקר סוציולוגי.
 
התמחות בהיסטוריה ופילוסופיה של החינוך – תכנית זו מכשירה חוקרים שונים לעבודה בתחומי הפילוסופיה וההיסטוריה של החינוך. מסלול זה מיועד למורים ולחוקרים המתעניינים בהיסטוריה ופילוסופיה, והוא חושף את התלמידים למגוון תחומים: היסטוריה של מוסדות חינוך, שוויון הזדמנויות בחינוך, היסטוריה של החינוך ללאומיות, חינוך בחברה רב תרבותית ועוד.

התמחות במערכת חינוך מקומית וארצית – מסלול זה נועד להעניק מידע בתחום מערכת החינוך המקומית והארצית, והוא מאפשר ראייה רחבה על המדיניות של החינוך מבחינה פוליטית-חברתית.

התמחות בחינוך דמוקרטי – מסלול זה מעניק ידע עיוני וכלים מעשיים בנושא החינוך הדמוקרטי, והוא מפגיש את התלמידים עם בעלי תפקידים אשר מעורבים בפיתוחם של בתי ספר ועם רעיונות חינוכיים שונים.

מינהל ומנהיגות בחינוך – מטרת התכנית היא להקנות מידע עיוני וכלים מעשיים בתחום המנהל והמנהיגות היהודית. כמו כן, התכנית תעסוק, בין השאר, בתחומים כמו סוציולוגיה, כלכלה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, משפט וטכנולוגיות המידע ועוד.

מינהל ומנהיגות בחינוך – תכנית המרוכזת בשנה אחת – תכנית זו מחולקת לשלושה סמסטרים בלבד. המסלול מקביל ללימודי תואר שני במדיניות ומינהל החינוך, והוא עוסק בנושאים כמו אוטונומיה של בתיה הספר, העצמה של מנהלי בתי הספר, תהליכי ביזור ועוד.

החוג לחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי
מטרת לימודי החוג היא לקדם את החינוך הטכנולוגי והמדעי ולקבל את הכלים הדרושים כדי להתגבר על אתגרים חברתיים ולאומיים. מסלול זה מיועד בעיקר לאנשי החינוך ומותאם למיומנויותיהם ולתחום עיסוקם – הוראה, מחקר, מרכזי מקצוע ועוד. החוג לחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי מציע לימודים לקראת תואר שני, לימודי דוקטורט ותעודת הוראה. התכנית ללימודי תואר שני כוללת כמה תכניות: 

הוראת מתמטיקה בבתי הספר העל יסודיים
הוראת מדעי המחשב בבתי הספר העל יסודיים
הוראת מתמטיקה בבתי ספר יסודיים
טכנולוגיות למידה והוראת מדעים וטכנולוגיה

התכנית להוראת שפות
במסגרת התכנית להוראת שפות של אוניברסיטת תל אביב מועברים לימודים לקראת תארים מתקדמים. כמו כן, עוסקת התכנית בנושאים שונים: התפתחות שפה ורב לשוניות, מבחנים והערכה של ידע לשוני, שימור שפות בית, מדיניות לשונית, רכישה והוראה של שפות, אוריינות לשונית וחזותית, ייצוג שפות במרחב, היבטים רגשיים ומשתני זהות, זכויות לשוניות ועוד.

החוג לחינוך מיוחד ולייעוץ חינוכי
ייעוץ חינוכי עם התמחות בגיל הרך
ייעוץ חינוכי עם התמחות בילדים עם צרכים מיוחדים
לקויות למידה ולקויות למידה עם התמחות בליקויי שמיעה

ניתן לבחור ללמוד במסלול הכולל תזה (כדי להמשיך ללימודי דוקטורט) או במסלול ללא תזה. מטרתו של החוג היא להקנות ידע חדשני ועדכני לצורך מחקר ולהכשיר אנשי מקצוע בתחומים שונים: יועצים חינוכיים, אנשי חינוך בתפקידים שונים ועוד.
המגמה לייעוץ חינוכי – בתכנית לימודים זו מקבלים התלמידים הכשרה בתחום הייעוץ החינוכי וכלים מעשיים לצורך עבודה במסגרות חינוכיות שונות: החינוך הפורמלי, ארגונים פרטיים, מוסדות פרטיים, המגזר השלישי ועוד.
 
לימודי לקויות למידה – מטרתו של מסלול ללימודי לקויות למידה היא להקנות לתלמידים התמחויות לצורך ידע תאורטי ומחקרי. התכנית כוללת הכשרה לתפקידים שונים דוגמת הדרכה, מנהיגות חינוכית, קביעת מדיניות, מחקר, חינוך, שיקום ועוד. במסגרת הלימודים יוכלו הסטודנטים לבחור להתמחות בשתי תכניות: תעודת הוראה בחינוך המיוחד או תעודת אבחון לקויות למידה.
לימודי לקויות למידה עם התמחות בחינוך תלמידים עם ליקויי שמיעה לתואר שני – הלימודים במסלול זה מעניקים ידע על התחומים הקוגניטיביים, שפתיים-תקשורתיים, חברתיים-רגשיים ועוד. בוגרי התכנית יוכלו בהמשך למלא תפקידים בכירים במגוון תחומים – הדרכה, מחקר, חינוך, קביעת מדיניות, שיקום ועוד.
 
לימודי דוקטורט בחינוך – לימודים אלה מיועדים לתלמידים מצטיינים, והם מכשירים את התלמידים לעבודות מחקר עצמאיות. בוגרי התואר יקבלו תעודת "דוקטור לפילוסופיה".
היחידה להכשרה להוראה – הלימודים בבית הספר לחינוך מציעים לימודי הוראה בתחומים שונים: ספרות, היסטוריה, תיאטרון, מקרא, לשון עברית, אזרחות, ערבית, תולדות האמנות, מדעי החברה פסיכולוגי, סינית, חינוך מיוחד ועוד.  
 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ