ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

תפנית

קורס ייעוץ ארגוני

בית הספר למנהלים, תפנית, מציע לימודי ייעוץ ארגוני. תכנית הלימודים במסגרת לימודי ייעוץ ארגוני מיועדת להקנות למשתתפים בה ידע יסודי ועדכני כדי להכשיר אותם לפעול כיועצים ארגוניים וכאנשי מקצוע מבוססים. כמו כן, מטרת קורס ייעוץ ארגוני היא ליישם ידע רלבנטי בתחום זה גם בעיסוקים קרובים אחרים ובמעגלי חיים נוספים.

הלימודים מתקיימים בתל אביב!

לימודים בתפנית
הנסיבות התובעניות של העולם הארגוני בעידן שלנו, הכולל שינויים מהירים, מורכבויות ואי־ודאות, מציבות בפני ארגונים ומנהלים אתגרים עצומים. במציאות זו גובר והולך הצורך להסתייע ביועצים ארגוניים. האוניברסיטה הפתוחה, במסגרת תפנית, מציעה מסלול לימודים להכשרת יועצים ארגוניים. התכנית מזמנת לימוד על המתרחש בארגונים בד בבד עם הכרת תפיסות היסוד והכלים העדכניים בתחום הייעוץ הארגוני. התכנית מיועדת לבעלי תואר שני המבקשים לבסס לעצמם מקצוע של יועץ ארגוני, או לרכוש ידע בתחום זה במטרה להעשיר את תחום עיסוקם (מנהלים, ממ"א, מנהלי הדרכה, אלה העוסקים בתכנון ובאסטרטגיה). הלימודים משלבים מימד תיאורטי לצד מרכיב יישומי־פרקטי מובהק ומקנים הכשרה מקצועית יחד עם העצמה אישית, התפתחות אישית וצמיחה.

תכנית הלימודים
הלימוד במסגרת הקורס מתקיים בקבוצה קטנה, תוך ניהול דיאלוג שוטף עם הלומדים, מתן תשומת לב לצרכים שונים בתוך קבוצת המשתתפים, ואפשרות להתאמה אישית. התכנית כוללת מיגוון אמצעי לימוד: קריאת חומר עיוני, הרצאות, תרגול כלים תוך התנסות, ניתוח מקרים, סיורים מקצועיים, מפגש עם תהליכים קבוצתיים והנחיה שלהם, סימולציות ומשחקי תפקידים, חקר דוגמאות ואירועים מהשדה בזיקה לעבודת הייעוץ - כל זאת תוך קישור בין הלכה למעשה ותוך מתן ביטוי עדכני לכיווני התפתחותה של עבודת הייעוץ בעת הזאת. התכנית היא הראשונה מסוגה בישראל (היא מתקיימת ברציפות מאז 1993, תוך עדכון והתחדשות מתמידים). היא נבנתה יחד עם מכון "צפנת", אשר עוסק בייעוץ ארגוני ובהכשרת אנשי מקצוע כבר יותר מ- 27 שנים. קורס זה אינו מוכר לצורכי גמול והשתלמות!  

קהל יעד
קורס ייעוץ ארגוני מיועד לבעלי תואר שני המבקשים לרכוש או לבסס מקצוע של ייעוץ ארגוני (כעצמאיים או במסגרת ארגונים רלבנטיים), או של ניהול פיתוח ארגוני, וכן לעוסקים בתחומים המקצועיים הרלבנטיים בארגונים (בעיקר תפקידים במערך משאבי אנוש, תכנון, פיתוח ארגוני והדרכה). תכנית הלימודים של הקורס מתאימה לבעלי יכולת קריאה והבנה טובה של טקסטים, בהם גם באנגלית. הלימודים מיועדים לגילאי 18 ומעלה!

תנאי קבלה
תואר שני מלא ותעודות רלוונטיות וריאיון קבלה מקדים.

משך הלימודים
לימודי קורס ייעוץ ארגוני הינם לימודים הנפרשים על פני 460 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן כ-40 שעות לימוד במסגרת פרויקט סמסטריאלי וכ-100 שעות פרקטיקום. הלימודים מתקיימים במשך שלושה סמסטרים. הקורס מתקיים בשעות אחר הצהריים והערב בלבד.

תנאים לקבלת תעודה
נוכחות ב־80% מהמפגשים; הגשת מטלות שוטפות בפרקי הלימוד, וכן מטלות סוף סמסטר, קריאה עצמית מודרכת במהלך הקורס, פרויקט גמר בעקבות פרקטיקום סדיר שיתועד ויוצג במסגרת מתאימה ויוגש כעבודה מסכמת. קבלת התעודה מותנית בעמידה בכל משימות התכנית ובהחלטת ועדת הייעוץ האקדמית של התכנית לגבי התאמתו של המשתתף לתפקיד יועץ ארגוני.

נושאים הנלמדים במסגרת לימודי ייעוץ ארגוני
מבואות להתנהגות ארגונית, להנחיית קבוצות ולייעוץ ארגוני - תוך שילוב של לימוד עיוני, חווייתי ומעשי. לצד תיאוריות קאנוניות (ניהול מדעי, תיאוריות מוסדיות ועוד) יפגשו המשתתפים גם פרקים בפסיכואנליזה בארגונים, תיאוריות של מורכבות, גישות נרטיביות, עיסוק בנושאים שונים הנוגעים ללב עבודת הייעוץ, ובהם: הובלת שינוי, תהליכים קבוצתיים, הלא־מודע בארגונים, עידוד שותפויות פנים־ארגוניות ובין־ארגוניות, היכרות עם מתודות עבודה מרכזיות בעבודת היועץ הארגוני: אבחון ארגוני, ייעוץ אישי, ליווי קבוצתי, כתיבת דוח ארגוני, הכנת תכנית הדרכה, פיתוח מנהלים ומנהיגות; ליווי צוותים בעבודתם, ליווי שינויים לנוכח אתגרים ובמגמת חידוש ועוד.

תעודה בסיום הקורס
לבוגרים שיעמדו בדרישות הקורס תינתן תעודה מטעם תפנית, בית הספר למנהלים, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים