ייעוץ לימודים חינם!

הבית של תמר

הבית שלך להצלחה

הבית של תמר הוקם ב- 1990 במטרה לאפשר לתלמידים לקויי למידה בעלי פוטנציאל לימודי טוב ללמוד בדרך אחרת ולמצות את יכולתם האישית. הבית של תמר מציע קורס פסיכומטרי המותאם ללקויי למידה ומועבר על ידי סגל הוראה מקצועי ומיומן, תוך מתן יחס אישי וליווי צמוד.
הבית של תמר הינו הגוף הותיק בארץ בתחום לקויות למידה, עם ניסיון של למעלה מ- 20 שנה!
הלימודים מתקיימים בתל אביב בלבד!

תלמיד בעל לקויות למידה עלול להרגיש אבוד בכיתה גדולה והטרוגנית, בה קצב הלימוד אינו מותאם בצורה אישית לכל תלמיד. בשל כך, מציע הבית של תמר קורס הכנה לפסיכומטרי, המותאם ספציפית ללקויי למידה. כיתות הלימוד בקורס הינן קטנות (עד 14 תלמידים, לעומת כ- 40 תלמידים ויותר בכיתה רגילה) והומוגניות, כך שאף תלמיד לא ירגיש "טיפש לשאול" שאלות בכיתה. קצב הלימוד בקורס איטי יותר ומותאם לכיתה ושיעורי הבית נבדקים באופן קבוע. כל אלו מביאים את התלמידים להפנמה מקסימלית של התכנים הנלמדים.

למה הבית של תמר?
הבית של תמר הינו היחיד המאפשר לכל תלמיד להיבחן בכל הסימולציות על פי ההתאמות שקיבל מהמרכז הארצי לבחינות ולהערכה, כולל סדרת בחינות ממוחשבות הכוללות הקראה ומדמות את בחינת המפע"ם של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. הבית של תמר הוא המקום היחידי הממשיך להיפגש עם התלמידים באופן קבוע ומעבירים סימולציות גם לאחר תאריך סיום הקורס, עד שאחרון התלמידים נבחן בבחינה המותאמת. צוות ההוראה כולל מדריכים בעלי תואר שני בפסיכולוגיה וניסיון של שנים בהוראת פסיכומטרי ובעבודה עם תלמידים לקויי למידה, כמו גם בהדרכת תלמידים להתמודד עם בעית חרדה לקראת הבחינה.

שלבי הקורס
1. שלב הכנה מקדים לקורס שבו עוברים על פעולות בסיסיות במתמטיקה (שברים, חזקות ושורשים).
2. שלב לימוד הבסיס - ארוך ומותאם לקצב הכיתה (חודשיים).
3. שלב המרתון - בו חוזרים על החומר ועוברים על בחינות. שלב המרתון מתחדש ממחזור למחזור בהתאם למבחנים האחרונים. שלב זה נמשך כחודש וחצי.

אנגלית
התלמידים עובדים בקבוצות על פי רמת האנגלית עם מורה המתמחה להוראת אנגלית ללקויות למידה, כשעתיים בכל שבועיים. מילון האנגלית מסודר כקובץ סיפורים קצרים עם מילים לשינון, כך שקל יותר לזכור את המילים ולשפר את מהירות הקריאה והשפה.

אסטרטגיות למידה
כשעתיים בשבועיים מוקדשות לעבודה על אסטרטגיות למידה המותאמות במיוחד לפסיכומטרי: אסטרטגיות זיכרון, ארגון זמן, ארגון חומר, למידה בבית, קריאה נכונה של שאלות ועוד. העבודה נעשית בקבוצות קטנות והאסטרטגיות מחוזקות בקרב התלמידים.

תרגולים ושיעורי בית
כל תלמיד מקבל 15 ספרי לימוד בכל הנושאים (במקום ספר אחד עב כרס שאינו נוח לנשיאה ולעבודה). בתום כל שיעור מקבלים התלמידים סיכומים מסודרים בכל נושא. שיעורי הבית מחולקים לשיעורים שהינם חובה ושיעורים שמומלץ לעשות, במטרה להקל על ההתמודדות עם העומס ולחזק עמידה בקצב. במהלך הקורס מתקיימות קבוצות לימוד בהן חוזרים באופן ממוקד על נושאים שונים. כמו כן, במהלך הקורס מועברות 6 סימולציות, כאשר לרשות התלמיד עומדות עוד 8 סימולציות. לאחר בחינות הסימולציה נעשים תחקור והפקת לקחים, דבר החשוב במיוחד בקרב לקויי למידה, אשר אצל חלקם הקושי אינו טמון בחומר הלימוד, אלא במיצוי הידע בזמן מבחן.

שיעורים פרטיים עם המדריך
כל שלושה שבועות נפגש התלמיד עם מדריך בפגישה אישית, במטרה לעבוד על נקודות חלשות. בתקופת המרתון נפגש המדריך עם כל תלמיד ותלמיד, ויחד עם מחליטים על האסטרטגיה המתאימה להם לקראת הבחינה.

ליווי התלמידים בתהליך הבקשה להתאמות
עם ההרשמה מקבל כל תלמיד דף המנחה אותו כיצד להגיש בקשה להתאמות. במהלך הקורס המדריכה עוברת עם כל תלמיד על הטפסים ומלווה את תהליך הבקשה.

לראשונה בישראל! קורס מתמטיקה מקדים לפסיכומטרי לתלמידים דיסקלקוליים!
תלמידים לקויי למידה, ובמיוחד דיסקלקולים (המתקשים במתמטיקה), אשר לא מקבלים מענה מתאים ללקות שלהם, אינם יכולים להפיק את התועלת המרבית מקורס ההכנה לבחינה. בשל חוסר מענה מקצועי לבעיות הדיסקלקולים, המתקשים להתמודד עם בעיות בסיסיות באלגברה, ואפילו חשבון פשוט, סיכוייהם לציון גבוה בבחינה מוטל בספק. במהלך קורס ההכנה יתרגלו התלמידים מיומנויות בסיסיות במתמטיקה, ייפגשו עם מדריכים מיומנים ומקצועיים לעבודה עם לקויי למידה בקבוצות קטנות של עד 7 תלמידים, ויעברו על פעולות כמו חילוק וכפל במספרים גדולים ומספרים עשרוניים, סדר פעולות חשבון + ציר המספרים, ביטויים, שברים, משוואות, חזקות ושורשים. כל תלמיד יכול להצטרף רק לפרקים נבחרים מתוך קורס ההכנה ולחזק את חולשותיו הספציפיות במתמטיקה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ