ייעוץ לימודים חינם!

רותי בר

הכשרת מורים מוסמכים לשיטת פלדנקרייז

בית הספר למורים של רותי בר מציע מסלול ייחודי להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז. לימודי פלדנקרייז במסלול נמשכים 3 שנים ונפרסים על פני 1,000 שעות לימוד אקדמיות, כאשר תוכנית הלימודים מאפשרת לימוד רציף ומותאמת לאנשים עובדים ובעלי משפחות. הלימודים בבית הספר מוכרים על ידי אגודת הפלדנקרייז בישראל והוועדה האירופית להסמכת קורסים בשיטת פלדנקרייז.
הקורס מתקיים באישור היורו-טאב (וועדת הסמכה בינלאומית Training Accreditation Board) ומתרחש בתל אביב.

על שיטת פלדנקרייז
שיטת פלדנקרייז ללימוד באמצעות תנועה פותחה בישראל על ידי ד"ר משה פלדנקרייז, והיא מבוססת על עקרונות נוירולוגיים, פיזיקאליים, ביו-מכאניים ועל הבנה מעמיקה של תהליכי למידה והתפתחות אנושיים. הרעיון העומד מאחורי השיטה הינו שהאדם יכול, בכל גיל, לשפר את תנועתו ויציבתו באמצעות התנסויות חדשות הנעשות בדרך של חיפוש וגילוי. שיטת פלדנקרייז מאפשר למעשה לימוד של דרכים חלופיות להרגלי העשייה הטבועים בכל אחד מאיתנו על ידי הגברת המודעות העצמית ויצירת תנאים בהם מערכת העצבים אינה מופרעת. פלדנקרייז האמין כי הגוף והנפש הינם מכלול אחד, וכי שיפורים תנועתיים מביאים להשפעה חיובית על האישיות כולה. שיטת פלדנקרייז נחשבת לשיטה טובה ומבוקשת בארץ ובעולם במרפאות, מכוני שיקום, חדרי כושר, בתי ספר ובמסגרות פרטיות נוספות.

על התוכנית להכשרת מורים
קורס להכשרת והסמכת מורים בשיטת פלדנקרייז בבית הספר למורים של רותי בר מותאם לקבוצת תלמידים מגוונת, וזאת על מנת לאפשר סביבת לימודים פורייה במיוחד. בית הספר דוגל בשיטת לימוד פלורליסטית, בה ההתייחסות הפדגוגית היא אישית ומותאמת לקצב ולאופן הלמידה של כל אחד בתוך הקבוצה. הלימודים בקורס מתקיימים בסביבה תומכת ומאפשרים בסופו של דבר לרכוש מקצוע חדש, להעשיר את הפן המקצועי של המשתתפים ולזכות בהתפתחות והעצמה אישית, שיפור הבריאות ואיכות החיים.

תוכנית ההכשרה נשענת על חומרים מתכנית ההכשרה שד"ר פלדנקרייז פיתח ולימד בארץ ובעולם, ובמהלכה ייחשפו התלמידים לכתביו והרצאותיו. במהלך הקורס יוקרנו סרטי וידאו המתעדים את עבודתו של משה פלדנקרייז באמהרסט, כמו גם תיעוד הדגמות של תרגולי השיעורים האישיים אשר נלמדים בקורס. קריאה מודרכת של פרקים נבחרים מספריו של משה פלדנקרייז אשר תתקיים במהלך הקורס מאפשרת לתלמידים ללמוד אודות היבטים תיאורטיים ומעשיים המדגישים עקרונות מעמיקים של השיטה.

מבנה הקורס
קורס הכשרת מורים לפלדנקרייז כולל 1,000 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני 160 ימים במשך 3 שנים. הלימודים מתקיימים במתכונת של יום לימודים אחד בשבוע, כאשר 3 פעמים בשנה נלמדים 5 ימים ברצף. הלימודים מוכרים ועומדים בסטנדרטים הגבוהים של אגודת הפלדנקרייז בישראל והוועדה האירופית להסמכת קורסים בשיטת פלדנקרייז (EuroTab - European Feldenkrais Accreditation Board). ועדה זו מתואמת עם ועדות דומות בארה"ב ובאוסטרליה, המייצגות את איגוד פלדנקרייז הבינלאומי.

קורסי הפלדנקרייז בבית הספר למורים של רותי בר כוללים משתתפים מקשת רחבה של מקצועות, רקע דתי וגילאים, ואינם מציבים דרישות מקדימות להגשת מועמדות לקורס. השיעורים מועברים על ידי מורים בכירים, עוזרי הוראה ומלווי קורס. עם סיום הלימודים יוסמכו התלמידים כמורים בשיטת פלדנקרייז. לאחר השלמת תכנית הלימודים יוכלו להמשיך את חברותכם באגודת הפלדנקרייז המקצועית.

מסלולי לימוד
הכשרת מורים לפלדנקרייז

רותי בר
רותי בר הינה טריינרית בכירה בשיטת פלדנקרייז למודעות בתנועה ולאינטגרציה תפקודית, מנהלת חינוכית בקורסים להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז בבני-דן בת"א, מלמדת בקורסים להכשרת מורים מוסמכים בארץ, באירופה ובארצות הברית בוגרת האקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים. בר מוסמכת התוכנית לטיפול בתנועה של אוניברסיטת לסלי - בוסטון (M.A); נושא עבודת הגמר: הקשר גוף-נפש ושילוב שיטת פלדנקרייז בטיפול בתנועה באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, מוסמכת בשיטת פלדנקרייז משנת 1988. בעלת פרקטיקה פרטית לשיעורי פלדנקרייז אישיים.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ